Dobří a špatní hoši

• slovenský

Dobrí a zlí chlapci

Western

USA, 1969, 91 min

Parádní kousek pro Roberta Mitchuma (v roli stárnoucího šerifa) a George Kennedyho (coby stárnoucího psance). Vtipný a zábavný, napůl western, napůl komedie. No a samozřejmě krásné okolí a westernové rekvizity. Žádné velké dílo, ale pohodový snímek. Trailer: http://www.sms.cz/film/dobri_a_spatni_hosi/ukazka(3.2.2009)

Pěkný western. Klasické westernové ikony jako spravedlivý šerif, podlí záporáci, přátelství, přestřelky samozřejmě nechybí a k tomu ještě humor. Ten hraje důležitou úlohu v tomto westernu. Dva stárnoucí pistolníci, kteří stojí na opačných stranách zákona spojí své síly k boji proti bandě desperádů, která chce přepadnout vlak. Konfrontace těch dvou vysloužilců s neustále se přibližující novou dobou nabízí poměrně dost vtipných situací. Když to tak shrnu, není to žádná supertřída. Avšak povedený, odpočinkový a zábavný western s výtečným Robertem Mitchumem a Georgem Kennedym určitě.(2.4.2006)

Šedesátá léta, co se týče tvorby westernů patří k těm nejlepším. Snímek Dobří a špatní hoši patří z westernů v této době natočených k těm lepším. Hvězdné obsazení, herecké výkony, kulisy, to všechno je zde dobře zvládnuto. Krásný odpočinkový film. Film, kde mezi letitými protivníky panuje vzájemný respekt, úcta a nakonec i kamarádství.(18.6.2006)

Tohle si myslím není vůbec špatnej western. Viděl jsem to dvakrát před nějakou dobou na Primě, tedy v ořezu a s nedobrým dabingem, přesto se mi to celkem líbilo. Každopádně film sice má jakýsi nádech smutku nad koncem Západu, kdy šerifa moc nikdo nerespektuje a berou ho jako přežitek, jezdí se v autech, ale zároveň má prvky buddy movie, tvořené pošťuchováním šerifa Mitchuma a přestárlého psance George Kennedyho (mimochodem tahle dvojka tenhle film táhne dost výrazně nahoru). Myslím, že mladýho záporáka hrál David Carradine. Jak říkám, je to dýl, co jsem to viděl, ale už to, že jsem na to koukal dvakrát (a zbytek repríz jsem vynechal) napovídá, že to asi bude docela dobrý. Konečně Burt Kennedy ve stejným roce udělal i Podporujte svého šerifa. Ačkoli dva roky předtím natočil i Vítejte do Zlých časů, ale to je úplně jiná kapitola.(20.10.2012)

Překvapivě výbornej oldschool western,navíc je to i prdel.Stará doba kovbojů odchází a po prériích se prohánej první káry.Šerif ze starý školy co ty nový povozy nechápe a nahání svou nemesis která za ty léta už taky pěkně vyměkla.Spousta podařených fórků,bitek a přestřelek.Co chtít víc.Jo a finální přepadení vlaku je pecka(8.11.2013)