Letní naděje, zimní vzpomínky

Johnny Mandel

Sidney Katz

Scénografie:

Peter Dohanos

Čas od času, sa objaví film s ktorým si neviem rady. Celý film sa snaží o jednu základnú myšlienku, ktorej vyriešenie sa dostaví až v úplnom závere. Každý z nás zaplatí svoju cestu životom určitým spôsobom. A tu je príležitosť pre hlavnú hrdinku Ritu, ktorá stojí na deliacej čiare. Na jednej strane, ktorá obsahuje asi 90% jej myslenia je minulosť a tých zostávajúcich 10 % jej vnúti manžel . Jeho cieľom bolo vrátiť sa na miesta bojov spred 28 rokov, keď bojoval v druhej bitke o Ardeny. A až tu v Bastogne, aj po tých prežitých rokoch, sa mu objavujú výjavy z vojny, nezabudnuteľné pohľady ním zabitých vojakov a ďalšia spústa vojnových zážitkov. A vtedy si uvedomí, že život sa nedá žiť cez spätné zrkadlo ale treba si povedať, život mám pred sebou a preto ho treba žiť.(7.10.2016)

• Houdini

Oscae 2 nominace: Herečka HR - Joanne Woodward, Herečka VR - Sylvia Sidney(30.3.2004)

• danecek24

31. Zlatý Glóbus za rok 1973 - nominace (3) - Nejlepší herečka (drama) - Joanne Woodward, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Sylvia Sidney, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Martin Balsam(3.1.2009)