Za lepším světem

• USA Down with the King

Rapová hvězda Money Merc (Freddie Gibbs) je svým manažerem Paulem poslán do venkovského sídla v Berkshires, aby se soustředil na psaní písní pro další desku. Merc je však zklamaný showbyznysem a unavený slávou, a tak nemá chuť pracovat na nových skladbách. Místo toho tráví většinu času na sousedově farmě, kde se učí hospodařit a užívá si prostého venkovského života. Nakonec na Twitteru oznámí, že ukončuje svou kariéru... Zoufalý Paul se vydává na venkov, aby ho přesvědčil, že má své rozhodnutí ještě zvážit. (Cinemax)

Unterschleif

Taký typický americký festivalový film. Začne to in medias res, jedna scéna strieda druhú, za celý čas sa nič významné nestane a nemá to žiadny koniec. Ale je to pekné po (audio) vizuálnej stránke a baví vás to. ()

sochoking

Taká pohodová melancholická záležitosť, ktorá môže mať depkový feeling , ale na mňa pôsobila relaxačne. Veľká rapová hviezda sa utiahne na samotu do divokej prírody, blízko malého vidlákova, takže určitá interakcia s miestnymi tam bezpochybne je tiež. Páčilo sa mi, že typ sa na nič nehral a celý čas bol sám sebou. Zábery na prírodu sú výborné a celkovo umocňujú atmosféru samotného filmu. Ale rád by som upozornil prípadných záujemcov, že to je ten typ filmov, ktorý niekoho môže unudiť k smrti. ()

Marze

Film je o hudebnikovi, ktery rezignuje na svuj trun a je v existencialni krizi, kterou zvlada s noblesou introspekci. Do mistni komunity na folkove veceri s mistnimi bilymi seniory moc nezapadne, pak je do pribehu naroubovana love story. Prodavacka v supermarketu se ho pta "Jaky je jezdil mezi hip hopem a rapem?" Misto nejakeho reseni si muzete predstavovat, jak by jste se citili na jeho miste. Postupne odkryva emoce a vizualni krasu venkovskeho mista. Ale konec je stejne blby, jako tento stupidni raper, ktery je schopen v hlave udrzet texty triceti dlouhych rapu. ()

xxmurphyxx

V podstate film o hovne. Nejako to začne, nejako to skončí, niečo je medzi tým. Nič moc sa nestane, nič moc sa nevysvetlí. Nulové napätie, nulová dráma, žiadna silnejšia scéna, nič....ALE. Má to jedno veľké ale. A to sú veľmi pôsobivé, civilné herecké výkony všetkých zúčastnených, bez výnimky. Človek má pocit ako keby sledoval niekoľko dňový zostrih z nejakého privátneho videa zo života obyčajných ľudí. Všetci sú veľmi prirodzení, nikto neprehráva ani nepôsobí amatérskym dojmom, ako neherec snažiaci sa hrať. Navyše to má aj nejakú tú pointu, vyvaruje sa zbytočného politizovania a podsúvania v dnešnej dobe tak populárnej woke agendy a sústredí sa hlavne na podanie a vykreslenie života nikde v prdelákove, kde zastal čas a aj muchy sa otáčajú. Celé to má príjemný meditatívny, relaxačný feeling a pre človeka, čo žije v meste, no dušou miluje prírodu to pôsobí až blahodárne. Takže za mňa spokojnosť, taký nenápadný, no veľmi prijemný film na oddych. ()

BOURQUE

Rapper na vidieku, „uprostred“ lesa, sa snaží znovu nájsť sám seba. „Debutujúci“ Frediie Gibss nehrá zle, ale film koncepčne má niekoľko slabých miest a mnohokrát ani tie dialógy nedokážu prekonať vlastnú tieň. Škoda tiež záveru, ktorý nedokáže prezentovať uspokojivé vyvrcholenie príbehu. Osobné hodnotenie: 67% (**) ()