Reklama

Reklama

Zelený had

  • Čína White Snake 2 (více)

VOD (1)

Obsahy(1)

Siao Čching se pokouší vysvobodit sestru z Fa-chajových spárů, ale skončí v děsivém městě, kde narazí na záhadného muže, co si nepamatuje svoji minulost. (Netflix)

Recenze (15)

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Stejně jako "Bílý had", tak i tenhle "Zelený had" je za mě vrcholem současné čínské animace. Třemi slovy – pastva pro oči. Opravdu okouzlující, podmanivé a nápadité, kdy mě velmi zaujala nejen 3D animace, ale především ten zvláštní animační styl ze samotného závěru, kdy hlavní hrdinka bojuje s mnichem. Stejně tak bylo docela povedené prostředí, kdy ten svět mezi světy, kam se dostane duše, pokud není připravená odejít (pokud jsem to správně pochopil), působil hodně zajímavě. Taková zvláštní kombinace mystiky s démony a moderní doby s motorkami a mrakodrapy v tíživé atmosféře neustálého rozpadu. Tohle bylo hodně povedené. Co mě už tolik nechytlo byl příběh. Po pravdě mě to nakonec asi dějem bavilo o trošku míň, než klasická romance z prvního dílu a celá ta výsledná pointa, a jak to všechno bylo, pro mě působila tak nějak slabě a ani z poloviny tak úchvatně, jak asi autoři chtěli. Přitom tu atmosféru kolem se jim dařilo budovat, měl jsem zájem o to, jak to vlastně tedy je, ale výsledné rozuzlení mě nenadchlo, skončil jsem jen s takovým tím odevzdaným „Tak OK…“. Nebylo to špatné, ale čekal jsem od toho něco víc překvapivého, a proto mám z toho příběhu ve výsledku dojem spíš takové obyčejné průměrnosti, kdy mi to občas přišlo jen hrané na efekt, který se u mě ale bohužel nedostavil… Ovšem díky vizuálu jsem ochotný tomu hodně bodů přidat, protože tohle je kvalita, v které se chci na 3D animaci dívat. 6,9/10 ()

Seffi 

všechny recenze uživatele

Nebudu hodnotit kladně jako jeden zdejší uživatel, který je z každého filmu vyplesklej, jak kdyby zrovna vylezl z jeskyně a nikdy nic neviděl, a ke štěstí mu stačí, když je ve filmu nějaké badabum. Takže za mě je White Snake 2 obrovské zklamání. Je to bezduchý spin-off, který se od prvníhu dílu vydal opačným směrem do moderního světa motorek, aut a zbraní. Nudné přeplácané souboje a zbytečné násilí mě akorát iritovalo a konec s vlásenkou to totálně zabil. Liška v potitulkové scéně opět nechává otevřený konec, tak snad si na třetím díle dají záležet. Animaci opět dělalo studio Light Chaser Animation, takže výborná kvalitka, ale kvůli tomu nebudu zvedat hodnocení. 35% ()

Reklama

Lukas222 

všechny recenze uživatele

Animačne vynikajúce, akčné scény sú fantastické. Dejovo... počkať, ono to malo dej? A vlastne áno, veď hneď na začiatku nám je predstavený hlavný záporák... počkať... je to určite záporák? Nebolo by vhodnejšie dať tam rozprávačskú vsuvku o tom, čo ten "záporák" urobil/neurobil, že to viedlo k situácii, ktorú v úvode vidíme? Následne hop do moderného sveta, kde nie sú čary, lebo nie je nič fantastickejšieho, než sledovať hromadu mýtických bytostí, ako sa mlátia na kašu palicami a sekajú mečmi (asi doplatili na obmedzenia rozpočtu filmu), pritom jazdia na motorkách a autách, akoby to robili odjakživa. Rozmáha sa nám vo filmoch jeden veľký nešvar - film (zámerne nepíšem príbeh, pretože ten tu vlastne ani nie je) sa posúva vpred len kvôli vstupu ďalších a ďalších postáv na scénu, pričom hlavná postava nemusí okrem pobytu na scéne robiť nič. Takmer vždy jej niekto pomôže, vždy ju niekto zachráni, pritom k tomu nikto nemá dôvod. No a ten záver som sa už ani nesnažil chápať. Pretože tam nebolo čo chápať. Film je ideálny v prípade, ak si chcete niečo pozrieť a nechce sa vám nad tým premýšľať. Inak neodporúčam. ()

AloeB 

všechny recenze uživatele

Jakože... ne. Už i jednička je slabší snímek, ale navnadí na pocit čínské mytologie a pohádkovou atmosféru. Pak přijde had zelený a všechno smete, dostane se nám post-apokalyptického města, tibetského záporáka a spoustu minotaurů - jen si pochutnejte na pejskokočičkovském dortu, ještě ten Krteček tam chyběl. Pár dobrých nápadů to má, reinkarnace bílé hadice v tom klukovi, masky a snad i pár dalších, ale nic to nemění na tom, že jsem u toho občasně usínal. ()

Hugho

všechny recenze uživatele

Nakoľko sa Netflix neobťažoval s prvým dielom, tak som šiel do zeleného hada (alebo zelenej hadice?) panensky neznalý a otvorený všetkému. Presvedčila ma výborná animácia, nápadité originálne prostredie a cool kočka ako hlavná hrdinka. Takisto oceňujem aj pomerne dospelý prístup k spracovaniu na rozdiel od niektorých japonských alebo US animákov, kde som mal pocit, že sú určené pre sladké nevinné detičky (a v niektorých zvlášť podarených filmoch pre zľahka postihnuté detičky). Prvá zoznamovacia časť držala pokope, ale zhruba od polovice sa to začalo rozpadať, logika deja sa vytrácala a nastúpil patetický podmaz. Bez znalosti z prvého filmu som mal problém sympatizovať s atraktívnou, ale agresívnou a jedovatou hrdinkou s patologickou posadnutosťou k sestre. S motiváciou viacerých postáv som mal dosť problém, ale možno to bude iba mojou necitlivou ignoranciou jemných nuancí mystiky a poryvov orientálnej duše (správne, je tam naaozaj písmeno "d"). Teším sa na pokračovanie :-), snáď bude kratšie, hutnejšie a pochopiteľnejšie. ()

Galerie (60)

Reklama

Reklama