Sentinel

• Kanada

Horor / Drama / Mysteriózní

USA, 1977, 92 min

• EdaS

Ti, co přirovnávají The Sentinel k Rosemary má děťátko nebo Přichází satan!, museli být dočasně nepříčetní (nebo posedlí), jinak si to neumím vysvětlit. Přiběh není nezajímavý, ALE neobratná režie, velice špatné herecké výkony, nulová atmosféra a velmi nevhodná hudba mi opravdu žádný silný zážitek zprostředkovat nedokážou. P.S. Ale abych nebyl jen negativní, masturbační výstup Beverly D´Angelo a přehlídka budoucích i bývalých hvězd náladu trochu zlepší. :o)(1.4.2008)

Pozícia Svätej trojice Exorcista/Omen/Rosemary ostáva v bezpečí, no aj toto je kvalitka. Škoda, že ten výborný žánrový scenár sa nepodarilo uchopiť trochu osobitejšie. Má to super scény, príbeh je napínavý,hlavná hrdinka dostatočne krásna a potešia šteky budúcich hviezd (Goldblum, Walken, Berenger) aj niektorých vtedajších (Eli Wallach, Balsam Gardnerová). Len tomu chýbalo to "čosi", ktoré majú najlepšie spriaznené kúsky. 8/10(25.10.2020)

Obklopiť Chrisa Sarandona a Cristinu Raines profíkmi kalibru Burgessa Mereditha, Avy Gardner či Eliho Wallacha nebol zrovna najlepší nápad. Kvalitatívny nepomer ich hereckých výkonov je do očí bijúci rovnako ako fakt, že to celé režíroval Angličan. Má to taký ten mierne suchý britský feel, ktorému by občas pomohlo pekne po americku (alebo po polansku, že ano) pritlačiť na pílu. Zjavné negatíva vyvažuje strihačská práca Terryho Rawlingsa, zvrhlá lesba v podaní Warholovej superstar Sylvie Miles a zopár drsnejších momentov.(26.6.2016)

Dobré, skoro až také dobré, ako to najlepšie z onej slávnej doby. Znepokojujúca atmosféra, kopiace sa podivnosti, preludy, pochybnosti o duševnom zdraví... Koktejl ako sa patrí, zdobený neskutočne krásnou hlavnou hrdinkou (čo výrazne násobí empatiu a nemyslím, že len z pohľadu chlapa) a pointou, ktorá nepotrebuje šokovať, pretože dej síce vysvetlí bez jedinej medzery, hlavne však zanechá v hlave otáznik, či je to takto (z pohľadu ľudského červa) vlastne v poriadku... a to asi ťažko. Až som sa naštval, čo môj zážitok ešte umocnilo.(8.5.2010)

Velice zvláštní a atmosférický hor.. no, skoro i ano, nebojme se toho slova- horor, při kterém si vzpomenete na Rosemary má děťátko a na pár dalších. Přiznám se, že mě Sentinel chytil do spárů až zhruba po šedesáti minutách, ale pak už mě nepustil, tyto snímky mám ráda díky době, kdy vznikly, při některých scénách jsem si sice říkala prečo boh moj, ale konec byl pěkný.(17.8.2014)