poster

Drsňák Chopper

 • Austrálie

  Chopper

 • Slovensko

  Drsný Chopper

Drama / Krimi / Životopisný

Austrálie, 2000, 90 min

 • Malarkey
  **

  Drsňák Chopper je drsnej film a to je ve skutečnosti vlastně všecko. Nic víc už totiž nenabídne. Nevím proč, ale možná proto, že vlastně ani nechce. Probíhá si tak nějak podle sebe a ve výsledku si na něj nevzpomenete a jediný, co budete mít zafixovaný, tak fakt, že název k tomu sedí. Jenže akční scény nejsou, šokující scény už vůbec ne. A to je na drsnej film dost zvláštní. Kolikrát člověk přemejšlí, jestli je slovo drsňák synonymem pro frajera nebo alespoň člověka, kterej nás dokáže zaujmout. Tady to tak podle mě prostě není.(9.11.2010)

 • kingik
  ***

  Eric Bana smrdí v kriminále, vraždí na potkání, vymýšlí si a trpí paranoidními stavy. V tomto kontroverzním dramatu si zahrál skutečnou postavu Marka Choppera Reada, nejznámějšího zločince Austrálie, a brilantní Eric Bana je také jediným důvodem, proč vidět tenhle mírně nudný a málo sugestivní film. Osobně jsem od něj čekal víc, zvláště když je natočený podle rekordně prodávané knihy, jejíž autorem je sám zločinec Chopper. Jenže film se nějak ne a ne rozjet, ani s tím počtem vražd to není tak vysoké, jak by se na takového proslulého zločince slušelo a patřilo. Sice si o sobě vymýšlel, aby se stal slavným a drsným, ale tohle film podává dost chabě. Bana je ve své roli k nepoznání, hodně pro ni přibral na váze, ale přidat na důraznosti měl také film. Andrew Dominik režíruje poměrně odtažitě, a navíc film posunul až do absurdního vyznění, a to se mu vymstilo. Když totiž neumí diváka strhnout, není důvod ani jít s hodnocením do závratných výšek. Držím se při zdi, tak jako tenhle film. 60%(6.6.2012)

 • zdenny
  ****

  A já zvolávám "bravo Banovi". Věřím, že tento herec se před natáčením nechal dobrovolně zavřít. Protože takhle zahrát psychopatického vězně je fakt unikum. Příběh a děj není nikterak zvláštní. Za velké všimnutí ale stojí výkon Erica Bany. Pokud si nechce divák tento výkon nechat ujít, což by byla hodně velká chyba, vřele tuto podívanou doporučuji.(10.12.2015)

 • Expendable
  ***

  Zajímavý film, ale je dost nereálný a hlavní hrdina působí jako totální hlupák, troska a feták v jedné osobě. Scény z vězení pobodání spoluvězně, uříznutí uší a to vše kolem bylo dost dobré, ale ty dialogy mi přišly hloupé, jakobych slyšel slyšel žvanit totálně skárovanýho chlapa, kterej vylezl z blázince asi by mlel stejné nesmysly. Navíc trpěl stihomamem viz. scénka na parkovišti. Film mi přišel velmi krátky a zrovna před koncem filmu jsem měl pocit, že se to teprve rozjíždí, s filmem Rise of the foolsoldier se to nedá srovnat. 3 za to, že jsem se nenudil a dost jsem se nasmál.(7.9.2010)

 • Karamanlis
  ****

  Zaujímavá austrálska sonda do života jedného poriadne paranoidného a psychopatického mukla. Chopper Read je síce ukážkový typ nebezpečne vyšinutého magora, jeho choré názory, zvrátené postrehy a preludy, ktorými trpí, sú mnohokrát svojsky vtipné (napríklad jeho prekáranie sa s detektívmi o tom, či mu polícia neoficiálne dala alebo nedala "zelenú" na likvidáciu kriminálnych živlov). Niekdajší kabaretný komik Eric Bana si v tejto drsnej dráme strihol rolu značne odlišnú od postáv, ktoré dovtedy zvykol stvárňovať a podľa môjho názoru tu zároveň predviedol svoj doteraz najpozoruhodnejší herecký výkon.(15.10.2010)

 • - Snímek byl natočen podle autobiografické knihy "Copper Read" Marka Brandona. (Terva)

 • - Natáčelo se ve vězení Pentridge v Coburgu. (Terva)

 • - Na francouzském festivalu Cognac du Film Policier získal v roce 2001 režisér Andrew Dominik Cenu kritiků a Cenu Grand Prix. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace