Neříkej ani slovo

Nepovedz ani slovo

Nevrav ani slovo

Thriller / Drama / Krimi

USA / Austrálie, 2001, 113 min

Slušný thriller, kteýr měl grandiozní finále bohužel v polovině filmu. To napětí, ta jednoduchost, akčnost a prostě všechno se to sešlo ve scéně, kdy se role obrací a Michael Douglas získává oproti únoscům aspoň nějaké výhody. Potom už film spěje k dost čitelnému konci, který je příšerně přeplácaný a dělá celému filmu hodně velkou ostudu.(12.4.2009)

• Radiq

Sean Bean je moc dobrej na takový záporácký role. A když mu tvůrci připraví takovou nádhernou smrt, tak to je pak sen. Ale co není sen, jsou dvě blbosti, který mi fakt vadily. Ta první byla ta ženská detektiv, která byla úplně trapná a vlastně vůbec nevím, co ten její případ měl znamenat a jak na všechno přišla. No vlastně vím to, ale byla prostě blbá. Druhá věc je ta psycho holka, která byla taky taková divná (a nebylo to tím, že byla blázen), ale horší bylo, že to její mladší vydání se na ni vůbec nepodobalo (pihy, ksicht). Jinak to byl příjemnej průměr a Famke Jansen jako vždy pěkná.(25.11.2007)

Dobrý thriller. Ano, taky si myslím, že role psychiatra Nathana Conrada byla napsána Douglasovi na tělo. Z dalších herců mě zaujala víc akorát Brittany Murphy. Inteligentní scénář a slušné tempo baví diváka až do konce; bohužel docela slabého a klišovitého. Nebýt toho závěru, možná bych hodnotil i plným počtem.(23.2.2009)

• Antek

I když mě název filmu vybízí k tomu, abych držel jazyk za zuby, neudělám to. Tahle konzistentní žánrová nuda, ozdobená jen sympaticky vyrovnaným výkonem Michaela Douglase, se spíš hodí na televizní obrazovku, než do kin. Copak už nebylo dost vychytralých dětí v ohrožení, nebezpečných únosců a podobných ingrediencí? Tajemství šílené dívky (a celý následující děj) je okem divákovým rozeznáno už na začátku, takže nezbývá nic, co by udrželo jeho pozornost. Naprosto zbytečný film, ale o tom už Hollywood je.(19.6.2005)

Závěr snímku se pasuje k ohranému klišé, ale špatný tenhle film vůbec není. Především jeho originální scénář a skvělá režie ho vytahuje ze šedi průměru. Navíc herecké výkony jsou opravdu na vysoké úrovni, především Bean a Douglas jsou skvělí. Trošku mě zklamal Oliver Platt - ne že by byl vyloženě špatný, to ne - ale je to komik, že? a když mu ještě distributor v dabingu přiřkne hlas Petra Rychlého, má pak člověk pocit, že jeho postavička je z úplně jiného filmu.(27.12.2002)