Little Tich et ses 'Big Boots'

Francie, 1900

Režie:

Alice Guy

Harry Relph

V této minutové grotesce z počátku 20. století vystupuje muž, který připomíná svojí výškou spíše trpaslíka. Na nohou má upravené boty, které vypadají jako poloviční lyže a s nimi předvádí své vystoupení. (zdeny99)

Radko

Anglický komediant Harry Relph (dobovo známy trpaslík so šiestimi prstami na každej ruke) vystupujúci pod umeleckým menom Little Tichborne a jeho obľúbené komické číslo s dlhánskymi topánkami v jednom z raných zvukových filmov. Little Tich stojí pred veľkou kreslenou kulisou ulice, zašaškuje s klobúkom, prezuje sa do ultra dlhých topánok, pripomínajúcich skôr kratšie lyže a predvedie zopár akrobaticko-groteskných sránd aby sa nakoniec odporučil publiku. Škoda len, že kým sa prezul ubehla tretina trojminútového filmu, čím sa komediálny efekt trochu oslabil. Režisérka Alice Guy-Blachéová ho nakrútila počas komikovho vystúpenia v Paríži. A Jacques Tati ho neskôr zaradil k esencii všetkého komediálneho, čo môže byť predvedené na filmovom plátne. ()

Webb

Komediální trpaslík nám předvádí co všechno dovede se svýma (mám pro to vlastní pojmenování) botolyžema. ()