Uzlíky nádeje (TV film)

Povídkový / Drama

Československo, 1979, 65 min

Martin Ťapák měl velice dobře zvládnuý televizní formát, předlohy volil často ze slovenské litaratury, jistou slabost měl pro tragické příběhy. Pro televizní obrazovky a nenáročného diváka vkusně zpracováno.(27.1.2016)

Tři dojemné a velice působivé povídky, které měly společné téma...hlad, chudobu, neštěstí a bídu. Pan režisér Ťapák vtiskl svou myšlenku dokonale, dojemný ráz povídkám dali i hlavní představitelé paní Vašáryová, Imrich Eperješi a Milan Kňažko.(8.7.2016)

myslel som, že ak ešte raz v prvej poviedke začujem "dieťa mám choré", tak sa zbláznim, tak mi to pílilo uši :D inak celkom fajn.(6.3.2011)

Druhý príbeh je veľmi silný. Ináč slabé. Osoby a obsadenie: Magda Vášáryová - Marina, Jurova žena; Július Vašek - Juro; Slavo Záhradník - strážnik; Imrich Eperješi - Štefan Koňarčík, syrota; Ivan Rajniak - gazda Lasoň; Emília Došeková - Lasoňová žena; Adam Matejka - starec; Milan Kňažko - Juraj Mišut; František Desset - drevorubač Hubáň; Beata Znaková-Drotárová - Hubáňova žena; Miloš Pietor - úradník; Ján Kramár - drevorubač; Vladimír Kostovič - drevorubač; Lothar Radványi - drevorubač; Marián Sotník - Drevorubač; Alžbeta Pietorová-Barthová - žena, ktorej zomrelo dieťa.(15.6.2014)

tri smutné poviedky nesúce typický Ťapákov rukopis, mňa najviac dojala druhá poviedka Chlapec a pánboh, kde malý chlapec stojí pred krížom a vyčíta Bohu svoj ťažký osud(16.9.2008)