Dobří a špatní hoši

• slovenský

Dobrí a zlí chlapci

Western

USA, 1969, 91 min

TV/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +chytlavá titulní píseň, výborná chemie mezi ústřední dvojicí, některé scény jsou příjemně odlehčené -zápletka je trošku prostější, možná to mohlo být drsnější/// Já vám nevím. Já jsem se parádně bavil. George Kennedy i Robert Mitchum se mi moc líbili. Jejich vztah a povahy byly hodně zajímavé. Film je zvláštní i tím, že se odehrává na začátku 20. století. Odhaduji 1910-1920, což je trošku pozdní rok na western a tak není vyjímkou, že pospolu cválají koně a drnčí motory aut. V tomto světě už právě oba hlavní představitelé patří do šrotu a i když každý stojí na jiné straně zákona, nakonec se kvůli okolonostem dají tak trošku dohromady. Jejich špičkování i děj je navíc příjemně odlehčenej a tak je i o zábavu postaráno./// Celkem 81%///(21.11.2008)

Překvapivě výbornej oldschool western,navíc je to i prdel.Stará doba kovbojů odchází a po prériích se prohánej první káry.Šerif ze starý školy co ty nový povozy nechápe a nahání svou nemesis která za ty léta už taky pěkně vyměkla.Spousta podařených fórků,bitek a přestřelek.Co chtít víc.Jo a finální přepadení vlaku je pecka(8.11.2013)

Pěkný western. Klasické westernové ikony jako spravedlivý šerif, podlí záporáci, přátelství, přestřelky samozřejmě nechybí a k tomu ještě humor. Ten hraje důležitou úlohu v tomto westernu. Dva stárnoucí pistolníci, kteří stojí na opačných stranách zákona spojí své síly k boji proti bandě desperádů, která chce přepadnout vlak. Konfrontace těch dvou vysloužilců s neustále se přibližující novou dobou nabízí poměrně dost vtipných situací. Když to tak shrnu, není to žádná supertřída. Avšak povedený, odpočinkový a zábavný western s výtečným Robertem Mitchumem a Georgem Kennedym určitě.(2.4.2006)

• Webb

Co to má být?! Takový podvod! Urážka westernů. Proč tu mají splachovací záchody a proč tu jezdí automobily to fakt nechápu. V téhle době přeci žádný nebyli. Jo aháá on je to western 1910 - 1920 jak píše Deimos, ale to je přeci blbost né?! Proč udělali western ze snad nejpozdějšího věku co je možné opravdu nevim, ale spíše si myslím, že tu letopočtovou hranici překonali tak o půl století. Naprosto zbytečný film ve kterém se nic neděje s pohodovou atmosférou a průměrnou hudbou (nejlepší byla ta titulní) a herci. Alespoň že snímek díky ději zase tolik nenudí. 50%(2.1.2009)

Šedesátá léta, co se týče tvorby westernů patří k těm nejlepším. Snímek Dobří a špatní hoši patří z westernů v této době natočených k těm lepším. Hvězdné obsazení, herecké výkony, kulisy, to všechno je zde dobře zvládnuto. Krásný odpočinkový film. Film, kde mezi letitými protivníky panuje vzájemný respekt, úcta a nakonec i kamarádství.(18.6.2006)