Proudové letadlo Boeing 707 je na své cestě z Atén do Říma a New York City uneseno palestinskými teroristy. Ti požadují, aby je pilot dopravil do Iráku. Zabíjejí cestující jednoho po druhém, dokud nedosáhnou splnění svých požadavků. Mezitím je do akce povolán elitní tým členů výsadkové jednotky vedený majorem McCoyem a plukovníkem Alexanderem, aby zlikvidoval všechny teroristy v letadle včetně těch, kdo jsou do únosu zapojeni. Čeká je nelehký úkol pokusit se znovu získat kontrolu nad letadlem dříve, než teroristé zabijí všechna rukojmí… (TV Prima)

Trailer

Flipnic

Podle mne jeden z nejlepších Norrisových filmů. Na filmu je znát docela velký rozpočet a to je fajn. První polovina je spíš drama a teror v uneseném letadle, druhá polovina je klasická akce, kde už se jen střílí a vybuchuje ostošest. Norris díky svému "neherectví" zde vystupuje spíše jako sympatická "ničivá síla", proti které nemá nikdo žádnou šanci. První polovina má pomalé temto, než se film dopracuje k akci, uběhne spousta minut, jakmile to ale začně, akční peklo odsýpá svižně a sympaticky až do konce. Nejvíc se mi líbilo, jak Norris dost drsně namlátil hlavnímu záporákovi a pak ho odstřelil raketou z motorky. Samozřejmě, že pro mnoho lidí je tento a další podobné filmy již směšným akčním smetím, ale já na nich vyrůstal a mám je prostě rád. A tento je hodně v pohodě. ()

JFL

14. června 1985 došlo k únosu letu TWA 847 členy hnutí Hizbaláh a Islámský džihád. Šéf Cannon Films Menahem Golan tváří v tvář aktuálním zprávám okamžitě inicioval projekt, který bude o probíhající události pojednávat. Přípravy na natáčení v Izraeli započaly ještě před navrácením posledních rukojmích domů, k němuž došlo 30. června. Výsledný film na jednu stranu zohledňuje jednotlivé peripetie únosu jako segregaci pasažérů s židovsky znějícími jmény, hrdinství německé letušky, propuštění žen a dětí, rozmístění části rukojmích po Bejrútu i ikonické momenty, jež obletěly světová média jako zastřelení jednoho z pasažérů a rozhovor pilota z kokpitu s novináři, během něhož mu terorista drží pistoli u hlavy. V polovině se ale vyprávění zlomí do žánrové fantazie, která namísto vyjednávání, jež ve skutečnosti vedla k úspěšnému osvobození rukojmích, situaci řeší bombastickým zásahem speciálních jednotek v souladu s tím, jak část veřejnosti tehdy čekala, že bude situace eskalovat. Výsledek tak představuje blouznivý mix křiklavě apelativního dramatu a nabubřelého akčňáku, který sálá nesmlouvavostí, patriotismem a sionismem. Vyprávění nejprve v divácích, prostřednictvím aluzí na holocaust či prvoplánového vyobrazení teroristů jako hysterických bestií, vypěstuje hněv, který následně nechá vyventilovat ve finále, které oplývá až zvrhle požitkářskými záběry likvidace několika teroristických buněk v Bejrútu. Roli bílého rytíře na kulomety a raketami osazeném mechanickém oři přijal nikdo menší než Chuck Norris, který svého času představoval jednu z nejvýdělečnějších hvězd Cannon Films. Právě snímky z produkce Menahema Golana jako Invaze do U. S. A. (Invaze U. S. A., 1985) či série Nezvěstní v boji (Missing in Action, 1984 - 1988) jej z původně řadového představitele bojových filmů pasovaly na vousaté beranidlo konzervativních hodnot Ameriky. [psáno pro LFŠ 2015] ()

