Putovanie do San Jaga

Pohádka

Československo, 1973, 80 min

• Anderton

Neviem si predstaviť, že by som ako dieťa chápal, aký má tento film dej. Pretože som to nechápal ani ako dospelý. V podstate sa nič nestane, vysloví sa niekoľko myšlienok, ukáže zopár panorám Tatier, chlapec niečo pochopí a rozprávky je koniec. Svojim spôsobom je to celkom sympatické, má to aké také kúzlo ale pôsobí to ako zbytočnosť. Za 75 minút sa toho v detskom filme dá povedať omnoho viac. Čo sa podarilo, to je obsadenie sympatickej rodinky, kde aspoň chápeme, prečo sa s nimi môže cítiť malý Ťapák ako v kúzelnej krajine.(5.6.2016)

• Desmi

Práce s hudbou, kamerou, příběhem, emocemi... na hovno. Fantastický příběh, pochopitelný, strukturovaný, sympatický.. ani hovno.(6.12.2017)

Moderná rozprávková feéria o malom chlapcovi, ktorý na podnet potulného kúzelníka s manželkou spoločne hľadajú čarovnú krajinu, kde sa všetci bavia, hrajú a spievajú. Ťapákov svet podporený snehovou nádielkou a idylickým prostredím horárne otvára mnoho myšlienok, pôsobí rozmarne a sympaticky. Nie je však natoľko pútavý, aby zaujal aj dnešného diváka, nehovoriac o deťoch, ktorým je film určený. Štvrtý komentár.(26.9.2018)

• klúčik

Ako chlapcovi sa mi to nepáčilo, no ako dospelému ,,?? 40%.(29.11.2010)