Neříkej ani slovo

Nepovedz ani slovo

Nevrav ani slovo

Thriller / Drama / Krimi

USA / Austrálie, 2001, 113 min

Závěr snímku se pasuje k ohranému klišé, ale špatný tenhle film vůbec není. Především jeho originální scénář a skvělá režie ho vytahuje ze šedi průměru. Navíc herecké výkony jsou opravdu na vysoké úrovni, především Bean a Douglas jsou skvělí. Trošku mě zklamal Oliver Platt - ne že by byl vyloženě špatný, to ne - ale je to komik, že? a když mu ještě distributor v dabingu přiřkne hlas Petra Rychlého, má pak člověk pocit, že jeho postavička je z úplně jiného filmu.(27.12.2002)

Keď som v prváku došiel na intrák, môj spolubývajúci mal na dverách práve plagát k tomuto filmu. Aj keď to bola prakticky len dva roky stará vec, dovtedy som o nej nevedel. Musím však uznať, že som bol neskôr nadmieru uspokojený. Douglas je hra na istotu, Bean má tiež niečo do seba a baby Murphyová - Janssenová boli neodolateľné. Moc dobrý thriller.(27.11.2006)

Musim se priznat, ze filmy tohoto typu mam docela v oblibe... Rozjezd je vice nez slusny a pak se to tahne cely film az k tomu pohadkovemu konci.. Ale co, na takovyhle konce jsem uz zvyklej a nak me to neurazi.. Michael Douglas je tradicne skvelej, ale nejvic me zaujala Brittany Murphy.. Ta holka predvedla hodne slusnej vykon a spolu s Douglasam zveda tento film z prumeru na nadprumer..(22.2.2009)

• Abdul

Někdy mám pocit, že chlapci z Hollywoodu neumějí více. Krájecí atmosféra se stále opakuje (už to hraničí se stereotypem), příběh je jiný pouze v "papundeklech" a Michael Douglas je již delší dobu hercem jedné role. Kde jsou časy Alfréda Hitchcocka? Kde jsou časy Technicoloru? Copak musí být vše stejné? Volám po nějaké "nové vlně"! Jakékoliv!!!(6.9.2003)

Takový ten správně napínavý thriller o dívence, která si od malička nese v sobě jedno strašlivé tajemství, a o chudáku psychiatrovi, který tuto dívenku dostal svěřenou do péče aniž by tušil, že právě jeho rodina bude terčem únosu a vydírání kvůli jeho nové pacientce. Micheal Douglas je tradičně výtečný, Sean Bean správně temný a Brittany Murphy (dej jí Pán Bůh věčnou slávu) správně zvláštní. Hudba: Mark Isham(11.8.2011)

• - Skye McCole Bartusiak (Jessie Conrad) počas prestávok učila Famke Janssen hrať na GameBoyovi. (m.a.t.o.)

• - Gary Fleder obsadil herečku Brittany Murphy do úlohy psychicky chorej Elisabeth, pretože sa mu páčilo, ako stvárnila duševne chorú pacientku vo filme Narušenie (1999). (pancoyote)

• - Hřbitov, na kterém se odehrává závěr filmu, byl postaven ve skladišti v Torontu. Filmaři nechali navozit čtyři tisíce tun zeminy a zasadili třicet osm stromů. [Zdroj: časopis Cinema 1/2002] (Locksley)