Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladý Tom by rád zabezpečil svou rodinu, ale nikde nemůže sehnat pořádnou práci. Ze zoufalé situace mu pomůže Bob - šéf místní neonacistické organizace, který na oplátku požaduje naprostou oddanost sobě i svým ideálům... (oficiální text distributora)

Recenze (6)

Dale 

všechny recenze uživatele

Film nakrútený podľa skutočných udalostí sa opiera hlavne o stále aktuálnu a silnú tému rasovej neznášanlivosti. No všetka nádej na dobrý film sa stráca, keď sa na obrazovke objaví William Baldwin. Jeho herecký výkon je bez štipky snahy vôbec niečo hrať. Len monotónne odrozpráva to, čo má v scenári. Oveľa lepšie je na tom Peter Gallagher, ktorý si tu strihol ukážkového parchanta. V celkovom hodnotení je to len priemerný televízny film. Škoda, mal na viac. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Ten film je rovnako jednoduchy a blby ako jeho hlavny hrdina. Sledujeme pribeh neschopneho luzra, ktory nevie najst pracu a tak sa da dokopy s dalsimi podobne postihnutymi debilmi. Chvilu si honia ego jaky su frajeri pretoze su biely. Potom pridu na to, ze za ich neschopnost môzu negri a zidia, ktori samozrejme podla nich fejkovali holokaust pocas 2 svetovej. Nie je nic zabavnejsie ako konspiracne teorie debilov. No a po tom honeni sa pustia do nejakeho toho Robin Hoodskeho kradnutia (bohatej vlade brat a sebe nechat) a nakoniec zacnu kantrit aj nejakych tych ludi, ktori im natvrdo v radiu povedali pravdu, teda ze su fakt vymleti debili. No a toto cele sa im darilo relativne dlho len preto, lebo v FBI tiez nepracuju najbystrejsie osoby a na zneskodnenie jedneho manika potrebuju polovicu armady. Nastastie nas hlavny hrdina okrem toho, ze je luzer, tak je aj zbabelec a akonahle mu dôjde k akej bande debilov sa pridal, tak ich zradi a z hlavneho debila sa tym padom môze stat mucednik. Objektivne je kvalita tejto voloviny na urovni dvoch hviezdiciek, ale kedze pojednava o dôlezitej teme, ktora je stale aktualna nielen v US and A, ale aj u nas kedze sa podobna vymleta grupa debilov na cele s Kotlebom dostala do parlamentu, tak davam 3 hviezdicky. Nech si buduci potencialni debili pozru ako môzu skoncit, ked sa k nim pridaju. ()

vegetol.mp 

všechny recenze uživatele

Z mého pohledu velmi dobrý TV film, zabývající se navíc poměrně zajímavým a ve filmech ne moc dobře zmapovaným tématem bílého rasismu a různých politických rasistický teroristických skupin. Zásadní problém, který s filmem mám, že je příliš krátký na to, aby mohl zmapovat zajímavý příběh bílého rasisty a teroristy Roberta Mathewse, kterého ve filmu hraje Peter Gallagher. Tohle je téma vhodné na nějakou televizní minisérii, která by byla celou tuhle pohnutou Mathewsovu historii plnou vražd, bankovních loupeží, kázání z Bible a zneužívání nezletilých dívek vůbec schopná obsáhnout. ()

Fanucci 

všechny recenze uživatele

Tak bezesporu silný příběh založený na skutečnosti, ale to je tak vše. Ztvárnění a herecké výkony jsou tu velice průměrné až podprůměrné. Jasné dvě hvězdičky. ()

WUTEN 

všechny recenze uživatele

The order nebo také Silent Brotherhood známý také jako Brüder Schweigen byla organizace která dnešními by slovy představovala, vše co je politicky nekorektní. Zakladatelem byl Robert Jay Mathews, film však pojednává o činnosti organizace a jejich prvních aktivitách jako bylo vyloupení porno video obchodu, padělání peněz, bankovní loupeže včetně přepadení obrněné dodávky s penězi a jako třešnička na dortu vražda fanatického Žida Alana Berga v rozhlase. Film se zakládá na skutečných událostech, zjednodušená verze nepříliš energeticky zahraným Baldwinem který byl v roli Mathewse. Aktivity organizace byli v podstatě všechny představeny, film se nějak netáhne a jedna akce jde za druhou. Ovšem s pohledu ideologického to nebylo nějak hlouběji představeno a spíš tam zaznějí nějaké nadávky a demagogie než nějaká argumentace, takže to vypadá jako by všichni byli vymaštěni a jen všechny nenáviděli okolo. Klasická ukázka o tom, když někdo kritizuje rasovou politiku v zemi. Na toto téma vyšla kniha Silent Brotherhood od Kevina Flynna vydaná v roce 2009. O životě Mathewse se toho moc nedozvíte ani nic konkrétního o jejich členech až na Toma v hlavní roli Gallagher. Knížka o dost více vystihuje motivy a příčiny zrodu a pádu této organizace a samotného zakladatele. ()

Reklama

Reklama