Zmije

Krimi / Sci-Fi
Kanada / USA, 1996, 66x60 min

Greg Gardiner

Jay Ferguson

Joe Nipote, Heather Medway, James McCaffrey, Jeff Kaake, Natassia Malthe, Peter Williams, Zack Ward, Robert Culp, Stella Stevens, (více)

Pokračování kanadského krimi seriálu z roku 1994, ve kterém potírá zločin bývalý profesionální řidič, s pomocí svého transformace schopného auta. Děj se odehrává ve fiktivním Metro City a základem je skutečný vůz Dodge Viper. (RomeroIsGod)

Gemini

Oživení o něco staršího bratříčka téhož jména. S některými s původních herců, samozřejmě i s tvářemi novými, a zaplaťpámbu také se starým dobrým superViperem. Naivita laciných akčňáků let devadesátých je tu opět, určeno výhradně pro dvanáctileté kluky...a holky, co se jim líbí auta...ačkoliv většina holek má ve dvanácti už jiné starosti, což zhusta směřuje ke katastrofě;) ()

Mandalorian

Akčnější pokračování původní série. Změnami prošla i transformace Zmije a i když dnes již tyto efekty působí občas úsměvně, je to pro někoho jako jsem já, klasika. Neznám akční seriál, na který bych se podíval radši. Chybek ubylo a akce přibylo, což je jedině dobře. Tím kvalita stoupla a já dávám 100%, protože mě ten seriál dodnes stoprocentně baví a rád se na něj dívám. ()

m.a.t.o.

Zmija bol v detstve môj absolutne najobľúbenejší seriál, preto, aj keď možno trochu neobjektívne, dávam tri hviezdy :-) ()

T2

Vo svojom druhu podarený seriál o špeciálnom aute s názvom Viper a stratenom jazdcovi, ktorý predtým bol na druhej strane zákona aby znovu našiel podstatu života v pomáhaní. Klasický druh hrdinstva ako u mnohých iných seriálov ale v určitých medziach znesiteľný. ()

• Zmija nikdy nevyšla na DVD. V roku 2008 sa na internete spustila kampaň, v ktorej fanúšikovia žiadali vydanie seriálu na DVD. (m.a.t.o.)
  • Seriál sa po ukončení prvej série a dvojročnej prestávke vrátil na televízne obrazovky s kompletne novým hereckým obsadením. Vo všetkých štyroch sériách účinkoval len Joe Nipote (Frankie). (m.a.t.o.)
  • Viper GTS Coupé s kobaltovo modrou metalízou sa bežne nedal kúpiť. Táto farba bola navrhnutá špeciálne iba pre jeho seriálovú verziu. (m.a.t.o.)