Sekretnoje oružije

• Rusko Секретное оружие (více)

Při přepadení SSSR a rychlém německém postupu se ustupujícím Rusům nepodaří zničit svoji novou tajnou zbraň raketomet BM-13, lidově nazývaný Kaťuša. Němci mají o Stalinorgel, jak zařízení říkají díky zlověstnému svistu raket, velký zájem a ukořistěný vůz chtějí odvézt do Německa k podrobné analýze. Ruské velení narychlo sestavuje speciální diverzní jednotku. Ta má být s plnou výbavou vysazena na padácích v prostoru, kde bylo vozidlo viděno naposledy. Rozkaz zní jasně – raketomet najít a zničit dříve, než jej Němci odvezou. Za každou cenu! (Big Bear)

Big Bear

Kdysi dávno jsem na PC hrál skvělou počítačovou hru: Soldiers - Heroes of WW2. Jedna z misí byla pomocí malé ruské diverzní jednotky nalézt Němci ukořistěnou Kaťuši a zničit ji. Samozřejmě byla dobře střežena a dostat se k ní byl složitý a taktický problém. Film je vlastně o tom samém, byť tady si tedy tvůrci s lpgikou moc hlavu nelámali. Jestli se Rusové místy chovají jak idioti, tak Němci jsou ještě o level dál. Je to škoda. Někdo si dal práci s reáliemi i snahou aby snímek vypadal dobově. To vše ale dost shazuje nekvalitní scénář a laciné digitální efekty. Po delší době jsem dostal chuť na válečňák, ale přiznávám zklamání. Rusové to umí mnohem lépe! Dávám tedy za 2 kanystry terpentýnu. * * ()