Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Martin741
  ***

  Dalsi z rady prekombinovanych frylerov o statnych prevratoch, jadrovej vojne ap. Burt Lancaster /Ptacnik z Alcatrazu, Vlak 1964/ sa snazil, ale marne, Kirk Douglas /Spartacus 1960/ o nicom herecky vykon. A to sa mi nevidelo, ze staci par krat odbehnut a uz som stratil nit. Potom sa svinsky tazko hlada : 60 %(8.7.2017)

 • aLPaC
  ****

  Politické thrillery mám rád, ale přeci jen dávám přednost těm od 70. let a výš. Sedm květnových dní má sice excelentní nápad a skvostné herce, nicméně vzhledem k závažnosti tématu mi přeci jen přišlo vyřešení některých problémů a zapojení postav naivní a nevěrohodné. Nechci spoilerovat, ale myslím, že mi každý musí dát za pravdu. Přesto jsem se nenudil a níž než na čtyři hvězdy nepůjdu.(28.3.2016)

 • Vedjat
  ****

  Moc pěkný film s hvězdným hereckým obsazením. Pro mě velké překvapení, které předčilo očekávání. Režiséru Johnu Frankenheimerovi se podařilo vytvořit film s velmi napínavým dějem. Exceluje Kirk Douglas (plukovník Jiggs Casey) v první polovině filmu a Edmond O´Brien v roli senátora. Burt Lancaster také skvělý jako cílevědomý generál, který se vidí v roli příštího vládce. Nelze zapomenou na Fredrika Marche v roli prezidenta. Jeho myšlenky nositele míru a víra v demokracii se bohužel nesplnily a nemohou se splnit. To co už víme z minulosti je, že lidé se nemění. S novými událostmi a prezidenty jsme opět překročili práh studené války. Jaderné velmoci si vyhrožují vyhlazením, a kteří z nás mohou spoléhat na dostatek příčetnosti, jež zabrání pomyslnému stisknutí tlačítka.(5.12.2017)

 • mac000
  ***

  Americký prezident Jordan Lyman (F.March) se ve své zemi stává nepopulárí, když se na vrcholu studenté války rozhodne podepsat smlouvu o raketovém odzbrojení se Sovětským svazem. Mezi jeho odpůrce, jestřáby v armádních kruzích, patří i generál letectva J.M. Scott (B.Lancaster). Mezi oběma vzniká otevřená politická rivalita, jež postupem času eskaluje... Roli generála Scotta měl původně hrát K. Douglas ( v soukromí Lancasterův přítel), ale ten ji přenechal Lancasterovi, když si uvědomil, že se na ni typově více hodí. Sám potom ztělesnil roli plukovníka J. Caseyho. Film měl mít premiéru v prosinci 1963, ale B.Lancaster trval na jejím posunutí vzhledem ke krátkému časovému odstupu od atentátu na J.F. Kennedyho. Tak byla odložena na únor 1964(13.4.2015)

 • F.W.Colqhoun
  *****

  V uplynulých měsících se objevily šeptané pochyby, zda jsme neztratili velikost. Tak vida, ony tu ty pochyby byly už těsně po pifnutí JFK / před vstupem USA do Vientamské války. K tomu témata jako whistleblowing, nepovolené drancování vládních fondů, norimberské mediální móresy, rekordně neoblíbený prezident, fuckování tisku ve velmi napínavém politickém thrilleru o puči po emericku, který trudná současnost pokropila elixírem aktuálnosti. To vše je legračně rámováno dobovým režijním stylem, používáním rekvizit jako videotelefony a drátovými telefony snad ve všech šuplících psacího stolu. A Kirkem Douglasem s dírou v bradě jak od Lee Harvey Oswalda. Musím jet do Texasu. To samo stačí na to, aby se člověk chtěl vykašlat na politiku.(6.5.2018)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Fletchera Knebela a Charlese W. Baileyho. (Hans.)

 • - Martin 'Jiggs' Casey (Kirk Douglas) nosí hodinky značky Bulova Accutron Astronaut GMT. (dyfur)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace