Blackpink: The Movie

• Jižní Korea Blackpink: The Movie (více)
Dokumentární / Hudební
Jižní Korea, 2021, 90 min

Blackpink, které tvoří Jisoo, Jennie, Rosé a Lisa, se staly hvězdami od jejich prvního kroku na pódium 8. srpna 2016 a hned poté vznikl jejich fanclub Blink. Všechny vzpomínky, radosti na stage a zářivé momenty posledních pěti let byly zabaleny jako dárek pro všechny jejich fanoušky ve filmu Blackpink: The Movie. Film se skládá z různých částí, které se soustředí na jednotlivé členky Blackpink. Jeden z úseků se nazývá „Pokoj vzpomínek“, ve kterém sdílí vzpomínky na posledních pět let od vydání jejich debutu, další se jmenuje „Krása“, v níž jsou okouzlující záběry na členky a popis jejich odlišných charakterů, v „Exkluzivních rozhovorech“ předají zprávy svým fanouškům. Osobitá scéna Blackpink překračuje hranice národů i pohlaví a pohlcuje svět výjimečným vystoupením. Nyní zaplní plátna kin a přinese maximální pocit reálného koncertu. Hity jako „The Show“ (2021), „In Your Area“ (2018) a mnoho dalších od Blackpink se nyní odehrají na velkém plátně, aby fanouškům po celém světě zprostředkovaly dojemný zážitek tak, jak ho znají návštěvníci jejich živých koncertů. (Aerofilms)

Tsuki

Holkám z Blackpink sice fandím, ale tenhle film mi bohužel přijde téměř zbytečný. Obsahově velmi slabé – rozhodně nedosahuje kvalit o rok staršího dokumentu Light Up the Sky, který měl co říct. Vlastně si říkám, proč bylo nutné hned o rok později vytvořit tento film jen proto, že jde o 5. výročí této skupiny… Většina materiálu tohoto „filmu“ jsou stejně spíš záběry z jejich turné The Show, většinou konkrétně samotné (celé!) písně z koncertů. Ostatní je jen taková stafáž, aby se neřeklo… z úst holek z Blackpink uslyšíme zcela zřejmé a předvídatelné věci o tom, jak je těžké a zároveň úžasné být členkami Blackpink, jak moc si užily turné a jak se jim pak v koronaviru stýskalo po fanoušcích… plus na konci samozřejmě s vděčností děkují všem fanouškům. Vděk je hezká věc, ale vzhledem k tomu, že tohle je v kostce celý obsah „filmu“, tak si říkám, proč se vůbec muselo tvořit hodinu a půl dlouhé dílo, které nad rámec už vydaných věcí nemá co nabídnout. Záznam z turné The Show existuje, stejně jako záznamy jiných vystoupení, to podstatné a zajímavé o jejich cestě se pokrylo v předešlém (výše zmíněném) dokumentu, a pokud jde o poděkování fanouškům, to se mohlo odehrát v nějaké kratší formě, která by se nenazývala takhle velikášsky „The Movie“, zatímco obsah je žalostný. U záběrů z koncertů sice vždy oceňuju jejich dokonale vycvičenou a precizní choreografii a rozhodně mají můj obdiv, jak vše s maximální energií zvládají, ale tohle není materiál pro plnohodnotný film. Myslím, že Blackpink: The Movie si zcela nekriticky užijí pouze skalní fanoušci, ale já jsem se popravdě velmi nudila a čekala jsem něco víc. ~(2,3)~ ()