Až moc hejtovaný seriál, který jsem v mládí docela hltal. Pořád dokola stejná šablona, ale na druhou stranu pestrost monster byla unikátní. Na postavy dvou exotů, čarodějky a plno přidrž tašek se nedá zapomenout. S odstupem budiž, není to nic valného, ale jako dítě jsem to miloval a budíček na pět hodin jsem měl vždy připraven.....6/10(12.1.2017)

• Nautila

Absolutně jsem to nechápala ani jako dítě. Když se mě kamarádi ptali, jestli jsem žlutá nebo červená, nevěděla jsem, která bije a měla jsem sto chutí si poklepat na hlavu. Ale stejně jsem řekla, že jsem červená, jak jinak, aby mě neměli za blba, i když jsem absolutně něměla páru. Když jsem zjistila, co tím mysleli, byla jsem vděčná, že nám mamka jako malým zakazovala Novu. Bůh jí žehnej!(17.3.2010)

• Marek1991

Týchto šašov, čo morfovali som sledoval, bavil som sa na tom, aj keď to z istej časti bol menší primitivizmus. Dobro tu víťazilo nad zlom, aj keď to malo dospelejší a akčnejší charakter, skôr ako pre malé deti, by som to púšťal takým starším mladistvým, ale na nich to je zas už dosť hlúpe. Takže ťažko tomu nájsť vhodnú cieľovú skupinu, je to divoké a občas trápne.(28.5.2012)

• Terter

"Příběhy" pětice teenagerů bojujících v křiklavých kombinézách proti čarodějce z Měsíce a její armádě monster (kde naprostý prim hrají gumáci, k jejichž likvidaci znázorněné epiteptickým záchvatem stačí jediný kopanec) zasáhly do života snad každého dítěte v republice. Naše generace tak zůstane postižena tímhle výkalem a hláškou "morfujem". A přitom není o co stát. Všechno, od triků přes herecké výkony až po scénář, je dělané naprosto amatérsky. Autor seriálu měl při tvorbě patrně zataženou mentální ruční brzdu a ještě stál oběma nohama na brzdě nožní. Ve dvanácti to byl kultovní humus, ve dvaceti už jen humus.(2.6.2005)

• CageDepp

Dneska už nevim, jestli to je taková sračka, jak to vypadá podle hodnocení, ale vim, že na základní škole jsme z toho měli velikou srandu. První na co se kdo zeptal v pondělí ve škole bylo "tak co? Dívali jste se na strážce?" a každej jasně, že jo.. a hnedka všichni začali hulákat morfujem a řvát jméno svýho oblíbence. A bylo hnedka o zábavu postaráno. A to nemluvim o tom co se dělo, když někdo někde sehnal nějakou tu reklamní hračku strážců vesmíru. Tak jenom kvůli této vzpomínce dávam aspoň dvě hvězdičky.(22.10.2009)

• - Seriál se dočkal své remasterované verze (2010), která zahrnovala nové vizuální efekty, a celkového ladění do komiksového stylu. (cinemag)

• - Herečka, jež ztvárnila Trini (Thuy Thrang) již nežije. Zahynula při autonehodě. (cinemag)

• - Akční scény a souboje zordů jsou použity z japonského originálu Kyoryu Sentai Zyuranger (1992). (cinemag)