Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Úspěšný advokát Rick se ujme obhajoby mladé ženy, kterou údajně pronásleduje její pomatený otec. Spor vyhraje a otec je zavřen do blázince. Jenže se zdá, že je vše trochu jinak, a o život začíná jít Rickovi i jeho rodině...

Advokát ze Savannah, Rick Magruder, právě vyhrál soudní spor, při němž byl obžalován a odsouzen policista, a oslavuje úspěch se svými zaměstnanci. Na večírku je kromě jeho asistentky Lois i jeho bývalá manželka Lian se svým novým přítelem, což Ricka poněkud rozladí. Lian ho totiž neustále provokuje a ztrpčuje mu život. Když odchází, najde před domem v prudkém lijáku mladou ženu, zaměstnankyni cateringové společnosti „Caviar House", která organizovala večírek. Ženě kdosi ukradl auto. Když ji Rick veze domů, svěřuje mu, že to byl její otec, podivín, který žije na okraji společnosti s dalšími sobě podobnými vyvrheli. Mallory Dossová tvrdí, že ji otec neustále pronásleduje. Rick se záhy stane jejím milencem a brzy i jejím advokátem.

U soudu se snaží Rick prosadit, aby byl  Dixon Doss uznán psychicky chorým a aby mu byla nařízena léčba. Jako svědek vypovídá i bývalý manžel Mallory, jistý Pete Randle, kterého jeho tchán kdysi zbil, až musel vyhledat lékařské ošetření. Pete ale svědčí jen nerad, zdá se, že svou bývalou ženu nenávidí a přeje jí to nejhorší. Dixon tvrdí, že si jeho dcera všechno vymyslela. Přesto je ale umístěn v psychiatrické léčebně, odkud mu ale jeho kumpáni záhy pomohou uprchnout...

Rick usuzuje, že je nyní Mallory v dvojnásobném nebezpečí. Když jí někdo před jeho domem zapálí auto, zaveze ji na noc ke své asistentce Lois. Ještě předtím mu ale někdo na práh položí fotografie Mallory a také jeho dvou dětí, Jeffa a Libby, s propíchnutýma očima. Rick se začne vážně obávat i o děti. S Mallory jedou na policii, ale kvůli případu odsouzeného policisty mu nikdo příliš nespěchá pomoct. Bere tedy bez vědomí své bývalé ženy děti ze školy a chce je odvézt k babičce. Po cestě je ale někdo unese, právě když je nechá na moment samotné v motelu a jde telefonovat jejich matce. Lian je zuřivá: okamžitě podává na manžela žalobu za únos a na Ricka je vydán zatykač...

Rick, jemuž v celé záležitosti pomáhá nejen Lois, ale i jeho další spolupracovník Clyde Pell, se pokouší přimět Mallory, aby si vzpomněla, kam by její otec a jeho kumpáni mohli případně unesené děti odvézt. Mallory si vzpomene na otcovu chatu, ležící uprostřed lesů ve velmi zapadlém koutě. Oba tam okamžitě jedou a podle Rickových instrukcí Clydovi by tam měli brzy dojet i policisté. Na místě se Mallory zdá, že vidí, jak někdo obě děti nakládá do auta. Rick, který má v ruce pistoli, kterou mu dala Mallory, se ptá Dixona, co udělal s dětmi. Dixon Doss má v ruce pušku a obviňuje Ricka, že vstoupil na jeho pozemek. Rick má pocit, že ho chce Doss zastřelit a vystřelí také. Doss za několik okamžiků umírá.

Rick pronásleduje auto, ve kterém mají být jeho děti. Brzy ho ale zastaví policie a on zjistí, že obě už jsou v pořádku na policejní stanici. V autě tedy nebyly. Rick je zadržen a kromě únosu se bude zodpovídat i ze zabití starého Dosse. Celá záležitost mu začíná připadat podivná... (TV Prima)

(více)

Recenze (41)

honajz 

všechny recenze uživatele

Mno, Kennetha Branagha mám jako herce rád, i Altman jako režisér mi bývá sympatický, ale to je tak jediné, čím je tenhle film zajímavý. Třetinu filmu se vlastně nic nestane, celé je to takové unylé, unavené, bez nálady. Celý pokus ozvláštnit film hurikánem je spíš k smíchu. A ten konec - vážně byl pro někoho nečekaný? ()

k212 

všechny recenze uživatele

Prostředí amerického jihu je opravdu atraktivní, v kombinaci s romány Johna Grishama a jeho lidských právníků, je ještě lepší. Předpokládala jsem, že když se na režisérské stoličce objevilo jméno Roberta Altmana, bude to vyloženě lahůdka. Nicméně není. Já prostě nevím, kde to vázne - snad na scénáři, nebo to ztroskotalo na řadě hvězdných jmen?! Branagh je výborný, Downey a Duvall taky. Thrillery mají být napínavé, nepředvídatelné, tenhle měl logicky nejslabší pointu - tedy tu nejběžnější a otřepanou. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Asi najkomerčnejší, divácky najpríťažlivejší film (áno, vrátane MASH-u, ktorý aj tak oveľa viac, než samotný film, preslávila následná seriálová adaptácia). Úžasná daždivá atmosféra, skvelé herecké obsadenie (sympaťák Branagh v titulnej úlohe, hláškujúci Robert Downey Jr., samozrejmosťou je potom mužný Robert Duvall) a prekvapivý scenár. Napriek tomu to nie je tak úplne ono a kým prvá polovica nás navnadí, druhá nás nechá postávať, sklamaných, ohrdnutých a polonahých, na krajnici. ()

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Film, jehož hodnocení úměrně stoupá s prostředím, ve kterém ho sledujete (ideální bude deštivá, osamocená noc), a úměrně klesá s přibývajícími minutami. V první polovině jsem si říkala, že to není nic světoborného, ale snaha o noir atmosféru se cení, v té druhé už jsem přemítala nad tím, zda to někdo myslel vážně, protože dějově je tenhle film naprosto nelogická sračka. Jen kvůli mým oblíbeným hercům (Kenneth, Robert) jsem to dokoukala do konce. Velmi slabé tři hvězdičky. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Perníkový dědek rozhodně nepatří mezi perly Altmanova bohatého díla. Autor, který je milován, stejně jako zatracován za neustálou skepsi, kterou relativně často zlomyslně hází na americkou společnost, je žijící legendou. Thriller z jižanského prostředí demonstruje jeho zájem o krimi, ve kterém se rozvedený advokát ujme obhajoby dívky, kterou ohrožuje pomatený otec. Vše je ale trochu jinak a s blížícím se hurikánem se spletitá mozaika stále více zamotává. V permanentním dešti ale Altmanovi jakoby v závěru docházel dech, naštěstí je obklopen celou řadou vynikajících herců!! ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama