Dobří a špatní hoši

• slovenský

Dobrí a zlí chlapci

Western

USA, 1969, 91 min

Překvapivě výbornej oldschool western,navíc je to i prdel.Stará doba kovbojů odchází a po prériích se prohánej první káry.Šerif ze starý školy co ty nový povozy nechápe a nahání svou nemesis která za ty léta už taky pěkně vyměkla.Spousta podařených fórků,bitek a přestřelek.Co chtít víc.Jo a finální přepadení vlaku je pecka(8.11.2013)

Parádní kousek pro Roberta Mitchuma (v roli stárnoucího šerifa) a George Kennedyho (coby stárnoucího psance). Vtipný a zábavný, napůl western, napůl komedie. No a samozřejmě krásné okolí a westernové rekvizity. Žádné velké dílo, ale pohodový snímek. Trailer: http://www.sms.cz/film/dobri_a_spatni_hosi/ukazka(3.2.2009)

Špičkování a celkový výkon hlavní dvojky je povedený. Western ale jinak nenabízí nic originálního či zajímavého. Jediná kloudná přestřelka je až na konci filmu. Nemít hlavní hrdinové klobouky a kolty, člověk by si ani nevšim, že to má být western. Variací na téma konec divokého západu bylo natočeno víc mnohem povedenějších (třeba Tenkrát na západě).(2.1.2009)

Tohle si myslím není vůbec špatnej western. Viděl jsem to dvakrát před nějakou dobou na Primě, tedy v ořezu a s nedobrým dabingem, přesto se mi to celkem líbilo. Každopádně film sice má jakýsi nádech smutku nad koncem Západu, kdy šerifa moc nikdo nerespektuje a berou ho jako přežitek, jezdí se v autech, ale zároveň má prvky buddy movie, tvořené pošťuchováním šerifa Mitchuma a přestárlého psance George Kennedyho (mimochodem tahle dvojka tenhle film táhne dost výrazně nahoru). Myslím, že mladýho záporáka hrál David Carradine. Jak říkám, je to dýl, co jsem to viděl, ale už to, že jsem na to koukal dvakrát (a zbytek repríz jsem vynechal) napovídá, že to asi bude docela dobrý. Konečně Burt Kennedy ve stejným roce udělal i Podporujte svého šerifa. Ačkoli dva roky předtím natočil i Vítejte do Zlých časů, ale to je úplně jiná kapitola.(20.10.2012)

Šedesátá léta, co se týče tvorby westernů patří k těm nejlepším. Snímek Dobří a špatní hoši patří z westernů v této době natočených k těm lepším. Hvězdné obsazení, herecké výkony, kulisy, to všechno je zde dobře zvládnuto. Krásný odpočinkový film. Film, kde mezi letitými protivníky panuje vzájemný respekt, úcta a nakonec i kamarádství.(18.6.2006)