Adolpha Eichmanna, nacistu a tvůrce Hitlerova „konečného řešení", zodpovědného za zavraždění 6 miliónů lidí, hledá izraelská tajná služba. Nalezne ho v Argentině a pečlivě připraví plán únosu do Izraele. Eichmann má být postaven před soud a odsouzen za své zločiny proti lidskosti. Únos se vydaří, cesta do Izraele je však plná nástrah a překvapení. Po stopách spravedlnosti se vydává skupina nacistů... Začíná prapodivný závod. (Video-Spoj)

Dale

Väčšinu času dosť nudný film, ktorý sa snaží kulminovať napätie až v samom závere, no aj to príliš nevyšlo. Navyše od jednej z najvýznamnejších tajných služieb som čakal trošku inú akciu, lebo občas pôsobili ako začínajúci súkromní detektívi. Proste taký obyčajný priemerný TV film. ()

Volodimir2

Film bol natočený podľa románu Isser Harela (od roku 1952 až do 1963 šéf izraelského Mosadu) „Mosad: Operácia Eichmann“. Vyjadruje skutočnosti, ktoré sa odohrávali pri zadržaní a únose Adolfa Eichmanna z Argentíny do Izraela a je tým najpovolanejším, nakoľko on priamo velil všetkým veľkým operáciám Mosadu. Išlo o najodvážnejšiu operáciu izraelskej tajnej služby na bývalého vysokého funkcionára nacistickej ríše zodpovedného za holokaust. Harela bol výborným organizátorom, operácia v Argentíne prebiehala v dôslednom utajení a v neskutočne ťažkých podmienkach. Nakoniec 15 ročné pátranie hlavného nacistického organizátora vyhladzovania Židov sa skončilo. Súdnictvo v Izraeli nepozná trest smrti, jedinou výnimkou sú tresty pre vojnových zločincov. Eichmann bol prvým a posledným odsúdeným v Izraeli na tento výnimočný trest. Rozsudok nad Eichmannom nebol pomstou za zločiny, ale vierou v spravodlivosť za všetky jeho obete s túžbou, aby sa o jeho zločinoch dozvedel celý svet. Eichmann 4.11.1938 pricestoval aj na Slovensko, kde sa podieľal na príprave nariadení k odsunu Židov a osobne sa stretol aj Jozefom Tisom, ktorý toto nariadenie podpísal. Po 15.marci sa presídlil do Prahy, kde sa taktiež podieľal na deportácii Židov. O Eichmannovi je mnoho filmov a mám pocit, že nám ďalšie filmy už nemajú čo ponúknuť. Pre mňa najlepším filmom je tento „Tajomný dom na Garibaldi Street“. A ďalšie filmy: Krátka pamäť (1979), Adolf Eichmann- nacistický utečenec (1994), Hitlerovi muži (1996, 2. diel Eichmann Adolf – likvidátor), Muž, ktorý chytil Eichmanna (1996), Eichmann, Muž ktorý nechal ísť vlaky (2003), Eichmann (2007), Nacistickí pohlavári: Himmler a Eichmann (2008), Lovci nacistov (2009, 9. diel Hon na Adolfa Eichmanna), Hon na nacistov (2010, 3. diel Adolf Eichmann), Eichmannov koniec (2011), Eichmann v televízii (2015) a predpokladám, že ich je omnoho viac. Pripravuje sa americká verzia Operation Eichmann z roku 2018 (remake obdobného filmu z roku 1961). ()

sunfreedom

Přiznám se, že hodnocení je do jisté míry ovlivněno kvalitou záznamu. Jako základní obrázek o celé akci to asi postačí, ale že by to bylo nějak zásadně dobře zpracované, to se asi říct nedá. Mimo jiné to trpí tím, co většina filmů z tohoto prostředí - přílišné přehrávání emoci izraelských agentů. Myslím, že při emoční stabilitě jakou ve fimlu předvádí, by se do Mossadu nikdy nedostali :) ()