Můj neortodoxní život

(TV seriál)
  • USA My Unorthodox Life
Dokumentární / Reality-TV
USA, 2021, 6 h 5 min (Minutáž: 35–45 min)

Julia Haart

Epizody(9)

Reality show o životě Julie Haart, ředitelky společnosti Elite World Group a bývalé členky ultraortodoxní židovské komunity, a jejích dospělých dětí. (Netflix)

chrispe

Vážně by mě zajímalo, nakolik tyhle reality-show jedou podle scénáře. Nevím jak vy, ale já jsem celkem zklamaná. O komunitě ortodoxních židů se prakticky nedozvíme nic, kromě pár šokujících poznámek, jakože ženy nemůžou tančit, zpívat, jezdit na kole, být odhalené nebo nosit kalhoty. Julia si rozhodně zaslouží obdiv, protože se už relativně starší dostala někam, o čem se obyčejnýmu smrtelníku může jen snít a to z těžkýho startovacího místa. O to víc mi chybělo přiblížení té cesty, zajímalo mě, jak se to všechno stalo, událo. Prakticky o všem se tam mluví jen v náznacích, ale nic se neprobere pořádně. Její děti. Já ani nevím, co k tomu moc napsat. Při sledování mi hlavou běžela otázka, jaký by tam byl vztah, kdyby jejich máti nebyla tak děsně prachatá a neviděli v ní ten luxusní a pohodlný život, který jim umožňuje žít. Julia na ně má bezpochyby neuvěřitelný vliv (ano, je to matka) a občas s nimi z mýho pohledu manipuluje až příliš. Pokud se chovají podle toho, jak si ona myslí, že by se měly chovat, je vše oukej. Když ne... tak se to přece zařídí. Rozhodně mi tam chyběl větší prostor pro bývalého manžela. Zezačátku jsem měla pocit, že to musí být magor. A ejhle! Nakonec bych ještě vypíchla část s dívkou, která se taky chce trhnout od své náboženské komunity a žádala Julii přes instagram o radu. A namísto rady se jí dostalo obecných motivačních keců, líčení, novýho účesu a zkoušky kalhot. Tvl.... já bych byla neskutečně zklamaná. 2,5* ()

Pavlínka9

Hmmm...já vám nějak nevím...přijde mi to dost zvláštní, aby se za tak krátkou dobu dostala Julia na tak vysokou úroveň, kterou v tomto dokumentu/reality TV ukazuje. Myslím si, že ten manžel v tom hraje větší roli, než nám bylo předloženo. Je zde ukázka obrovského (pro mě už i tak) - pro někoho je to pořád málo, bohatství, luxusu, přežitku, rozhazování. Je tam hodně lidí, hodně děti, sem tam historie ortodoxních židů, zášť, touha a podle mě dost fikce :D  Plus si myslím, že manželství té dcery nevydrží ;)  ()