Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Slovenský kriminální film zachycuje práci bezpečnostních orgánů při odhalování mezinárodní teroristické organizace, propojené se zločinci 2. světové války. Ústřední postavou příběhu je Wolfgang Moser, vydávající se za účastníka mezinárodních závodů. Jeho pravým cílem však je vybrat skrýš, v níž byly za války v dělostřelecké nábojnici uloženy šperky a vzácné zlaté mince. Při plnění tohoto úkolu Moser zavraždí dva lidi. Bdělá Bezpečnost však nikdy nespí. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (17)

YURAyura odpad!

všechny recenze uživatele

0/10 Co pak to asi znamena Edelstein? Prelozte si a na zbytek filmu zapomente - spionatorsky snimek, kde agent Lubo pasuje jiste veci v modelu rychlostniho clunu na Dunaji do Rakouska, pote co zabil par nepohodlnych svedku, opravdu stoji za pendrek. Ale jako pocta strazcum nasich zapadnich hranic, co prvni strileji a pak se teprve ptaji mozna dobre ()

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Oproti bídné předloze (jejímiž autory jsou zároveň scénáristé filmu Hajdúk a Niňaj) doznal příběh celé řady změn, ale těžko říci zda k lepšímu. Tajemná teroristická organizace, která ruku v ruce s válečným zločincem provozuje své nekalé rejdy na československém území už tu na rozdíl od knihy nevypadá jako spolek dementů a vyvrhelů, kteří se nejvíc ze všeho snaží (naprosto nesmyslně) zlikvidovat jeden druhého, zato plukovník Drocár je stále stejný nerudný a nesympatický chrapoun a hlavní padouch Moser je tu za naprostého diletanta a pitomce. Navíc v podání Lubo Romana vypadá tento údajný zabiják značně komicky. Proti němu je Jelínkův Barták ze soudobého a žánrově obdobného Brynychova snímku "Mravenci nesou smrt" hotový James Bond! ()

Reklama

Jonatthan 

všechny recenze uživatele

Slovenský pokus o socialistickou detektivku, kdy se nekalé kapitalistické živly snaží zmocnit nějakých drahokamů zakopaných na konci 2. světové války ve slovenských horách, kde se kdysi proháněl hrdinný Jánošík... Proč to tam nechali tak dlouho jsem nepochopil, nebo jsem to zaspal???? Zajímavá je na filmu skutečnost, že dialogy probíhají asi ze dvou třetin v němčině a jsou pochopitelně otitulkované... Hlavní roli zápaďáckého gangstera a zabijáka hraje Ľubo Roman. Tváří se drsně, na nic se neptá a hned střílí - ať je to chudák bača, nebo jeho psisko... Pak jsou tam dva údajně teroristé, kteří ho jen sledují dalekohledem a pak se vysekají při předjíždění náklaďáku. Pouze jsem nepochopil, proč o nich později exministr kultury Jandák mluví jako o teroristech. Vůbec zahraniční vozy ve filmu jezdí strááášně rychle. Kvůli rychlé jízdě a nebezpečnému předjíždění vlastně přijdou i na toho lumpa Ľuba (trochu spoiler - sorry). Nebudu asi přesný, ale takhle nějak to příslušníci VB okomentují: "V republice se nachazejí v současné době tři vozy značky Nissan typ XY. Jeden je v Ostravě, druhý v Praze a třetí v Piešťanech..." To se to tenkrát hledali ty zloduchové... :-))))) ()

cing-ti 

všechny recenze uživatele

Zkoukl jsem to náhodou a i když je to místy trochu naivní tak mě to pobavilo. Těch špionážních kousků zas tolik není tak to přišlo k chuti. Pro mě neokoukaní herci až na pár výjimek a zajímavá hudba i kamera v některých případech. Překvapil dabing Bořivoje Navrátila do slovenštiny a přítomnost Slávka Jandáka :-D Příjemné zpestření v podobě Magdy Šputové na kterou se opravdu dá koukat. Co mě potěšilo méně je kvalita obrazu u tohoto kousku, není to přitom tak staré. ()

honz 

všechny recenze uživatele

Slovenská krimi z poloviny osmdesátých let, ve které hrají i čeští herci (Bořivoj Navrátil, Vítězslav Jandák ad.) a mluví se čtyřmi jazyky: německy, slovensky, česky a (i když jen málo) francouzsky. Hlavní hrdina záporák je totiž Němec a jede na Slovensko do hor pro zakopané Edelsteine. V patách mu jsou dva špióni z Francie (žena a muž), kteří však nepřežijí autonehodu. Film sice není veledílo, ale podle mě jde o celkem slušný thriller. Například v porovnání s tím, jaké thrillery nabízí zpravidla TV Nova (honičky v autech či na motorkách, které bývají nudně zdlouhavé, jelikož obvykle nemají opodstatnění, mnohdy bezúčelné střílení a kbelíky krve atd. atd.). Skutečně obrovský rozdíl! Ve filmu Akcia Edelstein se také střílí, také je tu rychlá jízda autem. A přitom děj má hlavu a patu, a snímek si zachovává úroveň. ()

Zajímavosti (2)

  • Zabijak Moser (Ľubo Roman) jazdí na aute Datsun Nissan. Na celom území bývalého Československa sa v tom čase pohybovali len tri takéto vozidlá. (Raccoon.city)
  • Film sa natáčal v lokalitách Súľov, Terchová, Piešťany, Bratislava, Kalinčiakovo, Budapešť, Viedeň, Boboty, Šahy a Plavecký Štvrtok. (dyfur)

Reklama

Reklama