Reklama

Reklama

Strážci vesmíru

(seriál)
  • USA Mighty Morphin' Power Rangers (více)
Akční / Rodinný / Komedie / Fantasy
USA / Francie / Japonsko, (1993–1995), 48 h 22 min (Minutáž: 19–21 min)

Kamera:

Ilan Rosenberg

Hrají:

Richard Steven Horvitz, David Yost, Ed Neil, Paul Schrier, Jason Narvy, Barbara Goodson, Amy Jo Johnson, Robert Axelrod, Johnny Yong Bosch, Tom Wyner (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(145)

Pět normálních teenagerů je vybráno intergalaktickým čarodějem, aby se z nich stali Strážci vesmíru a pomocí svých nových schopností bojovali proti zlé Ritě Repulsa. (Netflix)

Recenze (498)

MM11 odpad!

všechny recenze uživatele

Kultovní věcička, která pouze potvrdila, že pokud už Japonce napadne nějaký nápad, tak by ho měli zrealizovat ve své zemi a pokud možno animovaný (díky bohu že Pokémoni jsou kreslení). Ale zpět k tomuto skvostu, víte o čem to je? - parta teenagerů, kterým nechybí kromě cool vizáže ani inteligence se jednou od pošahaného robota a svítící hlavy dozví, že jejich úlohou je zachránit svět od proradné čarodějky, která na se na měsící pokouší zničit svět se svými kumpány. Pak už nás čeká stále stejné schéma. Čarodějka pošle z měsíce na zem partu kumpánů, těm vždy nakopou zadek, takže se musí přistoupit na tvrdší kalibr. S železnou pravidelností nás tedy čeká jakási parodie na Gappu, Godzillu a nevím co ještě, v "působivém" stvárnění obludy chlapíkem v kostýmu. Schéma skončí nakopáním nebožáka (pardon obludy!) do rozkroku a pohádky je konec. A takhle to funguje 158 epizod a po světě si to získalo silnou popularitu - Dobré ne? ()

iantomasik 

všechny recenze uživatele

Kdo nezažil jako dítě, nikdy nepochopí. A už tehdy nám to bylo se svými kartonovými paneláky krajně podezřelé, nicméně hádkám o to, kdo bude červený, popř. později zelený a bílý strážce to nezabránilo. Černé hodnocení? Ale bože, jmenujte jediný televizní seriál, který v dětech od jejich úzkého věku podněcuje náklonost ke klasickým japonským monster filmům (a dinosauřím robotům, co jsou schopni se spojit v samuraje). Navíc se mi obzvlášť líbí, jak se tvůrci v rámci rasové korektnosti rozhodli zapojit do týmu strážců jak afroameričana, tak asiata .... a navlékli je do žlutého a černého obleku. ()

Reklama

Gemini odpad!

všechny recenze uživatele

Pokud někdo věří, že bůh existuje a je dobrý, tak mi možná vysvětlí jak mohl dovolit tohleto. Tohleto neherecké nefilmové netelevizní nezábavné nehorázně odporné cosi, co používá záběry nestvůrek mezi papundeklovými kulisami, které vypadaly vcelku zábavně možná v době, kdy frčela Gappa. Já osobně si všechno tohle ulehčím názorem, že bůh je mrtvej. Narozdíl od punku;) ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Dodnes nechápu jak jsem na to mohla koukat. Ale ano, děsně jsem tenhle seriál žrala. Náš soused, vždycky skřížil ruce a zařval: "Morfujeme" a pak běhal po bytě. Takže pak tam pobíhala celá naše parta. Ještě štěstí, že bydlíme v přízemním bytě. Jinak by sousedům musel spadnout lustr. Taky nechápu, co mě vlastně k tomu seriálu táhlo. Možná, že jsem se nechala strhnout nějakou módní vlnou, fakt nevím. Tenkrát jsme na to ale koukali všichni. Nostalgie jako hrom. ()

Nautila odpad!

všechny recenze uživatele

Absolutně jsem to nechápala ani jako dítě. Když se mě kamarádi ptali, jestli jsem žlutá nebo červená, nevěděla jsem, která bije a měla jsem sto chutí si poklepat na hlavu. Ale stejně jsem řekla, že jsem červená, jak jinak, aby mě neměli za blba, i když jsem absolutně něměla páru. Když jsem zjistila, co tím mysleli, byla jsem vděčná, že nám mamka jako malým zakazovala Novu. Bůh jí žehnej! ()

Galerie (37)

Zajímavosti (14)

  • Herečka, jež ztvárnila Trini (Thuy Thrang) již nežije. Zahynula při autonehodě. (cinemag)
  • V japonské verzi ztvárnil žlutého strážce chlapec. V americké verzi dívka. (cinemag)

Související novinky

Strážce vesmíru čeká další reboot

Strážce vesmíru čeká další reboot

25.10.2020

Připraveni na nové Strážce vesmíru? Tvůrce seriálu The End of the F***ing World Jonathan Entwistle byl najat, aby vytvořil nové filmové univerzum založené na slavných postavách pro filmovou… (více)

Strážci vesmíru to nevzdávají

Strážci vesmíru to nevzdávají

03.06.2018

Zatímco nedávný pokus o přenesení populární televizní série Power Rangers: Strážci vesmíru na velká plátna nedopadl nijak slavně, společnost Hasbro je zdá se připravena dát Strážcům vesmíru druhou… (více)

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?

12.08.2016

Kdybyste nechali filmové fandy hlasovat o tom, zda by chtěli vidět blockbuster od Davida Finchera, dopadlo by to celkem jednoznačně. Režisér Sedmi nebo Klubu rváčů patři mezi filmařskou elitu, která… (více)

Strážci vesmíru v celovečerním filmu

Strážci vesmíru v celovečerním filmu

08.05.2014

Pokud je vám pod 30 let, těžko jste vyrůstali bez Strážců vesmíru. Původní seriál z roku 1993 se za poslední dvě dekády dočkal obřího množství bláznivých inkarnací, jeho celosvětový úspěch jej… (více)

Reklama

Reklama