Delta Force

Delta Force

Akční / Thriller

USA / Izrael, 1986, 124 min

• Goldbeater

Delta Force je velice tupý a zbytečně dlouhý akční film, na nějž mě nalákala zajímavá sestava klasických herců, jakými jsou Lee Marvin, Martin Balsam, George Kennedy a Robert Foster, který si sice záporáka střihl zřejmě s nadšením, ale toho Palestince mu jen těžko uvěříme. Zatím mě norrisovky dost míjejí, tak jsem zvědav, zda jim vůbec někdy přijdu na chuť.(30.7.2012)

• PetrPan

Chuck, pouze s knírem, hned na začátku zachrání spolubojovníka a pak docela na dlouho zmizí ze scény. A to je dobře, na řadu se totiž dostane vcelku napínavá etuda s únosem letadla teroristy a Chuck vám vůbec nechybí. Po nějaké době se pochopitelně roztočí nudný, ale velmi rychle odbytý, kolotoč "zásadních rozhodnutí na nejvyšších místech" a do akce je nasazena protiteroristická jednotka number one Delta Force, vedená již notně zestárlým Lee Marvinem. Chybí však eso v rukávu, major McCoy. Naštěstí tu však máme sdělovací prostředky a McCoy si po zhlédnutí reportáže o únosu sbalí svůj konečně plně obnovený plnovous a sluneční brýle do každého počasí a na poslední chvíli stihne letadlo se svými zelenými kamarády. Mezi nimi vyniká nad jiné především Steve James, sice dosti upozaděný, přesto zažije své dvě minuty slávy ve své nejsilnější disciplíně, tedy v parodii na akci. Chuck sám samozřejmě postupně získává veškerou pozornost a byť má sebou komando těch nejlepších amerických vojáků, je vám záhy naprosto jasné, že bez Chucka by proti teroristům neměli ani nejmenší šanci. McCoy se stává bohem pomsty, nesmiřitelným a nezničitelným, přesto a za všech okolností naprosto ledově klidným. Přes všechen svůj um však nedokáže odvrátit smrt stejného spolubojovníka a kamaráda, kterého na začátku s takovým rizikem zachraňoval. Evidentně zdrcený McCoy však ani ve smutku neztrácí svůj pověstný klid a svou stále stejně kamennou tváří dává jasně najevo, co si o zbytečné smrti svého přítele myslí. O minutu později však konečně dojde k projevu emocí i u McCoye, když s úsměvem podává ruku plukovníkovi, aby mu pomohl naskočit do letadla. Ano, Chuckovi stačí jedna jediná minuta, aby se zcela vyrovnal se smrtí bližního, případně zapomněl, že se ještě natáčí... Sázím na to druhé. Chuckovi prostě nelze dát nízké hodnocení.(20.9.2018)

Navy Seals s Biehnom a Sheenom ma viac bavila. No priznávam, že ani toto nebolo zlé. Chuck je ikona akčného žánru a Delta Force ale aj napríklad Nezvestný v boji sú filmy, ktorého ho prezentujú v lepšom svetle. Príbeh klasický o teroristoch, akcie taktiež klasické, americké a hrdinské, no Chuck dostal svoj priestor hlavne v závere a tým pádom som s jeho akcii vo finále nebol prejedený, takže možno aj preto ma to celkom bavilo. Veľké plus patrí aj výborne sekundujúcemu veteránovi Lee Marvinovi. 65% - 3*(2.9.2019)

• becki_tu

Kdybych film viděl v kině v osmdesátých letech, asi bych odcházel z kina spokojen bez větších vítek. Bohužel z dnešního pohledu se většina akčních scén stává sebeparodickými, k čemuž "přispívají" i tvůrčí vychytávky v podobě motorky s raketama a podobné nesmysly. Navíc kdo nechápe vtipy o supermanství Chucka Norrise, nechť se podívá třeba právě na Delta Force. Na druhou stranu má příběh překvapivě hlavu a patu a nezlobil bych se za nějaký ten moderní remake. 50%(12.9.2012)

• Akana

Řekl jsem si: musíš zkouknout aspoň jeden film s Chuckem a vybral jsem si ten uznávaný jako relativně snesitelný. Ale marná sláva i Delta Force je nehorázná hovadina plná béčkových akčních scén, siláckých hlášek bez vtipu a vlasteneckého patosu. Budu potřebovat hodně kuráže abych si zase někdy s Chuckem začal. Ale možná k tomu někdy dojde. Každopádně ani tohohle setkání nelituju, to bych si nedovolil. 30%(17.7.2011)

• - Scenár bol napísaný na základe skutočných udalostí, ktoré sa stali 14. júna 1985. (m.a.t.o.)

• - Natáčelo se ve městech Jeruzalém, Tel Aviv, Haifa a Beerševa v Izraeli, v Athénách v Řecku a Washingtonu v USA. (Cheeker)

• - V Norsku byl film zkrácen o 8-9 minut, aby získal mírnější rating. (Cheeker)