Il tempo degli assassini

Season for Assassins

The Time of the Assassin

Akční / Drama

Itálie, 1975, 102 min

Mladý, značně amorální Joe Dallesandro v roli vůdce pouličního punkového gangu, který spolu se svým gangem páchá různé zločiny a nemilosrdně terorizují nevinné obyvatele Říma, jediný kdo se proti nim je schopný postavit a ví jak je i zastavit je starý ale tvrdý policejní náčelník Martin Balsam! Kvalitní obsazení, pěkný příběh, tvrdá stylová akce (zvláštní hrozná jízda na začátku filmu a pěkná honička ve sporťáku na konci), efektní a místy opravdu hnusné násilí (znásilnění Joeovi přítelkyně jeho gangem, kdy z toho pak na hajzlu zvrací), poliziesco které má grády a vynikající hudební doprovod, nic víc netřeba dodávat, milovníci tohoto žánru se nudit rozhodně nebudou, a tento skvělý eurosleazy kousek kousek s chutí doporučím i všem ostatním. O něco lepší bylo ale i tak podobné laděné "Fango bollente" ze stejného roku, opět s Joem Dallesandrem, slušný výkon podal v Climberovi (opět hlavní role), a podle mě vůbec nejlepší výkon podal ve svém posledním poliziottechi "Born Winner" z roku '76 (které nepatří k jeho nejlepším), ale to je už na posouzení a vkusu každého z vás. 3,5/5*.(9.7.2010)