Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Nathan Conrad je pozorný manžel krásné Aggie a milující otec osmileté Jessie. Jako psychiatr se specializuje na dospívající mládež a ve svém oboru je uznávanou kapacitou. Jeho život se však otřese v základech, když na žádost kolegy Sachse vyšetří katatonickou osmnáctiletou Elizabeth Burrowsovou, která má za sebou řadu mylných diagnóz a neúspěšných léčebných procedur. Nathanovo vyšetření má definitivně rozhodnout, zda stráví zbytek života v ústavu. Uvědomí si ale, že dívka svůj stav zřejmě jen předstírá. Krátce poté je unesena Jessie. Psychiatrovi zavolá bezohledný únosce a sdělí mu své požadavky. Zabijí jeho dcerku, pokud do dalšího dne nevytáhne z Elizabeth šest čísel, které zná jen ona. Jsou klíčem k tajemství, pro které jsou únosci schopni všeho. Dají mu také jasně najevo, že ví o každém jeho kroku a dozvědí se o všem, co řekne nebo podnikne… (TV Nova)

(více)

Recenze (203)

Roman.Ticka 

všechny recenze uživatele

Snímek si i po letech drží slušnou úroveň v žánru psychokrimithrilleru především zásluhou castingu. Douglas stále neomylně na špici, jeho charisma obsáhne role finančníka, strážce či psychologa stejně bravurně jako elegantně, je to prostě dar, který není každému dán. Chudák Brittany, krásná Famke a záporák Sean mu skvěle sekundovali, a i když jsem se zápletkou musela trošku probourávat a nebyla až tak košér, pořád je to chytlavý kousek, jenž stojí za nejedno shlédnutí. ()

dr.fish 

všechny recenze uživatele

V podstatě se proti tomu nedá nic namítnout. Loupež cenného kamene, nečekaný podraz a následná pomsta po deseti letech, do které se zamotá nic netušící psychiatr. Tomu unesou dceru a nutí ho, aby z jedné pacientky dostal informace vedoucí k nálezu ztraceného drahokamu. Klasika zručně natočená, sestřihaná a všichni hrají jak mají. Na televizní večer ideál. 60% ()

Reklama

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Slušný thriller, ale s Douglasom sme videli spústu lepších. Brittany tu ukázala svoj talent a výnimočnú vizáž, škoda, že všetko tak skoro zhaslo. Sean Bean veľmi dobrý záporák, ale rola sympaťákov mu ide viac. Asi mu proste chýbal na tvári porast. Film negraduje, naopak, začne dobre a ku koncu stráca dych. Možno práve preto o ňom dnes už málokto povie slovo, čím sa splnil aspoň titul filmu. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Psychiater musí z duševne ťažko chorej pacientky v krátkom čase vydolovať informáciu X (inak mu kriminálnici zabijú ženu a dcérku), pričom kvôli tomu, že ona vie to, čo oni nevedia (ale chcú vedieť), strávila posledné roky v blázincoch, predstierajúc desať rôznych ochorení, kde jedine bola v bezpečí. Uff, dole klobúk – alebo si ťukať na čelo. Zručný režisér Gary Fleder (ZBERATEĽ BOZKOV) pôsobí dojmom, že do svojho filmu natrieskal všetko, čo sa mu na filmoch kedy páčilo, od Hitchcocka (McGuffin ako diamant o veľkosti nechta v hodnote desať miliónov dolárov, to je fakt niekde na úrovni žiaka 4.B.), cez ukážky jeho obľúbených filmov (SÁM DOMA, NEBEZPEČNÁ RÝCHLOSŤ) až po Barta Simpsona, Famke Janssenovú v nohavičkách pripútanú k posteli, strážkyňu zákona prenasledujúcu toho nepravého (UTEČENEC) a ja neviem, čo všetko ešte. Napriek smiešne prekombinovanému scenáru má NEPOVEDZ ANI SLOVO niečo do seba. Vrátane mysterióznej atmosféry, pôsobivej výpravy a hereckého obsadenia v čele s uveriteľným hajzlom Seanom Beanom (Boromir z PÁNA PRSTEŇOV), ležérne starnúcim Michaelom Douglasom (v sexuálnom type rolí, ktoré mu vždy išli výborne) a fakticky solídnou psychopatkou alias „natlakovanou bombou“ Brittany Murphyovou. ()

Skleni 

všechny recenze uživatele

Tento film mám ako ďalší dôkaz o nehereckých kvalitách Michaela Duglasa. A bohužiaľ aj po režisérskej stránke tento film má veľké medzery. U mňa vôbec žiadny nápad v deji ani po tech. stránke nič moc. Naj. chyba filmu je hlavne tá, že nič vo filme nebudí dojem filmu drahšieho než 100 dolárov. 20% ()

Galerie (27)

Zajímavosti (8)

  • Hřbitov, na kterém se odehrává závěr filmu, byl postaven ve skladišti v Torontu. Filmaři nechali navozit čtyři tisíce tun zeminy a zasadili třicet osm stromů. [Zdroj: časopis Cinema 1/2002] (Locksley)

Související novinky

Statham a Franco ve Slyově akčním thrilleru

Statham a Franco ve Slyově akčním thrilleru

03.08.2012

Jason Statham versus James Franco? To je podivuhodná kombinace, přesto s ní počítejte. Už v září začne v New Orleansu natáčení drsné akční střílečky Homefront. Film vzniká podle románu vietnamského… (více)

Reklama

Reklama