Hellboy

Krutohustej film!! Chuck Norris ve své možná nejlepší formě:) Příběh je tak neuvěřitelně pitomej, až tomu místo odpadu chci dát 5*****, ale rozum mi velí přiklonit se ke kompromisu - 35% zábavné béčko a taky jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděl. Skutečně blbé herecké výkony, blbá hudbička, dementní scénář a blbé dialogy, příšerný televizní dabing, fakt jsem se bavil:) Škoda jen, že je to tak dlouhé, dvě hodiny je vážně moc, i na Chucka. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $17,768,900Tržby Celosvetovo $21,600,000║ Prvá polovica filmu sa dal pekne zniesť, nieslo sa to v takej pohodičke na palube uneseného lietadla teroristami aj keď samozrejme béčkovitosť z toho sršala na každom metri ale dalo sa to v pohode absorbovať. Nuž v tej druhej naskočil na pľac bijec Chuck Norris a s ním aj strelecký masaker teroristov podajúcich k zemi takmer po desiatkach, popri tom si stihol zajazdiť na špeciálnej motorke ozbrojenej s raketami a guľometmi, občas aj niekoho pekne skopal ako sa patrí, nuž Chuck sa nezaprel a ukázal nám ako ma vypadať poriadny národný hrdina, bez ktorého by sa moc do akcie nikomu nechcelo. /35%/ ()

sniper18

Je to dosť dobrý akčný film s Chuckom Norrisom, ktorý patrí medzi jeho lepšie filmy. Má celkom dobrý príbeh o vojenskej jednotke Delta Force snažiacej sa vyriešiť ťažkú situáciu, únos dopravného lietadla s množstvom cestujúcich arabskými teroristami a aj keď ho dostanú až do Bejrútu, kde už majú teroristi mnohonásobnú presilu, členovia Delta Force neváhajú s touto nebezpečnou misiou na nepriateľské územie. Spracovanie nie je zlé, ale nie som s ním až tak moc spokojný. FIlm je zbytočne moc dlhý, čo sa prejaví hlavne v úvodnej trištvrtehodine venujúcej sa situácii na palube, ktorá nie je moc dobre podaná, obsahuje viacero nudných scén, hlavne tie srdcervúce lúčenia, ktoré po chvíli začnú dosť vadiť a navyše v celej tejto časti filmu sa Chuck Norris ukáže iba málokedy, ale potom už začne byť dej zaujímavejší, viac sa začne venovať členom vojenskej jednotky a keď sa už dej prenesie do Bejrútu, tak sa je stále na čo pozerať, obzvlášť posledná tretina filmu je už nestála akcia. Akcie tu nie je až tak moc, ale je celkom vydarená. Treba si na ňu počkať, prvá väčšia akčná scéna sa objaví až po viac, než hodine filmu, ale akčnosť filmu zachraňuje spomínaná záverečná tretina. Súbojov je tu minimum, Norris tu má len jeden kratší a jeden trochu dlhší súboj a aj to vždy len proti jednému protivníkovi, ale nie sú zlé, skôr sa strieľa vo výborne natočených veľkolepých prestrelkách, v ktorých protivníci umierajú prakticky po desiatkach, nechýba ani množstvo výbuchov a plno scén s dopravnými prostriedkami. Najviac sa mi páči nočná akcia pre oslobodenie rukojemníkov v škole, celá záverečná zábavná časť s Norrisom a jeho ozbrojenou motorkou, ale všetka akcia je celkom slušná a správne béčková. Herecké obsadenie je veľmi dobré, okrem Chucka Norrisa v hlavnej úlohe poteší hlavne Lee Marvin, Steve James, Robert Forster ako hlavný záporák a slušné vedľajšie postavy. Réžia a technická stránka sú v rámci svojej kategórie veľmi dobré, film pôsobí skvelo béčkovým dojmom v každom zábere a žiadny problém viditeľne nebol ani s rozpočtom. A veľkú pochvalu si zaslúži aj výborná hudobná stránka filmu. Škoda tej horšie zvládnutej prvej fázy filmu a málo priestoru pre Norrisovu ručnú akciu, ale inak je to dobre zvládnutý akčný film presne v štýle osemdesiatych rokov, ktorý pobaví aj viackrát. 76% ()

• V Norsku byl film zkrácen o 8-9 minut, aby získal mírnější rating. (Cheeker)
  • Scenár bol napísaný na základe skutočných udalostí, ktoré sa stali 14. júna 1985. (m.a.t.o.)
  • Natáčelo se ve městech Jeruzalém, Tel Aviv, Haifa a Beerševa v Izraeli, v Athénách v Řecku a Washingtonu v USA. (Cheeker)