poster

Delta Force

 • USA

  The Delta Force

 • Slovensko

  Delta Force

Akční / Thriller

USA / Izrael, 1986, 124 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • aLPaC
  ****

  Vrchol Norrisovy tvorby. Skvělý akčňák, kde najdete od všeho něco plus Norrisova motorka s raketometem nemá chybu. Dále je třeba ocenit svěží Silvestriho hudbu. A při této příležitosti bych se chtěl zeptat, jakto, že Silvestri, který má v repertoáru tolik kultovních soundtracků, že byste to nespočítali ani na prstech deseti rukou, má pouze jednu nominaci na oskara? To mi hlava nebere. Navíc za Forresta, za kterýho to měl jasně vyhrát.(16.1.2012)

 • becki_tu
  **

  Kdybych film viděl v kině v osmdesátých letech, asi bych odcházel z kina spokojen bez větších vítek. Bohužel z dnešního pohledu se většina akčních scén stává sebeparodickými, k čemuž "přispívají" i tvůrčí vychytávky v podobě motorky s raketama a podobné nesmysly. Navíc kdo nechápe vtipy o supermanství Chucka Norrise, nechť se podívá třeba právě na Delta Force. Na druhou stranu má příběh překvapivě hlavu a patu a nezlobil bych se za nějaký ten moderní remake. 50%(12.9.2012)

 • c.tucker
  **

  Extrémně dlouhý na takou béčkovou záležitost. Většina je jen opravdu slaboduchý únos letadla. V druhé polovině teprve přichází na řadu Chuck a jeho extraordinérní zabíjení. Geniální sjezd po drátu na jedné ruce a střelbou z Uzi druhou rukou. Pak jen kecy a kecy, trošičku zahráno na vážno a milionový Chuckův úsměv na závěr.(10.7.2008)

 • Han22
  ****

  Delta Force je asi nejlepším Norrisovým filmem. V první třetině se jedná o klasický únos letadla a docela slušné drama doprovázené názornou ukázkou toho, čeho je schopno "náboženství míru" jak vidíme dnes a denně v reálu. Druhá třetina sice se vším plánováním a přesuny trošku ztrácí spád, ale finále je naprostý masakr. Brutální čistka sídla arabáčů v noci, desítky mrtvol, Chuck Norris se svou raketometnou motorkou, honičky v Bejrútu či parádní taktická vysvobozovačka letadla. Chuck tu sice nepředvede z karate skoro nic, ale o to více střílí a zabíjí. Navíc je tu spousta kvalitních či známých herců (Marvin, Kennedy, Vaughn, Wintersová) a především naprosto fantastické hrdinské hudební téma Alana Silvestriho, které už si hoví v mé sbírce. Prostě klasická 80s řežba v nejlepším stylu, která se skoro blíží klasikám typu Rambo nebo Komando.(26.2.2019)

 • bourec
  **

  Nikdy sem neměl moc rád Norrise,a i přes spoustu viděnejch filmů v mladym věku ho teď považuju za docela babralskýho herce????.Studio cannon a jeho producenti G+M maj širokou paletu udělanejch filmů,ovšem povětšinou dost bídný kvality.Delta force je slušně obsazený,výbuchy a všechny efekty nevypadaj uměle,ani příběh neni úplně blbej,ale těch chyb.Tuny nesmyslů,a do toho Norris,dřevo bez špetky charismatu,tvaří se při boji stejně jako na hajzlu.Slabota za dvě.40%.(16.8.2019)

 • - Scenár bol napísaný na základe skutočných udalostí, ktoré sa stali 14. júna 1985. (m.a.t.o.)

 • - Natáčelo se ve městech Jeruzalém, Tel Aviv, Haifa a Beerševa v Izraeli, v Athénách v Řecku a Washingtonu v USA. (Cheeker)

 • - V Norsku byl film zkrácen o 8-9 minut, aby získal mírnější rating. (Cheeker)