poster

Čeleď brouků finančníků (TV film)

Komedie

Československo, 1989, 52 min

 • Karlos80
  ****

  Bláznivá komedie která pobavila, což byl měl být samozřejmě, hlavní důvod podobně zaměřených filmů. Trio Jirásková, Třebická a Ferencová (obstarožní baby uklízečky), neměly chybu, stejně tak jako jejich nevybíravý slovník se znaky privitivismu a jednoduchosti, kolika lidem to vůbec zamotali hlavu a do kolika prekérek je dostali:-)? Reálný socialismus v plné parádě. Tahle tv hra se povedla si myslím..(2.11.2010)

 • LiVentura
  ***

  Lehká krimikomedie...(2.11.2010)

 • Oskar
  ***

  Nepovedený pokus o crazy komedii. Vít Olmer má cit pro herecké obsazení (v tomto případě Jiřina Jirásková a Anna Ferencová tomu aspoň v rámci možností dodávají šťávu), ale jinak je to mizerný režisér a ani v osmdesátých letech, kdy se mu dařilo přece jen o něco lépe, jaksi neoslnil.(28.4.2003)

 • Schlierkamp
  **

  Československá televizní komedie odehrávající se v mezinárodním hotelu, kde se shodou náhod dostane značný finanční obnos, určený na ilegální peněžní machinace a výhodnou výměnu valut, do rukou tamějších uklízeček. Nezáživný a chabý příběh, jenž má s realitou pramálo společného, se točí kolem hospodaření těchto dam s penězi a snahou jejich pravých majitelů je získat zpět. Nezábavné a mdlé výkony nečekaně obdarovaných uklízeček J. Třebické a A. Ferencové zachraňovala jejich nejvýřečnější a nejvýraznější kolegyně J. Jirásková s netypickým oranžovým zbarvením kadeří. Jednu z nejzajímavějších postav, mladého nesmělého nočního uklízeče, představoval J. Langmajer, omylem považovaný za tajného policejního příslušníka, jehož záliba v entomologii a určování druhů brouků zcela jistě souvisí s podivuhodným názvem tohoto nepovedeného Olmerova snímku. Své komediální kvality zde potvrdil také O. Vlach, podílející se na plánované finanční transakci. Bohužel se zdá, jakoby se režisér V. Olmer, jenž v 80. letech proslul velmi zdařilými psychologickými dramaty, s nastupujícími společenskými a politickými změnami přeorientoval na jiný typ diváka a nadobro tak ztratil své dobré jméno, což tento hodinový zapomenutý pokus o komedii jasně potvrzuje.(6.2.2018)

 • vypravěč
  *

  Obludný pokus o televizní taškařici z těch nejodpornějších normalizačních let se zakládá na několika nudně se opakujících obloucích víru – pádu, zranění, příjezdu sanitky, příchodu strážníku, objevení se valut a osvojené nevtipné a urážející mimice zbyvších postav. Režisér se všechny tyto otáčky neúspěšně snaží obměnit a jejich znovu-objevení osvětlit jako (svůj dů-)vtip, ale dojem ustavičného navracení se v čase, který zákonitě vzbuzuje úzkost, zastínit nedokáže.(8.2.2020)