Vražedné bratrstvo (TV film)

• Česko

Bratrstvo vraždy

Brotherhood of Murder

Vražedné bratstvo

USA, 1999, 91 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (5)

• Dale

Film nakrútený podľa skutočných udalostí sa opiera hlavne o stále aktuálnu a silnú tému rasovej neznášanlivosti. No všetka nádej na dobrý film sa stráca, keď sa na obrazovke objaví William Baldwin. Jeho herecký výkon je bez štipky snahy vôbec niečo hrať. Len monotónne odrozpráva to, čo má v scenári. Oveľa lepšie je na tom Peter Gallagher, ktorý si tu strihol ukážkového parchanta. V celkovom hodnotení je to len priemerný televízny film. Škoda, mal na viac.(11.11.2003)

Ten film je rovnako jednoduchy a blby ako jeho hlavny hrdina. Sledujeme pribeh neschopneho luzra, ktory nevie najst pracu a tak sa da dokopy s dalsimi podobne postihnutymi debilmi. Chvilu si honia ego jaky su frajeri pretoze su biely. Potom pridu na to, ze za ich neschopnost môzu negri a zidia, ktori samozrejme podla nich fejkovali holokaust pocas 2 svetovej. Nie je nic zabavnejsie ako konspiracne teorie debilov. No a po tom honeni sa pustia do nejakeho toho Robin Hoodskeho kradnutia (bohatej vlade brat a sebe nechat) a nakoniec zacnu kantrit aj nejakych tych ludi, ktori im natvrdo v radiu povedali pravdu, teda ze su fakt vymleti debili. No a toto cele sa im darilo relativne dlho len preto, lebo v FBI tiez nepracuju najbystrejsie osoby a na zneskodnenie jedneho manika potrebuju polovicu armady. Nastastie nas hlavny hrdina okrem toho, ze je luzer, tak je aj zbabelec a akonahle mu dôjde k akej bande debilov sa pridal, tak ich zradi a z hlavneho debila sa tym padom môze stat mucednik. Objektivne je kvalita tejto voloviny na urovni dvoch hviezdiciek, ale kedze pojednava o dôlezitej teme, ktora je stale aktualna nielen v US and A, ale aj u nas kedze sa podobna vymleta grupa debilov na cele s Kotlebom dostala do parlamentu, tak davam 3 hviezdicky. Nech si buduci potencialni debili pozru ako môzu skoncit, ked sa k nim pridaju.(19.4.2016)

• Fanucci

Tak bezesporu silný příběh založený na skutečnosti, ale to je tak vše. Ztvárnění a herecké výkony jsou tu velice průměrné až podprůměrné. Jasné dvě hvězdičky.(7.5.2005)

Z mého pohledu velmi dobrý TV film, zabývající se navíc poměrně zajímavým a ve filmech ne moc dobře zmapovaným tématem bílého rasismu a různých politických rasistický teroristických skupin. Zásadní problém, který s filmem mám, že je příliš krátký na to, aby mohl zmapovat zajímavý příběh bílého rasisty a teroristy Roberta Mathewse, kterého ve filmu hraje Peter Gallagher. Tohle je téma vhodné na nějakou televizní minisérii, která by byla celou tuhle pohnutou Mathewsovu historii plnou vražd, bankovních loupeží, kázání z Bible a zneužívání nezletilých dívek vůbec schopná obsáhnout.(19.12.2015)

2,5* za proti-rasistický náboj a hlavně proto, že mi ňouma William nevadil.(11.7.2010)