Delta Force

The Delta Force

Delta Force

Akční / Thriller

USA / Izrael, 1986, 124 min

Nemám ráda brutální akční a válečné filmy ve kterých tečou potoky krve, ale toto bylo uměřené. Chuck své fanoušky nezklamal, i když některé situace byly trochu přes čáru. Byl to jen film, nejde o skutečnost. Film to byl ve svém žánru skvělý, náročný na výpravu a početný kompars. Herecké výkony byly odpovídající i když v tomto případě byly nepodstatné, taky výbuchů a bojových střetů bylo pro milovníky akce dost. Zaujalo mne, že ženy byly v letadle statečnější než muži, i když mezi nimi byli i vojáci.(7.7.2019)

Chuck Norris vyhlásil teroristům válku již dávno před 11. zářím a je tvrdý a neúprosný. Co mu také zbývá, když mu velí známý opilec a rváč Lee Marvin a když má v motorce zabudovaný kulomet i spoustu raket. Jednoznačně nejlepší Chuckův film (teda z těch co jsem viděl) s povedeným hudebním motivem Alana Silvestriho.(30.12.2010)

Akční klasika, kde se kromě Chucka Norrise sešly herecké legendy své doby, jakou je Lee Marvin či George Kennedy. Solidně propracovaný scénář vypráví o únosu civilního letadla a akce s tím spojené speciální protiteroristickou jednotkou zvané Delta Force. Příběh samozřejmě obsahuje až neuvěřitelné množství kíče a absolutně nereálných scén, ale to k nadnesenému pojednání něčeho takového prostě patří. Nic se tu zkrátka nebere vážně a tak se vytvořila v podstatě nezničitelná jednotka a teroristé schopni ze svých nedostatečných zbraní zasáhnout snad všechno. Chuck Norris samozřejmě likviduje jednoho padoucha po druhém, aniž by se u toho takřka zpotil. Ano, je to hloupé, je to nereálné a možná i trochu politicky nekorektní ve vyobrazení arabské kultury, ale pokud se tohle všechno dá stranou, zůstane zatraceně dobrá filmová akční zábava. A o to tu jde.(13.2.2017)

Co si budeme povídat, všichni víme, že Chuck Norris není žádný extra herec. Přiznejme si, že nám ani o jeho herectví nejde. Zajímá nás, jak své protivníky zlikviduje perfektně zvládnutými kopy nebo je postříli a nechá vyhodit do vzduchu. Prostě si užijeme akci, při které vypneme mozek a nebudeme myslet na nejrůznější problémy.(10.3.2010)

• becki_tu

Kdybych film viděl v kině v osmdesátých letech, asi bych odcházel z kina spokojen bez větších vítek. Bohužel z dnešního pohledu se většina akčních scén stává sebeparodickými, k čemuž "přispívají" i tvůrčí vychytávky v podobě motorky s raketama a podobné nesmysly. Navíc kdo nechápe vtipy o supermanství Chucka Norrise, nechť se podívá třeba právě na Delta Force. Na druhou stranu má příběh překvapivě hlavu a patu a nezlobil bych se za nějaký ten moderní remake. 50%(12.9.2012)

• - Scenár bol napísaný na základe skutočných udalostí, ktoré sa stali 14. júna 1985. (m.a.t.o.)

• - Posledný film Lee Marvina. (m.a.t.o.)

• - Natáčelo se ve městech Jeruzalém, Tel Aviv, Haifa a Beerševa v Izraeli, v Athénách v Řecku a Washingtonu v USA. (Cheeker)