Reklama

Reklama

Velmi relativní známosti

  • Velká Británie Relative Values

Obsahy(1)

Adaptace hry Noela Cowarda. V konzervativní rodině vyšší třídy vládne pevnou rukou paní domu, hraběnka z Marshwoodu (Julia Andrews). Její nejstarší syn Nigel (Edward Atterton) způsobí nečekaný zmatek, když si přivede svou nastávající, Mirandu Frayle (Jeanne Tripplehorn), slavnou holywoodskou hvězdu. Celá rodina je přímo šokovaná, když vyjde najevo, že mladá žena je sestra jejich služebné ... Velmi relativní známosti - komedie o náročných přáních a malých špinavých tajemstvích. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (12)

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Mám opravdu rád britské kostýmní konverzační komedie obsazené osvědčenými herci typu Colina Firtha nebo Stephena Frye. V tomhle případě bylo mé očekávání ale příliš velké a úměrně tomu se dostavilo i zklamání. Rozumím tomu, že ne každý autor dokáže napsat tak skvostně vybroušené dialogy jako král bonmotů Oscar Wilde, tohle je ale vážně úroveň, která by se hodila tak do české operety 30. let. Netuším, jestli se na tom podepsala víc úroveň divadelní předlohy, scénáristova práce nebo dokonce sám režisér. Výsledkem je tuctový a zapomenutelný titul, který ten punc kvality ostrovní tvorby, na jaký jsem zvyklý, jednoduše nemá. Celkový dojem: 45 %. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Naprostý souhlas sgudaulinem. I já mám moc rád britské konverzační komedie. Anglický humor miluji a proto jsem s radostí šel do téhle komedie. Již od první chvilky v očekávání příjezdu Američanky na staré anglické sídlo jsem si uvědomil, že jsem tuto zápletku již někde viděl. A hned jsem si vzpomněl. Bylo to film Lekce neslušného chování s nádhernou Jessicou Biel. V údivu jsem si uvědomil, že v obou filmech hraje Colin Firth. Zatímco u Lekce neslušného chování , kde hraběnku hájící staré zvyky a práva rodu hraje úžasná Kristin Scott Thomas zde tuto roli zastává Julia Andrews. Bohuž zde jsem se moc nenasmál, vlastně jsem se u Velmi relativních známostí nezasmál vůbec. Snad to bylo opravdu špatným převedením divadelní hry na plátno, snad některými hereckými výkony, možná i českým dabingem - nevím. Pokud se chcete pobavit na velmi podobné téma, rozhodně doporučuji Lekci neslušného chování (2008). Na tohle raději jděte do divadla, odhaduji, že to na prknech může být výrazně lepší. Kladně hodnotím výpravu a celé to ztvárnění padesátých let, včetně aut a letadel.. Bohužel v součtu je to jen na dvě sklenky brandy. * * ()

Reklama

Blofeld 

všechny recenze uživatele

Méně známá hra Noela Cowarda byla zadaptována v roce 2000 ve vtipné komedii plné autorova skvělého sofistikovaného humoru. Tvůrcům se však podařilo divadelní hru velice slušně rozpohybovat (podobně jako Cukorovi Příběh z Filadelfie), takže vzniklo velice svižné retro s milým hudebním doprovodem. Jeanne Tripplehornová skutečně vypadá jako hvězda Hollywoodu padesátých let, ale skvělý výkon podává hlavně Julie Andrewsová v roli Lady Marshwoodové a Colin Firth coby její ironicky hláškující synovec. A třešničkou na dortu je pak majordomus v podání skvělého Stephena Frye. Tito tři herci dávají zapomenout na to, že to je vlastně docela pakárna, a ve výsledku se jedná o jedny z nejpříjemněji strávených devadesáti minut, jaké si divák může přát. ()

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Výborná konverzační komedie s přiměřenou dávkou anglického humoru mě mile překvapila. Aktéři ústředního milostného trojúhelníku zůstali co se hereckých výkonů týče zcela ve stínu jiné trojky, a to matky v podání Julie Andrews, jejího synovce Colina Firtha a majordoma Stephena Fry. Je evidentní, že se jedná o filmové zpracování divadelní hry, ale to vůbec nevadí, protože v popředí jsou precizně vypointované dialogy a skvělé herecké výkony výše uvedené trojky. Příjemnou kulisou tohoto snímku jsou krásné exteriéry i interiéry honosného zámeckého sídla. Když k tomu navíc přidám skutečnost, že jsem strávila hodinu a půl ve společnosti okouzlujícího Colina Firtha, tak nemohu dát menší hodnocení. ()

Orlau32 

všechny recenze uživatele

Miluji herečku Julii Andrews, a proto jsem si toto DVD koupila. Zas až tak vtipné to nebylo, nemohla jsem se ničemu zasmát, ale je pravda, že jsem se ráda podívala na film u kterého jsem nemusela absolutně přemyšlet a kdybych si mezi tím na 10 minut zdřimla, tak veřte, že bych o nic nepřišla. No co naplat, už jsem viděla větší kraviny a přežila jsem to. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama