Reklama

Reklama

Shiguang Dailiren

(seriál)
  • angličtina Link Click
Trailer 1
Animovaný / Drama / Mysteriózní / Thriller
Čína, 2021, 4 h 13 min (Minutáž: 23 min)

Epizody(11)

Obsahy(1)

Cheng Xiaoshi a Lu Guang berú vážne svoju prácu v malom fotografickom obchode „Time Photo Studio“. Za pomoci svojich schopností cestovať naspäť v čase do obdobia zosnímania fotky sa snažia vyriešiť rôznorodé problémy ich klientely a splniť zadanú objednávku. Avšak niekedy aj tá najjednoduchšia zákazka je schopná spustiť kaskádu udalostí, ktoré majú fatálny dopad na prítomnosť a nedajú sa už vrátiť späť… (LeitoSE)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (4)

Scalpelexis 

všechny recenze uživatele

High-five! Krom čínského občerstvení vyloženě jiným produktům z této země neholduji a donghuy nevyjímaje (gamer se šálou a deštníkem mě neoslnil), takže na shlédnutí jiného počinu potřebuji pořádnou udičku a ranking/doporučení na Link Click nešlo dlouho ignorovat; zvlášť, když supernatural žánr je můj oblíbený dezert. Vskutku, stálo to za to a plácnul bych si k cestě zpět, abych nelenil tak dlouho. Na time travel téma má Link Click znamenitou strukturu, solidní hru s časovými výhybkami a to vše v tak prakticky jednoduchém jak facka provedení, že si říkáte, proč takový úspěšný přístup není aplikovaný častěji. Pár úvodních dílů na rychlý déto a přirozený flow směrem k hlavní lince je téměř nezachytitelný a o to víc pozoruhodný, když začneme umně děj minulý splétat do poutavé přítomnosti. Klasičtější buddy dvojka tvořená vypočítavým kliďasem a emotivním idealistou se odhodlaně pere skrz dojemnější lidské příběhy nešťastnějších rázů a překvapivě mnohem více prozkoumává postavy vedlejší než by představila sama sebe, což je pro mě jistojistě nejvýraznější mínus celého seriálu. Abych si tuto thriller jízdu od jednoho cliffhangeru k druhému plnohodnotně užil, přivítal bych intimnější konekci k Luovi a Chengovi, ale uznávám, že jsem nedokázal najít prostor, kam tuto prezentaci vrazit, jak našláplý scénář s atmosférou jsou. Vskutku silně jsem prociťoval civilizované epizodky týkající se hlavně drobných dluhů dávných vztahů a nekompromisní přepínání do detektivních až notně dramatických rovin. Prokouknout závěrečnou lumpárnu není obtížné, přesto se mi u posledních scén vzorově protáhl obličej jak u učitele z GTO a druhá řada buďto slibuje první nemotorný kotrmelce anebo takový flák, že budeme škemrat o další nášup. I když mi pošišlávající a huhňající čínština moc nelahodí, kompenzoval mi to anglicky zpívaný opening a výtvarně se to nemá též za co stydět. Na 5* mi chybělo něco, co by mě vyloženě odrovnalo, ale mám pocit, že s dalšími fotografiemi se dočkám. Šmrncovně silné 4* ()

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Je to už docela dlouho, co jsem narazil na takhle dobré drama s cestováním v čase, jako takový srovnatelný ekvivalent mě napadá možná tak akorát Erased, nebo původní Steins Gate s tím, že tohle anime je v některých ohledech (třeba tempo příběhu) snad ještě lepší. Jako hlavní důvody, proč Link Click tak dobře funguje, bych viděl silnou emocionální rovinu všeho, co se tu děje a pak velmi dobrý scénář. Není tu žádná složitá expozice do děje, obsáhlé vysvětlování, jak schopnosti hlavních postav fungují a co vše se může pokazit, seriál se spíš snaží vše ukazovat, než aby jen říkal. Divák navíc postupně zjišťuje další pravidla, která rozšiřují celou úvodní premisu a dávají všemu mnohem hlubší a zajímavější rozměr. Jistě, tato rozšíření již řečeného mohou občas působit jako berličky pro další rozvoj děje, ale pořád mají logiku. Funguje tu i docela povedeně kauzalita a pokud budete vnímat nejrůznější drobné detaily ve vyprávění, pak bude vše dávat smysl. Seriál umí také dobře pracovat s emocemi, dokáže dojmout v těch správných chvílích a díky poměrně svižnému tempu a dobrým zvratům i napnout diváka jak strunu. První díl byl sice ještě jen takové oťukávání možností a obstojné seznámení se vším, ale druhý díl už má velmi dobrý příběh a emoce s tím, že další část je pak doslova perfektní a velmi silná. Následující příběh s chlapcem jménem Dou Dou už je zase trošku slabší, ale pořád skvělý a pak je tu samotné finále, které mělo minimálně jeden moment, během kterého mi naskočila husí kůže a naprosto famózní zakončení, které ve mně vzbudilo okamžitou touhu po dalších dílech, protože teď to bude ještě větší mazec! Postavy jsou uvěřitelné, sympatické a díku zručné režii a scénáři tu všichni působí hodně lidsky a není proto problém se do těch jejich dramat opravdu vcítit. Hlavní hrdinové jsou dobře vykreslení, výborně se doplňují a dá se snadno odvodit, proč jeden druhého potřebuje, a to nejen v rámci svých schopností. Aby toho nebylo málo, tak je vše zaobaleno do ucházející animace a doprovázeno velmi povedenou hudbou, které vévodí slušný opening i ending, ale i v samotném seriálu jsou situace, kdy je hudba výborná (karaoke, poslední díl). Nečekal bych, že jedno z nejlepších anime roku 2021 bude z Číny a je to důkaz toho, že bychom neměli ignorovat nejaponskou produkci, protože tohle si ode mě 5* určitě zaslouží, byl to vážně svižný, silný, promyšlený a kvalitní zážitek… 9,5/10 ()

kitsuchan97 

všechny recenze uživatele

*9,5/10* Největší překvapení letošního roku. Neměla jsem od tohoto seriálu žádná očekávání, a díky tomu jsem byla velmi příjemně překvapena. Cestování časem není nic originálního - tohle téma bylo již několikrát skvěle (i hůře) vyobrazeno v mnoha filmech či seriálech. Ovšem tohle zpracování se mi vyloženě trefilo do vkusu a skvěle zapadalo do onoho prostředí fotografického studia. Hlavní charaktery mě rovněž bavily, dynamika mezi nimi byla úžasná - víceméně klasické protipóly, yin-yang (charakterově i vzhledově zcela odlišní), ale jeden bez druhého by nebyli schopni nic moc udělat. Závěr posledního dílu v podobě šíleného cliffhangeru mě ještě více přesvědčil o tom, že první série byla jen začátek a chystají se mnohem zajímavější věci. Na závěr bych ráda ocenila kvalitní animaci a OST. ()

Reklama

Reklama