Jako štvaná zvěř

Fair Game

Ako štvaná zver

Akční / Thriller / Krimi / Romantický

USA, 1995, 86 min

Nebudeme si nic nekecávat, Cindy je prostě megasamice a na Baldwinově místě bych si natáčení pořádně užil, ale vlastně co, vždyť já jsem si to taky pořádně užil. Film má tempo, vtip, akci, hlavní hrdinové jsou sexy a to, že zdejším odborníkům tam chybí výuka matematiky je jen jejich problém. No a ten sex ve vlaku? Tak samozřejmě, aby měla ta šukačka pořádný grády musel bych tam na Cindy vlítnout já, ale mě si v tu dobu už zabrala Angelina Jolie a Paz Vega, chtěli totiž zkusit trojku s tím nejlepším, takže Cindy měla bohužel smolíčka a musela se hold spokojit s druhou ligou, což je proti mě každej chlap, včetně Baldwina.(21.9.2008)

• Dever

Soundtrack Mark Mancina: 1. Main Theme (2:22) ,2. At Home (0:41) ,3. Explosion (0:57) ,4. Searching For Kathryn (1:16) ,5. Target Found (3:09) ,6. Ambush (0:53) ,7. Discussion At The Hotel (2:37) ,8. Resting (0:55) ,9. Getting Information (0:36) ,10. Electronic Search (1:45) ,11. Escape From The Train (2:04) ,12. "Give Me Your Best Shot" (1:59) ,13. Surprise Attack (1:14) ,14. Final Confrontation (1:34) ,15. End Credits (4:43)(7.5.2011)

Poriadna spŕška strelieb, nahotiny a krvi, nie je núdza ani o akciu a dychvyrážajúce scény. Je to trošku smutné, že väčšine publika zrovna tá akcia vo vagóne utkvela v pamäti, no čo narobíš. Je pravda, že podobných filmov sme na plátne už mohli vidieť stovky, ale ja som príjemne strávila pri tomto filme 90 minút a nemyslím si, že ostatné akčné superfilmy sú nezrovnateľne lepšie. Ak film zaujal, odporúčam: Mobil, Die Hard, 16 Blocks, Eraser.(7.3.2010)

• elanista1

Chvilu som aj rozmyslal nad tretou hviezdickou, ale fakt sa neda. Komedialny beckovy thriller / komedialny v zmysle, ze sa len smejete nad smiesnym a bezradnym scenarom a reziou s cielom sokovat a ukazat, aky skvely film to je /, ktory sa spociatku zdal zaujimavy, prve dve spionazne akcie zaporakov este boli znesitelne, ale potom sa z toho stala nechcena zabava s obrovskou hrstkou predvidatelnosti, trapnosti a nerealnosti ci bezlogickosti. Na dialogy treba tiez riadne nakydat, lebo sa chcu tvarit kultovo, pricom sa stavim, ze nikto by v podobnej situacii nerozpraval ako to robili v tomto filme..Ked uz pochopite, ze sa ani nahodou nejedna o serioznu vec, ale ide len o film ktory je natoceny presne podla zauzivanych vzorcov ktore uz nacrtli stovky reziserov predtym, tak vam uz je celkom ukradnuty zvysok filmu.(18.4.2013)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $11,534,477Tržby Celosvetovo $32,334,477║ čakal som ďaleko väčšiu hrôzu ale nakoniec celkom pozerateľné aj keď nechápem toho dobráka investora čo sponzoroval tú peknú rozpočtovú sumu, inak béčkový príbeh újde, nenudí, akcia slušná /50%/(8.4.2009)

• - Původní natáčení se mělo uskutečnit v San Francisku, ale když od projektu odstoupil Sylvester Stallone, produkce se přesunula do Miami. (Terva)

• - Ve scéně v garážích, kdy dojde ke vraždě policisty, je v jednom ze záběrů vidět krev na okénku spolujezdce ještě dříve, než ke konfliktu dojde. (Ondrasss)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 21.