poster

Někdo se dívá

 • USA

  Sliver

 • Slovensko

  Ten, kto sa pozerá

 • Slovensko

  Niekto sa pozerá

Thriller / Romantický

USA, 1993, 107 min

 • castor
  ***

  Na těch několika erotických scénách jsem v dobách těžké puberty dost ulítával. Dnes vnímám tenhle žánrový kousek jako docela laciný příspěvek na poličku voyeuristů, jehož napětí značně kolísá a nelogičnosti s přibývajícím dějem vyplouvají na povrch. Sharon Stone, která se s neuvěřitelnou elegancí vzdává spodního prádla, si mohla po kombinaci intelektu a sexuální přitažlivosti ze Základního instinktu vybírat. Zvolila žánrově podobný projekt, ve kterém zdánlivě atraktivní bydlení na Manhattanu přináší i sérii smrtelných nehod (mimochodem i samotné natáčení mělo několik karambolů – producent měl srdeční záchvat, při natáčení se zřítil vrtulník, Stone a Baldwin si do oka prý příliš napadli). Snímek dere do vyšších pater schopný tým (třeba kamera legendárního Maďara Vilmose Zsigmonda – dvakrát u Spielberga, Lovec jelenů, Nájemní vrazi), aby mu mohl podrazit nohy slabší scénář. Holt, kdo chce kam.. 55%(23.3.2014)

 • Carol Pifková

  Raz jednej noci som sa zobudila a išla telka, no a v nej práve tento film. Kedže asi tak polku filmu som zmeškala tak ani neviem prečo som to pozerala. Ale v podstate sa predošlé minúty dali celkom v pohode domyslieť. Takže popravde som to pozerala iba asi za toho Baldwina. Nemôžem si pomôcť a ponížene priznávam (prepáč Balík), že je to riadny fešáčisko. Ale tak snáď to raz pozriem v celku ako to normálny ľudia zvyknú robiť. Momentálne by som to videla na také slabšie 3*.(27.6.2013)

 • Figusek
  ***

  Sharon byla prostě hvězdička, které v letech devadesátých nikdo neodolal. Ani Douglas, ani Seagal, ani De Niro, ani Stallone a dnes už vím, že ani William Baldwin. Když člověk přihlíží ke stáří filmu, musí uznat, že tenkrát to byla jistě temná pecka se skvělou atmoškou. Dnes je to zcela průměrná záležitost, ve které je vše čitelné a předvídatelné. 60%(26.8.2015)

 • kingik
  **

  Sharon Stone se pokusila navázat na úspěch Základního instinktu a opět se objevila v roli sexuální dračice, kterou v moderním mrakodrapu pronásleduje pomocí naistalovaných kamer tajemný vrah. Že onen tajemný vrahounek bude divákem nechtě odhalen už po prvních deseti minutách je jen začátek konce thrilleru, který se nepovedl. I když scénář určitě nabízel velké šance, ale ani režisér Phillip Noyce a ani Sharon Stone nebyli zrovna v ideální formě. Vůbec Stoneová je tu hodně nepřesvědčivá a mezi jejím hereckým kolegou Williamem Baldwinem to vůbec nejiskří. Erotické scény dokonce nechtěně působí komicky a některé napínavé scény mají rovněž komický účinek. Prvních deset minut je ovšem skvěle tajemných ale dál to jde s filmem stále víc z kopce.(22.1.2009)

 • Torgal
  **

  Ďalší film postavený na tom, že Sharon Stone s niekym súloží. Okrem toho sa tu dlho nedeje nič zaujímavé a človek len čaká, kedy sa konečne niečo diať začne. Čaká, čaká a čaká a odrazu je tu koniec filmu, ktorý nemá ani poriadnu pointu. Jeden krát sa to pozrieť dá, lebo človek nevie ako sa to skončí a nie je to natočené zle, ale druhý krát by som to teda nechcel vidieť. 5/10(19.4.2009)

 • - Kniha, kterou Jack pošle Carly, Flesh and Blood, má velmi podobný obal jako plakátu k filmu Úplné bezvětří (1989), což je film, který také natočil Phillip Noyce. A vzhledem k charakteristice násilí a sexu, může citovaný román také asociovat slavný film Flesh + Blood (1985), který ale nebyl natočen podle žádné knihy. (NinadeL)

 • - Hlavní protagonisti sa v skutočnosti nemali veľmi v láske. Sharon Stone dokonca počas natáčania pripomínala, že by radšej prijala ako partnera Baldwinovho staršieho brata Aleca. Nakoniec časť milostných scén natočili herci individuálne s dablérmi. (BlueNeon81)

 • - Producent Robert Evans původně chtěl, aby se režie chopil Roman Polanski. Protože se Polanski nemohl vrátit do USA, Evans plánoval, že bude mít druhého režiséra, který natočí záběry New Yorku, zatímco Polanski bude točit film v Paříži. (Rocky62)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace