Pamatuju si to, jako by to bylo včera. Měl jsem sedm let a v tu dobu pro mě existovali jen dvě věci, které naplňovali moje vysoké požadavky neředěné akce a napětí. Statečné srdce a "fox-kiďácké" Power Rangers. Právě při vzrušujícím sledování tohoto příběhově a vizuálně špičkového seriálu, jsem se neubránil té touze se k nim občas přidat a taky poskakovat doma u televize a rozdávat údery nohama a rukama všude kolem sebe. Když už to s hlavními hrdiny vypadalo opravdu bledě, tak jsem se za bzukotu svých úst přetransformoval do monstrózního celofánového monstra, kterého si občané města k mému údivu vůbec nevšímali. Nakonec jsem za buracejícího potlesku mých malých "fellaz" překonal i toho největšího zlosyna ze všech zlosynů. V naší partě jsem si díky svému zjevnému talentu vysloužil přezdívku mlátička. 8/10(25.6.2011)

• Lolita

Legendární hláška "morfujeme" a neskutečně debilně udělaní záporáci, kteří se, když jim dojdou tríčky, zvětší. Pak se barevní pajdulácí seštelujou do megarobotka a zvětšeného hnusa porazí. Pozn. red.: barevných pajduláků je sem tam trochu jiný počet a sem tam jsou i jinak barevní. Naprosto přesně si dodnes pamatuju na záporáčka, kterému trčel ze zad semafor, a pak se mu legračně kinklal na zádech. Haha!(14.11.2011)

Není to úplný odpad, protože ať už to byla sebevětší blbost, tak jsme na to dřív hleděli jak vyorané myši. A stejně jako na nejstarší Hvězdnou bránu nebo Pokémony na to mám hezké vzpomínky. Časem se sice mění názory a hlavně kvalita, kterou očekáváme, ale nebudu to kritizovat jen protože se na to dnes už nedá dívat. Stejně se ještě takoví blázni určitě najdou. Jsem zvědavý, jak dopadne filmové zpracování tento rok.(22.1.2017)

• CageDepp

Dneska už nevim, jestli to je taková sračka, jak to vypadá podle hodnocení, ale vim, že na základní škole jsme z toho měli velikou srandu. První na co se kdo zeptal v pondělí ve škole bylo "tak co? Dívali jste se na strážce?" a každej jasně, že jo.. a hnedka všichni začali hulákat morfujem a řvát jméno svýho oblíbence. A bylo hnedka o zábavu postaráno. A to nemluvim o tom co se dělo, když někdo někde sehnal nějakou tu reklamní hračku strážců vesmíru. Tak jenom kvůli této vzpomínce dávam aspoň dvě hvězdičky.(22.10.2009)

• P1tr

Jasná blbost pro malé děti, na které většina dnes vyrostlých byla závislá. Jednotlivé díly byly jako přes kopírák. Strážci v civilu užívají života, jenže kde se vzal, tu se vzal nový záporák, značící nutnost přesunu do velína za rozpláclím Zordonem. Ten jasně rozkáže a jde se do boje! Nepřítel statečně odolává a když už strážcům dojdou nápady na jeho zkolení, pošlou si pro své roboty, spojí se v jednoho velikého a jediným smrtícím úderem náhodou taktéž zvětšeného protivníka udolají. Jak jednoduché a funkční:)(15.9.2008)

• - V japonské verzi ztvárnil žlutého strážce chlapec. V americké verzi dívka. (cinemag)

• - Seriál byl v některých zemích zakázán kvůli přílišné brutalitě akčních scén. (cinemag)

• - Akční scény a souboje zordů jsou použity z japonského originálu Kyoryu Sentai Zyuranger (1992). (cinemag)