Nebezpečná mise (TV film)

Bravo Two Zero

Scénografie:

David Barkham

Kostýmy:

Darion Hing

,,Když se to posere, jdi proti nim. Oni s tím nepočítají a překvapí je to. Stejně jsi mrtvej, tak všechno navíc je vlastně bonus! '' ------- Tak tohle mělo koule. Parádní britská válečná záležitost, která mi po několika předchozích válečných filmech spravila chuť. A to o to více, že se jednalo o TV film. SAS jsou borci, zajímám se o ně už od druhé světové. Je to přesně ten typ jednotky, kde stačí 8 chlapů k udělání pořádného bordelu hluboko v nepřátelských liniích. Také cosi ve mně mručelo, že squad Brawo Two Zero na otevřené planině kosil Iráčany jako Sly Vietcongy, ale naštěstí jsem o akcích těchto skupin v Perském zálivu četl nejednu knihu (např. od J.E. Lewise - SAS a speciální jednotky - Nejnáročnější tajné operace za nepřátelskými liniemi) a tak klidně bych tomu nepoměru ztrát věřil. On je asi rozdíl co se týče sil - mezi elitou britské armády v podobě 8 specializovanech chlapů na různé typy boje a náklaďákem knírkatejch Saddámů v baretech s ákáčkama... Bean svého McNaba podal skvěle, což nepřekvapilo, protože už když jsem s ním viděl Age of Heroes, tak člena Commandos zahrál na jedničku. --- Ano ve filmu je pár přešlapů a také bych je mohl jmenovat. Je to ten zmíněný granát v náklaďáku, přestřelka na otevřené poušti, výstřel z věže BVP, kdy střela ač dopadla těsně vedle člena jednotky SAS nic se mu neudělala atd... Ale nebudu. Bavil jsem se královsky. A vy kteří máte rádi rádi britské pouštní maskáče, pouštní land rovery, britskou english a The Clash - jděte do toho, neprohloupíte ! Dávám 4 bonbóny - zelené. * * * *(15.2.2014)

V roce 1999 kdy tento film vznikl to pro mě byla akční jízda. Dnes v roce 2014 je to stále dobrý film. Kdysi jsem měl pocit, že si filmaři dali opravdu práci s detaily a dnes vidím, že tomu tak není. Stále je to však dobrý film. Dnes bych dal jen menší hodnocení. Pro mě stále kultovní záležitost a fascinující Sean Bean!(8.4.2014)

Podle plakátu bych se na film ani nevyblil, ale dal jsem na vás, kluci.-) Hned na začátku jsem začal trochu nadávat, protože to vypadalo celkem nechutně lacině a béčkově, ale pak začala sranda a já v půlce zjistil, že mě dění ve filmu i docela zajímá. Sic je to náborový jak prase, oceňuju, že iráčani jsou tady celkem férový, narozdíl od vžité představy animálních zrůd. Jinak ovšem klasicky nabíhají po desítkách pod hlavně protagonistů a i pod nejtěžší palbou hořekujou něco arabsky, na což bych prskal i v počítačový hře -)(3.12.2010)

Clegg, Bean a armáda - to nemôže sklamať. Napriek tomu, že ide o dosť spackanú akciu, film baví a veríte, že nejako takto sa udalosti mohli odohrať - nie ako pri NA ŽIVOT A NA SMRŤ. Aj tu sa síce k záveru film zlomí a uberie na tempe, ale stále dokáže vzbudzovať zvedavosť, ako to celé dopadne. Famózne tu funguje pár vzťahových scén, kde sa vojaci rehocú sami sebe a vy sa rehocete s nimi, a pri tom viete, že musia mať slzy na krajíčku...(9.9.2016)

Bravo Two Zero sází především na reálné podání, které mu bezezbytku vychází. Občas má člověk až pocit, jakoby byl sám s vojáky SAS za iráckou linií. Velkou devízou je i výkon Seana Beana, za nímž ostatní herci, bohužel, viditelně zaostávají. Ale to v tomhle případě vůbec nevadilo. Nenápadný film, který stojí za to zhlédnout. 75%(7.11.2014)

• - Autor scénáře Andy McNab dílo sepsal podle své autobiografie, u nás vydané pod názvem „Konečná stanice Bagdád“. (Sharky95)

• - Andy McNab (Sean Bean) ve filmu používá poloautomatickou pušku M16A2 s implantovaným granátometem M203. V britské armádě mohou tyto zbraně užívat pouze příslušníci SAS a SBS. (Othello)

• - Scenárista a autor předlohy vystupující pod pseudonymem Andy McNab je bývalým příslušníkem SAS a národním hrdinou. Vzhledem k faktu, že je na jeho hlavu vypsaná odměna, není na žádných fotografiích vidět jeho obličej. (Sharky95)