Soukromé očko Brad Galt (Mark Stevens) se po propuštění z vězení přestěhoval z New Yorku do San Francisca. Doufal, že tak začne nový život. Toho starého se ale nezbaví tak snadno. Vítanou pomoc při hledání cesty z problémů najde ve své nové sekretářce Kathleen (Lucille Ball). (fleurette)

Slasher

Průměrná noirová detektivka, motivy žárlivost a únik před minulostí, prostředí newyorské nadzemky, muzejní čtvrti a galerie umění. Herecky solidní, extra body Bendix jako vrahounský primitiv, zábavná Lucille a sexy Cathy Downs, jen případ sám mi přišel trošku nešikovně (tuctově) spředený a místy nezáživný. #Noirvember ()

Flego

Na túto kriminálku s noir nádychom sa dobre díva, ale neponúka v žánri nič prevratného. Slušný priemer. ()

liquido26

Tato detektivka je spíše průměr, ale docela mě to bavilo, i když troška napětí navíc by samozřejmě neuškodila. Hromotluk William Bendix je skvělej záporák. ()

El Indio

Soukromý detektiv je propuštěn z vězení, kam ho dostal jeho bývalý parťák Tony Jardine. Záhy ale s pomocí své sličné sekretářky zjišťuje, že ho Jardine nechává sledovat a později se ho pokouší i zabít. Ale je všechno skutečně tak jak to vypadá, nebo je za tím vším někdo úplně jiný? ()

Martin741

Moja noirova jazda opat sa nastartovala, tentokrat padla volba na Hathawayov /Call northside777, cerna Ruze, Nob Hill/ Dark Corner. Slusny film noir, a hlavne kriminalka, s typickymi noi aspektami : drsne dialogy, cynicke postavy, cierno biely film, atmosfera na urovni. velmi sa mi pacila tema, ze niekoho prepustili z basy a snazi sa zacat novy zivot, ale minulost ho aj tak dobehla a nemoze ju proste vymazat : 74 % ()

vitekpe

Dalsi poklad... Pokud radi ctete knizky Raymonda Chandlera a jste priznivci one atmosfery, zde mate film, ktery je v tomto smeru naprosto dokonaly. Humphrey Bogart v rolich "soukromeho ocka" sice vede (to je jasny :-) ), ale Mark Stevens mu slape na paty zcela nekompromisne. Odvazuju se dokonce tvrdit, ze je vytecnou alternativou. A Lucille Ball, to je kapitola sama pro sebe... P.S.: Jeden z nejlepsich noiru co znam. ()

clara.bow

Hned po mé oblíbené LAURře, řadím tento výborně zpracovaný krimi, po všech stránkách nejen režijně a herecky precizně dotažený, ale musím vyzvednout i výbornou kameru a hudbu. ()