Predátor: Kořist

Predátor: Kořist se odehrává ve světě národa Komančů na počátku 18. století a je příběhem mladé ženy, vysoce schopné bojovnice, která se zoufale snaží ochránit svůj lid před hrozícím nebezpečím. Pronásleduje svou kořist, a nakonec se jí postaví. Ukáže se, že její kořist je vysoce vyvinutý mimozemský predátor s technicky vyspělým arzenálem, což vyústí v krutý a děsivý souboj mezi oběma protivníky. (Disney+)

rakovnik

Hodně jiný a překvapivě dobrý Predátor. Příběh se rozjíždí pomalu, ke konci je film už ale skvělá jízda. Několik momentů soubojů mě skutečně potěšilo. Digitální zvířata se příliš nepovedla, zato Predátor je super, včetně některých nových zbraní. Arnold v džungli je ale nepřekonatelný. ()

Chen

Přesně jsem očekával bláboly o tom, že je to hrozně "woke", protože s predátorem přece nemůže bojovat ženská... Může, protože na měření sil s legendárním vesmírným lovcem nemá monopol jen mužská část populace. Kořist bere standardní recept hry na kočku a myš, zasazuje ho do krásného prostředí a zajímavé historické etapy, na počátku hlavně buduje pomalu ale úspěšně atmosféru a ve druhé polovině se šlápne na plyn a dojde na krvavá a efektní jatka. Řemeslně Trachtenberg zvládl s omezeným rozpočtem, co se jen dalo, vizuálně je film přitažlivý, hudba je minimalistická, ale působivá a hlavní hrdince (i jejímu bratrovi) se dá fandit. Objektivně řečeno jde o velmi důstojný přírůstek do série Predátor a jeden z nejlepších a je úplně jedno, že proti predátorovi nebojuje steroidní svalovec, ale indiánská lovkyně. ()

Rocky88

Předtím, než 90 % streamovacích služeb vychcípá nebo se spáří s jinými, budeme si muset protrpět pár filmů, který budou degradovaný premiérou v TV místo v kině, kam byste si mohli s partou zajít společně, diskutovat nad trailery, popíjet jakýkoliv drink, užírat popkorn nebo nachos, užít si dobrý film a nakonec třeba i vopíchat uvaděčku. Jedním z takových filmů je bohužel i nejnovější film o emzáckym lovci, kterej si tu vyšlápne nejen na homoušský sapieňáky, ale i na hady, vlky či medvěda (!!!). Svému povolání vzdává hold a poprávu dostává už od začátku prostor a je tak plnohodnotnou postavou. Rudoši a rudoška jsou taky fajn a celé prostředí je díky své neokoukanosti kouzelné a vytvářející famózní atmosféru. Akce je chytlavá a je jí dostatek, krve mohlo být ale víc. Ačkoliv má film lehce přes 90 minut, v první půlce se táhne a působí tak jako 120+ minutový film. Na druhou stranu, každá informace je využita v dalších minutách, takže se to dá tolerovat. V druhé půlce přijdou větší jatka, a právě zde je cítit lítost nad neobdrženou kinopříležitostí. Bohužel, vysoká laťka nevydrží až do konce a Predyho skon je docela debilní. Tenhle film se ale i tak z kvalitativního hlediska zařadí za první dva filmy, přičemž za nimi moc nezaostává. ()

Attta

Na predátorovi jsem vyrostl, takže to je pro mě srdcovečka, ale fakt nevím jak tohle ohodnotit. Ač to vlastně postrádalo atmošku klasického predátora, tak to mělo svou originalitu a dalo se na to dívat. Not bad not terrible. Dost mi vadilo že si tvůrci nevyhráli více s indiánskou kulturou i ve vztahu k predošovi jakožto lovci. Přece jen jsem měl pocit jako by to byli indiáni z dnešního světa, kteří se ničeho nebojí a vůbec jim nebylo divný že tam pobíhá neviditelný hi-tech alien.... ()

M.i.k.e

když nebudu počítat Predátoří střety s Vetřelci, tak mám rád všechny filmy z téhle "série" a to včetně ne úplně povedené Evoluce. Prey je ovšem jiná liga a je nejlepším Predátorem od nepřekona(teln)é jedničky.Trachtenberger ukázal, že k tomu aby se vytvořil film, který má prakticky všechno co fandové ugly mothef*ckera očekávají není vůbec třeba olbřímí rozpočet a stačí jeden emzák, les, sveřepá indiánka a nějaké to digitální zvíře a dohormady to skvěle funguje celou dobu a osobně sem nezaznamenal hluché místo. Když už to vypadalo, že filmu pomalu ale jistě spadne řetěz, během chvilky se zase nadechl a vesele běžel dál. Velmi potěšující jsou odkazy na jedničku a Amber Midthunder si to dává s takovým přehledem, že by jí Arnold mohl okamžitě adoptovat...80% ()

bourec

Výborný. Tady se ukazuje, že Predátor fakt nejlíp funguje v pomínkách lesa, džungle a podobnejch lokalitách. Navíc Trautenberg se nenechal pobláznit, takže žádný velký přehánění v akci ve filmu není. Amber toho mimozemskýho lovce porazí spíš chytrostí. A osvěžení týhle frančízy je to totální. Prostředí jak z jinýho božskýho filmu, a i ta závěrečná melodie se tomu trochu podobá. Bavilo fakt hodně, hlavně pro svou neotřelost. 80%. ()

Nach

Výborná práce a skvělý béčkový film, který atakuje áčkové kvality. Tam, kde si mnozí vylámali zuby, Dan Trachtenberg pochopil, co činí z klasika klasiku. Vyprdl se na velký film a rozvíjení univerza. Místo toho napsal uvěřitelnou hlavní postavu v uvěřitelném světě (zde éra před divokým západem, počátek 18. století), které za každou cenu budeme fandit a rozumět jejímu konání. Ikonické hlášky a jejich důležitost je až na třetím, ne-li pozdějším místě. A proti ní postavil ikonického záporáka, který dělá jen to, co dělal ve slavné jedničce: loví predátory. Výsledek je survival se sci-fi prvky, který jede na plné obrátky od začátku do konce a nesmírně jsem si ho užíval. Velký palec nahoru a doufám, že Dan Trachtenberg se bude režii a scenáristice věnovat nadále. 80% ()

BarryLyndon

Doporučuju si na najít tu verzi s komančským jazykem, je to ještě o fous lepší. :) Já z toho byl skoro nadšený i na podruhé. Jsou tam prostě funkční všechny ty věci, kterých jsem se bál. A neříkám, že je to bez chyb, ale co jsem si prolétl diskuzi, tak jsou výtky od lidí, co už se o hateu rozhodli předem.  Strašně příjemná je 96 minutová stopáž. Jsem na nějakých 8/10 a šel bych i více, kdyby to přidalo třeba nějakou kulervoucí scénu a trochu si to pohrálo s artovými závěry. ()

Figu

Jasný, můžu vyčíst spoustu faktů... Ač je Predátor z 18. století, je samozřejmě daleko našláplejší, nabušenější, modernější a vymakanější, než ten náš z toho 20týho :) Do půlky bijáku mě to fakt nebavilo! Ten přemrštěnej digitál (ač k tomu v dnešní době nesmazatelně patří) mě fakt sere, kor když je takhle okatej! Vlk, králík, hrůzostrašnej medvěd a v neposlední řadě samotnej Predátor.... Jako nic moc! Za našich mladistvejch, při těch ikonách a legendách, stál vždy v tom kostýmu člověk a šel z toho velkej respekt! Nicméně byly to naše roky, náš svět, ten nám ostatně už nikdy nikdo nevezme! Máme tu svini nostalgii a máme na co vzpomínat! A i s ohledem na to hlásám, že jsem viděl třetí nejlepší díl Predátora, po našich milovaných 80/90kových, jelikož tenhle Prey jde prostě s danou dobou (né až tak tou ve filmu, ale s 21. stoletím). A dělá vše to, co si dnešní divák přeje a představuje! A já si užívám! 80% ()

Azrael515

Gender biased comanche banshee with doggo vs great emancipator! <3 Bol som hodne skepticky ohladom nametu, nicmenej musim priznat ze "civilnejsi" (:D) predator funguje. Dokonca je v najlepsej forme za poslednych 30 rokov! Po poslednej Shaneovej (ne)priznanej parodii s nepriestrelnym tam-taradom a tam-taradom na druhu, je uberlovec zranitelnejsi ako kedykolvek predtym. To dava akcnym scenam pocit napatia kde, priznajme si, fandime emancipatorovi u kazdej anti-kolonizacnej dekapitacii! A doggo prezil! Ziadna lacna zdimacka! Movie of the year! Viac tohto prosim, teda ak sa u totalne vycerpanej francizy nehodlame uz iba cynicky pochechtavat.. <3 ()

C0r0ner

Bez uzardění dávám plnou palbu, protože to perfektně odsýpalo, mělo to solidní atmosféru, killcount, dobové kulisy a vůbec tak nějak všechno, co si představuji od pětihvězdičkového filmu. A ano, po nepřekonatelné jedničce je to zdaleka nejlepší film ze série. 95% ()

MrPierc

Pěkné záběry z přírody, lovecká atmosféra. Bohužel hlavní hrdinka je příliš vykulená a příliš emancipovaná na tu dobu. Finální souboj nápaditý, ale je to krátké. Přitom se dalo tolik vytěžit z potkání indiánů a Francouzů. Nebyl čas, museli hlavně žehlit dokonalé kostýmy. Jo a všichni indiáni mluví anglicky a jen při modlitbách mluví "indiánsky". ()

Adaamos21

Po tragikomické Evoluci je další Préďovo dobrodružství jako balzám na duši. Rozhodně ne dokonalé, ale u mě převládá velká spokojenost. Vesmírný lovec tu nemá plasmové dělo na rameni, tudíž lze odvodit, že si ho ještě nevysloužil, tím pádem je jasné, že je ještě mladej, blbej a zbrklej. Proto se s ním může měřit i mladá a zbrklá Komančka, přesto již všemi indiánskými mastmi mazaná. Někomu může vadit horší CGI provedení místní zvířeny, ale pokud je film dobrej, přecházím to mávnutím ruky. Jediné větší zklamání je, že Arnieho jsme si užili nahého do půl těla, bohužel Amber nikoliv. ()

moviefreak

Táto lovecká sci-fi séria predviedla v roku 2018 salto mortále, a žiadny z fanúšikov už nikdy nečakal návrat tejto slávnej značky. A práve preto sa rozhodol stream HULU (patriaci pod Disney+) nakrútiť za málo peňazí veľa muziky. Režisér Dan Trachtenberg mal tak úplne rozviazané ruky, a mohol nakrútiť čo len chcel. Žiadny stres z kíno tržieb, žiadny producenti za jeho chrbtom. Talentovaný režisér všetkých divákov zaskočil nádherným vizuálom ako z National Geographic, brutálne krvavým scenárom dávajúcim logiku, a silnou ženskou hrdinkou, o ktorej dnešné filmy iba snívajú. Film má len jednu chybu, že sme si ho nemohli vychutnať na veľkom plátne v kinách. ()

Martrix

Na každé pokračování Predátora jsem se těšil a vždycky jsem byl zklamaný. Každý, kdo si tuto postavu půjčil, neodolal nutkání si na Predyho posvítit a dodat mu nějakou legendu. Takže z tajemného lovce trofejí, jsou k dnešnímu dni Predátoři chovateli Vetřelců, kteří si na Zemi postavili cvičný kemp. Nejsou jen lovci trofejí, ale také sbírají genetický materiál nejlepších predátorů, aby jím obohatili svůj genom. Nezabíjí těhotné ženy, mrzáky, nemocné lidi a lidi beze zbraně. Jejich druh má mnoho kast, které spolu bojují a vzhledově se liší. V mnohých případech s lidmi spolupracují a dokonce je frakce, která lidstvu věnovala výstroj proti "zlým" Predátorům. Skoro se zdá, že po Evoluci už není co zkazit. Predy byl za dredy vyvlečen na světlo, zbaven syrové, až zvířecí podstaty, z hororu se přešlo spíš do sci-fi. Prey není bůhvíjaké veledílo a je tam spousta diskutabilních momentů, ale velmi oceňuji, že se Trachtenberg pokusil vrátit Predátorovi status hororové postavy. Většina inovací byla úplně v pořádku. Přesto ale nadšení mnohých nesdílím. Interakcí se zvířaty bylo mnoho a bez nich by to nešlo, takže se Trachtenberg bez CGI nemohl obejít. Na nízkorozpočtový film vyslověně špatná nebyla, ale ... není to ono. To bych ale odpustil stejně, jako digitální krev. Nerozumím tomu, proč indiáni chvíli mluví rodným jazykem, pak přejdou do angličtiny, přičemž někteří mají silný přízvuk... . Jasně, americký divák by nerozdýchal film s titulky, pak ale měli všichni mluvit jen anglicky. Ale to je vcelku detail. Víc mi vadila tupost Predátora, který si nepočínal jako chytrý lovec, stopař, ale spíš byl jako když liška vletí do kurníku. Likvidoval vlastně všechno, co mu přišlo pod ruku, jako kdyby byl na dovolené a blížil se den odjezdu. Tím se bohužel tvůrci odchýlili od podstaty této postavy. V jedničce byl Predy tak okouzlen gorilí lebkou Arnolda, že s ním šel na férovku, ve dvojce byl dokonce sám naháněn otravným Gloverem. Byl to souboj kdo z koho. Kdežto v crossech se slintalem, byl Predy za deratizátora, ve trojce už to skřípalo, protože bylo přepredyováno a čtverka...velký špatný. Společný jmenovatel s těmi horšími filmy? Máme kočku, ale žádná supermyš proti ní. Jen spousta otravných plchů. Komančka se jen tak ochomýtala kolem, když jí kosil kolegy, zvířátka i Frantíky. Po ní vlastně nikdy nešel. Takže mi následný vývoj trochu neladí s mou představou superhunter vs best of human. To je jako kdyby špičkovému rybáři, vyrval prut z ruky...výstavní patnácticentimetrový karas. Takže za mě dobrý, ale jistě ne skvělý a pokud bych se připojil k vytváření žebříčků, tak co se týče atmosféry a nějakého vnitřního pnutí, tak Predátor 2 se mi líbil víc. Takže Prey bych zasunul mezi dvojku a Predátory na třetí místo s tím, že Brody byl Predátorovi mnohem lepší a charismatičtější protivník, ale bohužel v o dost blbějším filmu. Při vší úctě k Amber Midthunder...její postava nepřející sestry, která se cpe kam nemá, mi totiž ničím sympatická nebyla, takže jsem fandil jen jejímu superpsíkovi. PS: pár dní po uvedení kolují zvěsti, že existuje alternativní verze, kde mluví každý tak, jak mu zobák narostl...tzn. Komančové, Francouzi... . Umím si představit, že by mi to stačilo k zvýšení hodnocení na 4*. Tak uvidíme. () (méně) (více)

Juto

Súdiac podľa traileru som bol k niektorým veciam skeptický, ale keď som videl konečný produkt, môžem povedať, že bez ohľadu na logické diery je film spracovaný celkom dobre. Dan Trachtenberg má cit pre detail. Kostýmový dizajn úžasne zachytáva úplne iný časový rámec a zároveň ukazuje nového prehistorického predátora, ktorý je vizuálne zatiaľ najlepší. Špeciálne efekty sa používajú s mierou, čo je svieži vzduch, a ešte sú veľmi vierohodné, okrem zvierat. Je len škoda, že film nešiel do kín. 7/10 ()

PavelVanekArt

Nemám na co si moc stěžovat. Pontom hovnu Evoluce a ne tak dobře přijatým Predators (mně to nesralo, naopak), je tu komornější a jednoduší pokračování, kde se co chvilku pomrkává na první dva filmy a má to svou atmosféru. Srovnání s prvním filmem je zhovadilost hodná filmových plebs. Arnolda nic nepřekoná. První polovinu filmu se to tak nějak plácá od nikud nikam, ale jak nastoupí nezkušený Predátor a začne likvidovat co mu přijde pod ruku (pod tečky), tak začíná ta pravá zábava. CGI je tam šílený, to je pravda, ale naštěstí ho tam není tolik vidět. Tohle vykreslení lovu se mi líbí, nepotřebuju tam testosteronový tyranosaury s rotačním kulometem. Stačí mi padesáti kilová komanč čajka se sekerou a lukem. Až tak jsem jednoduchej. 4* a.k.a 80% ()

PROCESOR

Když řeknu, že v posledním díle o predátorovi se proti němu postaví indiánská dívka, tak si mnozí řeknou, co je to za pitomost. Vždyť ani sebelíp vycvičení borci s nejlepším vybavením proti němu neměli šanci. A tady se dostáváme k tomu, co tak skvěle fungovalo v prvním díle. Totiž lov samotný. A v něm hraje samozřejmě roli, nejen síla a odvaha, ale především důvtip a chytrost. Možná si predátor špatně vyhodnotí, že malá indiánská holčička se sekyrkou pro něj není až taková hrozba. Je zde skvěle vykresleno samotné pojetí lovu indiány a to naprosto přirozeně navazuje na hru kdo z koho. Tento díl se vrací k tradici a já byl spokojený. ()

Wormboy

Je obdivuhodne, ze prave v Disney pristupili k uz okukanemu materialu absolutne inovativnym sposobom. Prey tak prezentuje znamu hru lovca a koristi v novom a mimoriadne putovom prostredi, pricom na zaujatie nepotrebuje ani zname tvare. Ano, film sa nevyhne par idiotskym klise, avsak ako celok funguje, aj vdaka rozumnej stopazi, bez najmensieho zavahania. Velka spokojnost! ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

24.12.2022

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

22.12.2022

Vesmírný teror se vrací. Po několika nezdarech týkajících se projektů navazujících na svět klasického hororového sci-fi Vetřelec z roku 1979 se nyní zdá, že nového snímku se už s 99 %… (více)

Pokračování Planety opic má název i obsazení

Pokračování Planety opic má název i obsazení

29.09.2022

Pokračování Planety opic ponese oficiální název Kingdom of the Planet of the Apes, tedy Království Planety opic, přičemž studio 20th Century oznámilo, že začátek natáčení vypukne už za měsíc. V… (více)