Reklama

Reklama

Záhady Slavičího domu

(seriál)
  • Česko Rubáš pro slavíka (více)
všechny plakáty

Epizody(5)

Internát nemocnice Johna Carpendara blízko Londýna je poklidné místo, v němž po léta vládne pořádek a harmonie. Vše se změní, když ve Slavičím domě, staré části internátu, dojde k záhadným vraždám dvou mladých ošetřovatelek. V nemocnici je shodou okolností přítomný inspektor Scotland Yardu Adam Dalgliesh, známý svým bystrým úsudkem. Dalgliesh, jenž nemá ve zvyku dávat vrahovi příliš mnoho času, se ihned pustí do intenzivního vyšetřování. Pomocníkem je mu ambiciózní detektiv Massingham, který náročnou práci odlehčuje mírným rebelantstvím a humorem. Z výslechů a pozůstalých věcí po dívkách vyvstává pozvolna vyvstává příběh, který sahá za stěny nemocnice a daleko do minulosti. Utajené lásky, žárlivost a intriky uzavřené komunity, poskytují dostatek motivů pro spáchání dalších zločinů. Při jejich odhalování se v ohrožení života ocitne i Dalgliesh. Někdo je evidentně schopný zabíjet jenom proto, aby nebylo prozrazeno tajemství. (Česká televize)

(více)

Recenze (24)

LadyPupu 

všechny recenze uživatele

Další zločin spáchaný v uzavřeném okruhu lidí, tentokrát v nemocnici mezi zdravotními sestrami, které skoro všechny vypadají a chovají se tak, jako kdyby v minulosti asistovaly Mengelemu. Jestli něco PDJ opravdu uměla, tak to bylo skvělé vykreslení lidských povahových vlastností, slabostí i silných stránek, což se v tomto příběhu opět potvrdilo a adaptace knihy je zvládnuta vynikajícím způsobem. ()

BoredSeal 

všechny recenze uživatele

Solidní detektivka podle výborné předlohy, převážně konverzační. Adam Dalgliesh má lepší a hororovější série, jako tradičně chytrý příběh to ušlo, ale pokud nemáte rádi dialogové záležitosti, asi se vám to líbit nebude. První epizoda obsahuje legendární smrt při podávání umělé výživy, ze které jsem jako dítě netušil ještě pár dní po vysílání. 3,5 z 5 hvězdiček. P.S. Proč tady nějací debilové píšou v komentářích fakta, která se odhalí až v posledních dílech? ()

Reklama

sud 

všechny recenze uživatele

Téměř hororová atmosféra ponurého Slavičího domu, nevzhledné a nesympatické vrchní sestry, každá z postav si schovává nějakého svého kostlivce ve skříni a žádná neujde ozvěnám své minulosti. Tentokrát má větší prostor i inspektor Massingham, jehož impulzivní povaha příjemně kontrastuje Dalglieshovo gentlemanství. Závěr alá antické drama je naprosto strhující. 100%. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Forma spracovania je totožná s prvou mini sériou. Najprv sa divák zoznamuje s postavami, potom príde na vraždu a následne sa na scéne objaví vrchný inšpektor Dalgliesh, aby upratal ten “bordel”. Ako inak, opätovne dostáva priestor ľudská povaha či charakter s tým spojený. Najsilnejšou stránkou je samozrejme príbeh, čiže divák do posledného okamihu nepozná identitu vraha. Zo “Záhady Slavičího domu” mám dobrý dojem, no musím sa priznať, že prvotný seriál “Smrt soudního znalce” sa mi pozdával viac .. ()

VenDulin85 

všechny recenze uživatele

Český dabing na facku, ale příběh dobrý. V knize se to závěrečné překvapení podařilo představit v lepší atmosféře, tam prostě v jisté chvíli čtenáři nebylo řečeno nic a dozvěděl se to až vzápětí... Když už jsem se teda obula do kritiky, tak název mohli nechat shodný s názvem knihy- Rubáš pro slavíka (slavík = ošetřovatelka žákyně), je to úderné. Jinak si myslím, že postavy pojali velmi dobře, díky tomu nebyl problém v orientaci, kdo byl kdo, i když se to tam ošetřovatelskými plášti jen hemžilo. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (2)

  • Mrtvá sestra má nad postelí plakáty od Alfonse Muchy. (a-ja)

Reklama

Reklama