Reklama

Reklama

Záhady Slavičího domu

(seriál)
  • Česko Rubáš pro slavíka (více)
všechny plakáty

Epizody(5)

Internát nemocnice Johna Carpendara blízko Londýna je poklidné místo, v němž po léta vládne pořádek a harmonie. Vše se změní, když ve Slavičím domě, staré části internátu, dojde k záhadným vraždám dvou mladých ošetřovatelek. V nemocnici je shodou okolností přítomný inspektor Scotland Yardu Adam Dalgliesh, známý svým bystrým úsudkem. Dalgliesh, jenž nemá ve zvyku dávat vrahovi příliš mnoho času, se ihned pustí do intenzivního vyšetřování. Pomocníkem je mu ambiciózní detektiv Massingham, který náročnou práci odlehčuje mírným rebelantstvím a humorem. Z výslechů a pozůstalých věcí po dívkách vyvstává pozvolna vyvstává příběh, který sahá za stěny nemocnice a daleko do minulosti. Utajené lásky, žárlivost a intriky uzavřené komunity, poskytují dostatek motivů pro spáchání dalších zločinů. Při jejich odhalování se v ohrožení života ocitne i Dalgliesh. Někdo je evidentně schopný zabíjet jenom proto, aby nebylo prozrazeno tajemství. (Česká televize)

(více)

Recenze (25)

CSSML 

všechny recenze uživatele

Zatím jsem s manželkou viděl jen sérii Smrt soudního znalce, takže budu srovnávat s ní. 1. Obě série mají jeden hluchý díl, v předchozí sérii to byl první díl, zde je to poslední díl, což je horší. Takové dějové zkratky, jaké byly použity v posledním díle, mají své místo v knize, ve filmu však diváka nudí. 2. Případ je jednodušší než v předchozí sérii. Pokud si jako já všimnete reakce pacienta, je vám jasné, kolem které sestry se zápletka točí. 3. Dalgliesh je na podezřelé o poznání drsnější než dříve a snaží se stylizovat do role kultovního detektiva, ovšem nejosobitější postavou je zde patolog, který není podivínem sršícím černým humorem jako v jiných detektivkách (Endeavour), ale sirem jezdícím na místo činu ve stříbrném Rolls-Royce Silver Shadow. 4. Český dabing u této série není moc dobře synchronizovaný s obrazem, což místy ruší. 3,5/5 ()

LadyPupu 

všechny recenze uživatele

Další zločin spáchaný v uzavřeném okruhu lidí, tentokrát v nemocnici mezi zdravotními sestrami, které skoro všechny vypadají a chovají se tak, jako kdyby v minulosti asistovaly Mengelemu. Jestli něco PDJ opravdu uměla, tak to bylo skvělé vykreslení lidských povahových vlastností, slabostí i silných stránek, což se v tomto příběhu opět potvrdilo a adaptace knihy je zvládnuta vynikajícím způsobem. ()

Reklama

sud 

všechny recenze uživatele

Téměř hororová atmosféra ponurého Slavičího domu, nevzhledné a nesympatické vrchní sestry, každá z postav si schovává nějakého svého kostlivce ve skříni a žádná neujde ozvěnám své minulosti. Tentokrát má větší prostor i inspektor Massingham, jehož impulzivní povaha příjemně kontrastuje Dalglieshovo gentlemanství. Závěr alá antické drama je naprosto strhující. 100%. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Forma spracovania je totožná s prvou mini sériou. Najprv sa divák zoznamuje s postavami, potom príde na vraždu a následne sa na scéne objaví vrchný inšpektor Dalgliesh, aby upratal ten “bordel”. Ako inak, opätovne dostáva priestor ľudská povaha či charakter s tým spojený. Najsilnejšou stránkou je samozrejme príbeh, čiže divák do posledného okamihu nepozná identitu vraha. Zo “Záhady Slavičího domu” mám dobrý dojem, no musím sa priznať, že prvotný seriál “Smrt soudního znalce” sa mi pozdával viac .. ()

poppy75 

všechny recenze uživatele

ako,dost naserie,ked vam v uvodnej epizode ,,nenapadne" prezradia,kam sa pozerat,ked hladate vraha...zboznujem internaty a vyzor anglickych sestier,takze som sa vytesovala,hoci kvalita dabingu bola priserna...dalgliesh bol svojim spravanim sa dost odpudivy,majster namysleny zo scotland yardu...par momentikov bolo nevyjasnenych,takze trochu sklamanie...ale klasika ako vysita...a tie tvare... ()

Galerie (19)

Zajímavosti (2)

  • Mrtvá sestra má nad postelí plakáty od Alfonse Muchy. (a-ja)

Reklama

Reklama