poster

Montiho čardáš

 • anglický

  Monti's Dance

Drama

Československo, 1989, 85 min

Režie:

Martin Ťapák

Předloha:

Viliam F. Šikula (povídka)
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (2)

 • zette
  odpad!

  Co muze byt horsiho nez pres hodinu poslouchat ujecene cigose, kteri vubec neumi hrat (to neumeli ani gadzove v tomto pozoruhodnem filmu)? K tomu rozostrena kamera a neschopna rezie se spatnym scenarem. Dekuji, nechci!(28.12.2012)

 • Gekacuk
  odpad!

  Velice špatný film. Dosledoval jsem to jenom ze sebezapřením. Základní dějová linie byla sice pochopitelná, ale u některých scén to bylo složitější. Film je uječený a uřvaný. Tím se dá srovnat snad jenom s Troškovými filmy. Ale tohle je jiný křik, takový „folklórní“. Však jsme se s ním v životě několikrát setkali. Ale v této koncentraci je to těžko stravitelné. Na filmu se negativně projevilo obsazení neherci, kteří své role nezvládli. Nucená gesta a násilná komičnost jsou na škodu. Tak snad jedině pan Dančiak si zaslouží pochvalu, ale ani on film nezachrání. Film je přeplněn lidovou hudbou a několika variantami Montiho čardáše. Chvilku se to dá poslouchat, ale při stálém opakování je to nepříjemné. Kamera je velice slabá. Záběry mnohdy nejsou ostré. Často se filmovalo proti slunci, snad aby to měl divák ještě horší. Červené titulky jsou opravdu „dobrý nápad“. Více rozmazané a řvavé už nemohly být. Tak to vidí Gekačuk neboli Čuk a Gek.(31.1.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace