Poslední zápas

• Itálie

The Last Match (The Mastiffs)

• Itálie

L'ultima meta

The Last Match

Akční / Drama

Itálie / USA, 1991, 95 min

Koukat se na Poslední zápas dá, ale oproti predispozicím je to přeci jen zklamání. Uvažte: solidní a neotřelý béčkový nápad, italsko-americká produkce, béčkové obsazení jak víno (Silva, Napier, Borgnine, pro mě dosud neznámá kopie Roberta Daviho Oliver Tobias a samozřejmě oscarový herec Martin Balsam) a k tomu kombinace akčňáku, invazivního filmu a WIP, srdce trashera musí plesat. Bohužel to nefunguje až tolik, jak by mohlo, zejména kvůli občasné hře na vážnou strunu, která ale vzhledem ke zmíněným predispozicím vůbec není na místě.(10.10.2011)

Poslední zápas (The Last Match) – Krásná Susan se neprávem dostává do ženského vězení, řízeného sadistickým Henrym Silvou. Její otec spolu s fotbalovým trenérem Ernestem Borgninem naplánují přepad věznice kompletním fotbalovým mužstvem. Takže těžce ozbrojení fotbalisté v reprezentačních dresech vysvobodí Susan a zlikvidují vězeňskou pevnost – docela nářez, tedy pokud disponujete hodně velkým nadhledem. Nejcoolovejší scéna je rozhodně ta, když fotbalisté nacpou granát do míče, vykopnou ho na letící vrtulník a tím ho zlikvidují. 50%(5.2.2007)