Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Neuvěřitelný, ale skutečný příběh Marka Choppera Reada, nejznámějšího zločince Austrálie, podle bestselleru, který napsal on sám! Chtěl být slavný a ve vězení si začal lhaním budovat kult největšího drsňáka. Neváhal si dokonce dát uříznout obě uši! Jeho pověst v zločineckém světě rostla, ale když ho propustili, přestal rozeznávat skutečnost od svých představ. Když za vraždu opět skončil ve vězení, napsal hodně přehnaný příběh o své zločinecké kariéře a dosáhl svého - stal se slavným. Ale co je krvavá pravda a co jen směšný výmysl? Chopper je živým důkazem toho, že pravda je někdy mnohem podivnější než fikce. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (38)

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

Zaujímavá austrálska sonda do života jedného poriadne paranoidného a psychopatického mukla. Chopper Read je síce ukážkový typ nebezpečne vyšinutého magora, jeho choré názory, zvrátené postrehy a preludy, ktorými trpí, sú mnohokrát svojsky vtipné (napríklad jeho prekáranie sa s detektívmi o tom, či mu polícia neoficiálne dala alebo nedala "zelenú" na likvidáciu kriminálnych živlov). Niekdajší kabaretný komik Eric Bana si v tejto drsnej dráme strihol rolu značne odlišnú od postáv, ktoré dovtedy zvykol stvárňovať a podľa môjho názoru tu zároveň predviedol svoj doteraz najpozoruhodnejší herecký výkon. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

„Never let the truth get in the way of a good yarn.” Ať už byla míra přikrášlení jakákoliv, asi se shodneme na tom, že Chopper Read je asociální, nevyzpytatelný magor, režisér Dominik má před sebou světlou budoucnost, Bana je borec a sláva je jen polní tráva (viz. úplný závěr). Obědvat ve vězeňské kantýně u jednoho stolu s Chopperem a Hardyho Bronsonem, snažím se předstírat, že jsem jídelní tácek nebo solnička.. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Drsňák Chopper je drsnej film a to je ve skutečnosti vlastně všecko. Nic víc už totiž nenabídne. Nevím proč, ale možná proto, že vlastně ani nechce. Probíhá si tak nějak podle sebe a ve výsledku si na něj nevzpomenete a jediný, co budete mít zafixovaný, tak fakt, že název k tomu sedí. Jenže akční scény nejsou, šokující scény už vůbec ne. A to je na drsnej film dost zvláštní. Kolikrát člověk přemejšlí, jestli je slovo drsňák synonymem pro frajera nebo alespoň člověka, kterej nás dokáže zaujmout. Tady to tak podle mě prostě není. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Eric Bana smrdí v kriminále, vraždí na potkání, vymýšlí si a trpí paranoidními stavy. V tomto kontroverzním dramatu si zahrál skutečnou postavu Marka Choppera Reada, nejznámějšího zločince Austrálie, a brilantní Eric Bana je také jediným důvodem, proč vidět tenhle mírně nudný a málo sugestivní film. Osobně jsem od něj čekal víc, zvláště když je natočený podle rekordně prodávané knihy, jejíž autorem je sám zločinec Chopper. Jenže film se nějak ne a ne rozjet, ani s tím počtem vražd to není tak vysoké, jak by se na takového proslulého zločince slušelo a patřilo. Sice si o sobě vymýšlel, aby se stal slavným a drsným, ale tohle film podává dost chabě. Bana je ve své roli k nepoznání, hodně pro ni přibral na váze, ale přidat na důraznosti měl také film. Andrew Dominik režíruje poměrně odtažitě, a navíc film posunul až do absurdního vyznění, a to se mu vymstilo. Když totiž neumí diváka strhnout, není důvod ani jít s hodnocením do závratných výšek. Držím se při zdi, tak jako tenhle film. 60% ()

Jossie 

všechny recenze uživatele

Mark Read byl prototyp zločince, který nejen, že žádného svého činu nelitoval, on si všechny řádně zdůvodnil a dokonce vylepšil. Co byla pravda a co jeho fantazie, to se z filmu nedozvíte, ale jako studie duše nejznámějšího zločince Austrálie je to zajímavé. Eric Bana je v roli Choppera k nepoznání a zahrál ho velice dobře. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (6)

  • Film získal v roce 2000 od Australského filmového institutu tři ceny, a to za nejlepší režii (Andrew Dominik), nejlepší herecký výkon v hlavní roli (Eric Bana) a za nejlepšího herce ve vedlejší roli (Simon Lyndon). (Terva)
  • Snímek byl natočen podle autobiografické knihy "Copper Read" Marka Brandona. (Terva)
  • Natáčelo se ve vězení Pentridge v Coburgu. (Terva)

Reklama

Reklama