Delta Force

• slovenský

Delta Force

Akční / Thriller

USA / Izrael, 1986, 124 min

Uživatel Wacoslav1 má naprostou pravdu. Navíc je podle mého názoru při hodnocení fimu jako Delta Force potřeba zohlednit, jaké cílové skupině je takový film (a Chuck Norris obecně) určen. Jako desetiletej kluk jsem to neskutečně žral. Tři hvězdy za film, jednu další z nostalgie, a tu pátou za úžasnej hudební motiv Alana Silvestriho.(26.1.2014)

• anais

Teroristi unesou letadlo, pak se dlouho nic neděje, potom s ním přistanou, zase se dlouho nic neděje, nakonec přijede Chuck Norris na motorce s raketomety (střílí všemi směry), pobije teroristy, a ukončí tak 125 (!!!) minut dlouhé , naprosto nudné NIC, které je asi nejbezobsažnějším filmem, co jsem kdy spatřil, a kdyby tu bylo hodnocení ještě o stupeň nižší než „odpad“, neváhal bych.(16.2.2006)

Tak mne tu vy nekteri intelektualove a antinorrisovci pekne serete jenom slepej nepozna jednu z nejvetsich akcnich klasik 80 let a zanru vubec jasne ze je to nejvic proamerickej a propagandistickej film ja to nepopiram ale Golan pro mne proste zustane jednim z nejlepsich akcnich reziseru vsech dob a Norris se svym pekelnym nadhledem prevalcuje vsechny arabsky teroristy jeho a Marvina meli poslat do Afghanistanu a Usama by nemel narok tak jako tak tezko v tom hledat chyby pokud nejsem pakos jako nekteri tady a nevadi mi ani ta dvouhodinova delka prvni pulka je ten nejnapinavejsi unos letadla co jsem kdy videl naprosto strhujici no a ta druha? poctiva akce 80 let nema smysl resit jak je to realisticky hlavne je to skvele natoceny a i po 25 letech si to vytira prdel z temi dnesnimy radoby akcnimy filmy a ta hudbicka... ta je naprosto bozi odjakziva ji miluju tohle je proste jedna z mych srdecnich zalezitosti a pro ty nektery chytry kritiky z iq tykve mam jediny vzkaz nekoukejte se na poctivy akcni filmy zlatych 80 let neni to pro vas nepochopite to a zmuzete se jenom na to aby jste to tu zesmesnovali DO HAJZLU S VAMA!(12.8.2012)

Spočiatku prekvapivo vážny thriller o únose lietadla. Postupom času sa ale tvorcovia zbláznili a veľký Chucky predvedie to, vďaka čomu vlastní svoj nepriestrelný blok vtipov. Použitý arzenál na čele s motorkou so zabudovaným raketometom je vskutku obdivuhodný. Čo z toho keď samotné hodnotenie utrpí pre béčkovú prehliadku nezmyslov zabíjajúcu predošlé dianie. I napriek tomu solídny priemer, ale pozor (!) iba pre fanúšikov 80-tok, ostatní odoberte hviezdu, možno dve, alebo rovno celý film zo zoznamu ... (USA rating: R)(8.9.2014)

Norris, Marvin, Kennedy, Vaughn - všechny tyhle starý frajery mám moc rád, navíc jsem nikdy neviděl Chucka s velkým rozpočtem. Těch výbuchů, soubojů a střílení je tu nadmíru, takže spokojenost. I když se čověk nutně musí zasmát některým těm manýrům typu dojíždění letadla na motorce na zadním kole. Ale celkově příjemná záležitost a divím se, že se mi Delta Force jako malému úspěšně vyhýbala. 70%(22.12.2011)

• - Scenár bol napísaný na základe skutočných udalostí, ktoré sa stali 14. júna 1985. (m.a.t.o.)

• - V Norsku byl film zkrácen o 8-9 minut, aby získal mírnější rating. (Cheeker)

• - Natáčelo se ve městech Jeruzalém, Tel Aviv, Haifa a Beerševa v Izraeli, v Athénách v Řecku a Washingtonu v USA. (Cheeker)