Někdo se dívá

Niekto sa pozerá

Thriller / Romantický

USA, 1993, 107 min

• Torgal

Ďalší film postavený na tom, že Sharon Stone s niekym súloží. Okrem toho sa tu dlho nedeje nič zaujímavé a človek len čaká, kedy sa konečne niečo diať začne. Čaká, čaká a čaká a odrazu je tu koniec filmu, ktorý nemá ani poriadnu pointu. Jeden krát sa to pozrieť dá, lebo človek nevie ako sa to skončí a nie je to natočené zle, ale druhý krát by som to teda nechcel vidieť. 5/10(19.4.2009)

• NinonL

Já tam tedy erotiku neviděla ani náhodou. Je sice fakt, že William Baldwin mě vzrušuje ještě méně než složenka za plyn, ale díky tomuto fádnímu týpkovi mi ve filmu chybělo i napětí. Škoda, že Joe Eszterhas vyplýtval svůj scenáristický talent na takový brak. Asi s Basic Instinctem vystřílel veškerou svou munici a teď už jen vaří z vody.(10.9.2011)

• Armin82

Geniální Sharon Stone (podle všeho se její IQ pohybuje na hraně geniality) se v devadesátých letech velice ráda ukazovala,ale herecká kvalita tam malinko pokulhávala. Tenhle snímek nebyl vyjímkou. Nijak zajímavý,herecké výkony nenadchly a toporný William Baldwin svým hereckým umem staršímu a slavnějšího bratru Alecovi absolutně nestíhal. Na Sharon je sice občas radost pohledět,ale to je asi tak vše--->40%(5.11.2012)

• GilEstel

Další z vlny erotických thrillerů. Těží z v tu dobu popularity ZÁKLADNÍHO INSTINKTU a jeho hlavní představitelky. Tento film ale za výše jmenovaným poněkud zaostává. Je to spíš béčková záležitost hrající si s lechtivým tématem. Nevidím to na víc než 2 hvězdy. 39% Komu se hodně líbí Sharon Stone, ať si 1 až 2 hvězdy přidá. :-)(1.4.2011)

Navzdory tomu, že to má literární předlohu, se, i díky jménu scénáristy, nemohu zbavit dojmu, že se tady prostě jen snažili ještě jednou zúročit nahý úspěch Základního instinktu a pozici a přínos Sharon Stone v něm. Byla-li hnacím motorem Základního instinktu zajímavá zápletka zabalená do erotického hávu, zde je to již jen a čistě Sharon Stone. Nepřebije to ani ta sociálně kritická linie o ztrátě soukromí. Nebude-li divák očekávat nic více, může si film užít.(11.2.2017)

• - Producent Robert Evans původně chtěl, aby se režie chopil Roman Polanski. Protože se Polanski nemohl vrátit do USA, Evans plánoval, že bude mít druhého režiséra, který natočí záběry New Yorku, zatímco Polanski bude točit film v Paříži. (Rocky62)

• - Během natáčení byl scénář producenty několikrát změněn. Producent Joe Eszterhas dokonce prohlásil, že tento film nenávidí. (Rocky62)

• - Kniha, kterou Jack pošle Carly, Flesh and Blood, má velmi podobný obal jako plakátu k filmu Úplné bezvětří (1989), což je film, který také natočil Phillip Noyce. A vzhledem k charakteristice násilí a sexu, může citovaný román také asociovat slavný film Flesh + Blood (1985), který ale nebyl natočen podle žádné knihy. (NinadeL)