Někdo se dívá

Niekto sa pozerá

Thriller / Romantický

USA, 1993, 107 min

• Lynn

Ze začátku to vypadalo jako docela slušně se rozjíždějící thriller. No ale tvůrci nedokázali vytěžit z námětu absolutně nic. Žádné napětí, mrazení v zádech, pochyby, kdo je vrah a kdo se "jen" dívá. Ke konci už se divák musí zákonitě nudit, neboť vše je dost předvídatelné. Pár erotických scének (kalhotky v restauraci) vám možná uvízne v paměti, ale to je dost málo.(7.1.2005)

• kingik

Sharon Stone se pokusila navázat na úspěch Základního instinktu a opět se objevila v roli sexuální dračice, kterou v moderním mrakodrapu pronásleduje pomocí naistalovaných kamer tajemný vrah. Že onen tajemný vrahounek bude divákem nechtě odhalen už po prvních deseti minutách je jen začátek konce thrilleru, který se nepovedl. I když scénář určitě nabízel velké šance, ale ani režisér Phillip Noyce a ani Sharon Stone nebyli zrovna v ideální formě. Vůbec Stoneová je tu hodně nepřesvědčivá a mezi jejím hereckým kolegou Williamem Baldwinem to vůbec nejiskří. Erotické scény dokonce nechtěně působí komicky a některé napínavé scény mají rovněž komický účinek. Prvních deset minut je ovšem skvěle tajemných ale dál to jde s filmem stále víc z kopce.(22.1.2009)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $36,300,000Tržby Celosvetovo $116,300,000║ len okatý komerčný kalkul po Základnom inštinkte, zameraný na nahotu Sharon Stone, ktorá to ako tak ťahá ale nesympatický William Baldwin tam vôbec nesedí, film kde nepomôže ani zručná réžia Phillipa Noyce /40%/(12.3.2010)

První "erotický" thriller, na který jsem tehdy vyrazil s kámošem do kina pod záminkou, že jdeme k němu učit se dějepis. Od těch dob mi sice dělá problémy Národní obrození, ale za to jsem si zamiloval Sharon Stone. A vždycky, když slyším Age of Loneliness od Enigmy, vždycky na ní vzpomenu. Co dodat k filmu? Já nevím. Ja vlastně nevím, o co vůbec šlo. Jen jsem čekal, kdy tam vždycky začnou dělat děti.(22.7.2011)

Většina lidí byla namlsána Základním instinktem a tak měli neustále potřebu srovnávat každý další erotický thriller, který se následně objevil a hlavně když si v něm zahrála Sharon Stone. Tahle zatraceně sexy dračice se dokázala prodat i zde, no a přestože už nedošlo na tak odvážné scény jako v Basic Instinctu – i tak se bylo na co dívat. Mělo to i docela zajímavou atmosféru a hlavně šmírácké prostředí. William Baldwin nikdy nepatřil mezi špičkové herce, ale tady odvedl docela slušný průměrný výkon. Takže já na tom nevidím nic špatného, když dám průměrné ohodnocení i celému filmu.(25.11.2018)

• - Kniha, kterou Jack pošle Carly, Flesh and Blood, má velmi podobný obal jako plakátu k filmu Úplné bezvětří (1989), což je film, který také natočil Phillip Noyce. A vzhledem k charakteristice násilí a sexu, může citovaný román také asociovat slavný film Flesh + Blood (1985), který ale nebyl natočen podle žádné knihy. (NinadeL)

• - Sharon Stone podepsala smlouvu na hlavní roli za 2,5 milionu amerických dolarů. (Rocky62)

• - Během natáčení prodělal producent Robert Evans dvě srdeční příhody. (Locksley)