poster

Uprostřed noci

 • USA

  Middle of the Night

Drama

USA, 1959, 118 min

Režie:

Delbert Mann

Scénář:

Paddy Chayefsky (scénář, divadelní hra)

Kamera:

Joseph C. Brun

Producenti:

George Justin

Střih:

Carl Lerner
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kass
  ****

  Úsměvný snímek o postarším vdovci, jenž se zahledí do své o více než čtvrtstoletí mladší zaměstnankyně (krásná Kim Novak). Předpokládaná skutečnost, totiž ta, že na netradiční vztah dvou osamělých duší budou jejich známí a rodina nahlížet skrze prsty a se značnými rozpaky, je nasnadě. Film poměrně často podprahově (a s postupujícím časem stále zřetelněji) zabrousí i na dramatické pole, k čemuž ho zajímavé téma vyloženě vybízí. Ideální podívaná na nedělní odpoledne pro všechny ty, kteří svůj čas rádi tráví v laskavé společnosti starých (černobílých) amerických filmů. Určitě nebudou považovat investici do "Uprostřed noci" za ztracenou.(5.3.2005)

 • Superpero
  ****

  Nečekaně civilní drama. Docela jsem čuměl, že postavy v černobílém filmu z roku 1959 vedou dialogy o sexu. Kim Novak byla opravdu půvabná a zahrála to skvěle a Fredric March podal také výborný výkon. Líbilo se mi, že postavy byly z masa a kostí a jejich starosti se neliší od starostí nás všech. Možná by to šlo o něco zkrátit, každopádně to předčilo moje očekávání. Oceňuji natáčení v exteriérech a ne někde ve studiu.(23.3.2015)

 • Jonatthan
  ****

  Výborný nadčasový snímek, který má co říci i v současnosti. V době vzniku filmu byly naprosto odlišné společenské konvence a vztah mladé ženy a jednou tak starého muže určitě nebyl tak běžný jako dneska. Zmínil bych i výborné herecké výkony obou hlavních představitelů. A navíc Kim je určitě nejhezčí nositelka jména Novák, kterou znám...(14.2.2005)

 • OG_Swifty
  ****

  Film, uvedený jako "pocta Kim Novak" na letošním Febiofestu, jsem konečně shlédnul krásně velkolepě v kině na velkém plátně a spíš než Kim ve mě zanechal stopu Jerry v podání Fredrica Marche. Dle mého mírně nadčasový film, zabývající se velmi do hloubky mezilidskými vztahy a předsudky všude okolo, které mohou za určitých okolností nastat, a reakce na ně v podání obou protagonistů. Zaujala mě po herecké stránce Lee Grant jako dcera Jerryho, která šikanovala manžela a byla závislá na otci, a pak mě bavil Albert Dekker s jeho "tootsie stories" :))(23.3.2015)

 • Pohrobek
  ***

  Překvapivě realistický a dopodrobna vztah pitvající (někdy až příliš) film, který "konečně" nazírá na generační problém ve vztahu z toho druhého, ne tak přitažlivého hlediska, kdy se tu vyskytuje všechno kromě laciné jednoznačnosti, či dokonce romantického pozlátka. Jako přídavek pak působí několik docela vhodných suše-černých vtípků - např. náhrobní nápis "Jedna velká ztráta času!".(12.2.2005)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace