Opravdu vynikající a strhující záležitost, na níž je knižní původ velmi, velmi znát (a je to velmi, velmi dobře). Taková předzvěst ještě vydařenější Černé neděle, kterou John Frankenheimer vpustil do kin o rok později. Převážně televizní a nepříliš známý režisér Larry Peerce však svým slavnějším kolegům nezůstal nic dlužen. Napětí je všudypřítomné a pokud člověk film vidí poprvé, nemůže si být vůbec jistý tím, co se stane v další minutě, odstřelovač zůstává prakticky od začátku do konce anonymní a bez tváře, zato se dosyta seznámíme se spoustou jiných lidí na stadionu, jejichž minipříběhy se spojí v dokonale děsivém (či děsivě dokonalém) finále. Skvělé, skvělé, skvělé! Jedinou výtku mám snad jen k tomu, jak pozdě se (bez jakéhokoliv vysvětlení toho zpoždění) na scéně objevil vrtulník... Ale to je opravdu miniaturní vada na kráse. __P.S. Oficiální text distributora je neskutečný blábol, neboť o žádnou skupinu odstřelovačů, natož o nějakou loupež v místním muzeu vůbec nejde, a zajímalo by mě, kde to pánové a dámy z Řitka video zase vzali.(30.3.2013)

• Flack007

Překvapilo mě jaká je to nuda. Opravdu jsem čekala víc, protože se jednalo celkem o trhák tehdejších let. Jenže opravdu nuda od začátku do konce, možná za to mohla jistá tupost policejních složek, možná miniscénky diváků ze stadionu. Možná taky to, že americký fotbal je tady tak málo - navíc nezáživně, že nevím vlastně co hodnotit. Oproti Černé neděli jednoznačně propadák.(21.3.2015)

LOL... Tak ten oficiální obsah distributora má na svědomí asi dobrej vymaštěnec. Z toho obsahu sedí jenom dvě slova a to odstřelovač a fotbal. No a samozřejmě, že slovutná CSFD to převezme a nikdo nic neověřuje, místo toho aby nechali napsat obsah někoho kdo to viděl, ale to nemá smysl, protože na této všechnomámevprdeli databázi se tvořivost ubíjí víme? Takže je to o jednom sniperovi na plným stadionu kterej stihne nakonec ve finále utkání rozpoutat slušnou paniku a připsat si i solidní bodycount. Jak už bývá v těchto starých Amerických thrillerech zvykem, tak se postupně buduje atmosféra až do vygradovaného finále a funguje to dobře. Podařený produkt své doby. Jenom ten Americkej fočus šel úplně mimo mě.75%(23.5.2015)

Přiznám se, že i já se nechal hlavně zlákat klamným textem distributora, který sliboval něco úplně jiného, ale ve finále jsem z tohoto filmu zas až tak zklamaný nebyl. Je ovšem pravdou, že nejsilnějšími momenty jsou scény (řádění snipera), které se naplno rozjedou až v samotném závěru. Zbytek filmu už tak záživný není, abych tomu mohl dát více než průměrné hodnocení. Ano objevila se tu řada známých tváří, ale opravdu zajímavých momentů se dá napočítat na prstech jedné ruky, což byla velká škoda. Protože potenciál byl velký, jenže zůstal nevyužit – nebo lépe řečeno ho tvůrci využili jen v samotném závěru.(8.8.2015)

Jelikož distributor viděl asi úplně jiný film, tak stručný obsah: Finále Super Bowlu s návštěvou 91 000 diváků mezi domácím týmem LA a Baltimorem si vybere jako svůj cíl odstřelovač. Brzy si ho všimne televizní vzducholoď a zalarmuje místní policii vedenou kapitánem Charltonem Hestonem. Ten po zralé úvaze a s vědomím, že utkání má navštívit i prezident, povolá oddíl SWAT, vedený seržantem Johnem Cassavetesem. Podaří se snipera zneškodnit dřív než začne hromadně zabíjet?(11.8.2016)