Pronto ad uccidere

Risking

(neoficiální název)

Krimi / Thriller

Itálie, 1976, 94 min

Zaverecna akce s motorkou a nakladakem je famozni... :-) Jinak spise prumerna, byt pekne barevna, podivana v ramci zanru.(17.5.2014)

Standardní ale jinak příjemně koukatelné '70 poliziesco, kde příběh není kdovíjaký, ale časem se celý výkres pěkně komplikuje a zamotává, nicméně film postupem času, hodně poleví ze svého původního velmi dobrého tempa a druhý dech nabere až těsně před koncem. Co zde vynikne a zaujme? Tak rozhodně docela slušná porce akce (zde si fanda akčních Eurocrimi přijde skutečně na své), sekvence honičky nákladní auto vs motorka, je velmi dobře technicky zvládnuta, skvělé efekty, zmáknuté téměř dotoho nejmenšího možného detailu. Je tu dost stříleček (záběry jsou čisté a místy pěkně krvavé, viz například průstřel hlavy, krvavé rány na tělu atd), je tu i dost pěstních soubojů, bitek nebo jiných pronásledování. Obsazení je silné, mladý populární hezounek Ray Lovelock (tajný policista Massimo Torlani) se ve své akční roli cítí evidentně dobře, ale zase vyloženě přesvědčiví nebyl, jako například jiní herci z té doby. Balsam (zločinecký šéf) to je záruka kvality a Elke Sommerová velká hvězda 60 let, tady mohla být přeci jen více využita, ona vklouzla do filmu až někdy kolem 50. minuty a krom jedné postelový scény, jsem ji skoro nezaregistroval:-) Třetí Prosperiho poliziesco ze šesti, které jsem prozatím viděl ("Il commissario Verrazzano" a "La settima donna")u mě dopadlo velmi dobře, rozhodně lépe, než dva zmiňované filmy. I když patrně i nadále zůstaně nejvíce znám Rape and Revage exploitationem "La settima donna".(30.1.2011)