Někdo se dívá

Niekto sa pozerá

Thriller / Romantický

USA, 1993, 107 min

• Právnička

Jak poznám, že mě film téměř vůbec nezaujal a že nebyl víc než průměrný? Když se rozhodnu, že ho ohodnotím (asi po dvou měsících po shlédnutí) a už si bez přečtení stručného obsahu nemůžu pořádně vzpomenout o čem byl !!! Takže, někdo se dívá, ale já už se na tenhle thriller opravdu podruhé nepodívám.(2.11.2005)

• Wolvie

Hodně laciná nápodoba Základního instinktu a nejpádnější důkaz faktu,že Sharon Stone se ze stínu své nejslavnější role nikdy nedokázala dostat.Slaboučká zápletka,nenápaditá režie.Jediný,kdo film zachraňuje od naprosté katastrofy,je jakž takž charismatický William Baldwin.Ale na Douglase nemá ani náhodou.(27.11.2011)

První "erotický" thriller, na který jsem tehdy vyrazil s kámošem do kina pod záminkou, že jdeme k němu učit se dějepis. Od těch dob mi sice dělá problémy Národní obrození, ale za to jsem si zamiloval Sharon Stone. A vždycky, když slyším Age of Loneliness od Enigmy, vždycky na ní vzpomenu. Co dodat k filmu? Já nevím. Ja vlastně nevím, o co vůbec šlo. Jen jsem čekal, kdy tam vždycky začnou dělat děti.(22.7.2011)

• Derek

joe eszterhaz bude pre mna vzdy osoba len s jednym riadnym filmovym hitom (a to i jeho najvacsia pecka "basic instinct" funguje hlavne vdaka verhoevenovy a jeho rezii a nie vdaka scenaru). sliver je z rady nudnych erotickych thrillerov s ktorymi sa v 90tkach roztrhlo vrece, tu sa ani jeden z hercov vsak prilis nepretrhol, shoreova hudba je bezvyrazna a noyce napriek nepopieratelnej zrucnosti nepridava nic navyse, takto stupidita scenara vynikne este viac. navyse sharon a jej "sex face" je az smiesna...(20.11.2016)

Dva roky před tím, než si William Baldwin zahrál na píchanou se Cindy Crawford ve filmu Jako štvaná zvěř si tu samou hru zahrál i se Sharon Stone ve filmu Někdo se dívá. Ten kluk se mě fakt začíná líbit. Přijít ke mě teď pohádkovej dědeček, že mě splní tři přání, tak bych mu řekl, ale dědku mě stačí jen jedno, abych byl William Baldwin. Jinak, koukal jsem, že ve šmírování se taky udělali pokroky. Když si vzpomenu na své šmírovací začátky, jak jsme s klukama viseli na parapetu okýnka do dámských sprch jak orangutani v předsmrtný křeči a přitom, co jsme viděli? No, asi takhle "Ty vole Pepo, Pepo já vidím kozy" Pepa "Čí? Čí?" Já: "Já nevím, nevidím na ksicht" Pepa "Ty krávo já ted vidím Martinu. Já: "Nekecej, kde? Jaký má kozy?" Pepa: Nevím, jí vidím jenom ksicht." A pak si nás jedna dobrá ženská duše v těch sprchách všimla, zakvokala na poplach, holky vzaly hadici a začaly nám stříkat ledovou vodu do ksichtu. No a my žuchli na zem jak shnilý hrušky. Vidět tenhle film těsně po této epizodě asi bych se dost nasral, protože tady se šmíruje pěkně v klidu, v pohodlí a je vidět všechno ksicht i kozy najednou . Navíc tenhle film svým napětím rozhodně nepřipomínal tu naší šmírovací grotesku.(21.9.2008)

• - Producent Robert Evans původně chtěl, aby se režie chopil Roman Polanski. Protože se Polanski nemohl vrátit do USA, Evans plánoval, že bude mít druhého režiséra, který natočí záběry New Yorku, zatímco Polanski bude točit film v Paříži. (Rocky62)

• - Kniha, kterou Jack pošle Carly, Flesh and Blood, má velmi podobný obal jako plakátu k filmu Úplné bezvětří (1989), což je film, který také natočil Phillip Noyce. A vzhledem k charakteristice násilí a sexu, může citovaný román také asociovat slavný film Flesh + Blood (1985), který ale nebyl natočen podle žádné knihy. (NinadeL)

• - Během natáčení prodělal producent Robert Evans dvě srdeční příhody. (Locksley)