poster

Neříkej ani slovo

 • USA

  Don't Say a Word

 • Slovensko

  Nepovedz ani slovo

 • Slovensko

  Nevrav ani slovo

Thriller / Drama / Krimi

USA / Austrálie, 2001, 113 min

 • Tomco
  ****

  Keď som v prváku došiel na intrák, môj spolubývajúci mal na dverách práve plagát k tomuto filmu. Aj keď to bola prakticky len dva roky stará vec, dovtedy som o nej nevedel. Musím však uznať, že som bol neskôr nadmieru uspokojený. Douglas je hra na istotu, Bean má tiež niečo do seba a baby Murphyová - Janssenová boli neodolateľné. Moc dobrý thriller.(27.11.2006)

 • Yardie
  ***

  Klasika. V tomto žánru a stylu jde v podstatě jen o to, co umí taťouch (aby mohl dítě zachránit), jak inteligentní a charismatický je záporák (aby nás bavil) a jak dobře to je natočené, aby se na to dalo koukat. Variace na toto téma tedy mnohokrát viděno, takže zde není až tak moc co komentovat. Co se týká zpracování - takový průměr. Nic extra, ale ani slabé. Pěkně to utíká, nenudí to, je tam pár zajímavých momentů a celkově to má celkem spád. Co tomu chybí je větší napětí a trošku větší psychologická propracovanost odhalování "tajemství". Prostě a jednoduše takový průměr, který nenadchne, ale neublíží. Svůj účel rozhodně splní. Howgh!(28.6.2010)

 • bubblebobble
  **

  Vždy som chcel vidieť tento film iba kvôli Brittany Murphy, ukážky z jej psycho výstupov boli zaujímavé. Toť u mňa si to ale nezaslúži ani o hviezdicu naviac lebo tak šperkovite vyklišovaný film dokážu hádam už len kanaďania svojimi hyper pitchoidnými thrillermi vytvoriť. Verím tomu, že nebyť známych mien, má film ešte o 20% menej.(11.5.2014)

 • Karp
  ***

  Milující rodina, úspěšný psychiatr a trochu otravná a přemoudřelá malá dcera. Zápletka s bankovní loupeží a pátrání v mysli mladé dívky je dobrým konceptem. Samotná realizace pak neurazí, ale ani vás nepřivede do nečekané extáze. Problematické jsou proto dle mého hlavně některé body scénáře. Těžko uvěřit, že malé dítě se v kriziové situaci nesloží jako domeček z karet, ale naopak spřádá pikle a rozehrává promyšlenou psychologickou hru... Stejně tak neznám mnoho žen, které by se sádrou na noze a napůl nepohyblivé dokázali úspěšně, a ne jednou, odrazit útok dospělého muže. Michael Douglas a Sean Bean odvádí svůj standard. Brittany Murphy je ve své roli přesvědčivá. Porce napětí je slušná a na závěr se dočkáme i lehké nelogičnosti v chování hl. hrdiny, když brání svůj holý život. Přestože snímek vzniknul v r.2001, vrací vás stylem a pojetím někam do osmdesátých let a přináší zpět atmosféru lehce zaprášených kriminálek a šedivých měst. Ke cti mu slouží, že nic zbytečně nepřikrášluje a pokouší se po stránce obrazové o určitou autenticitu. Závěr: Docela slušná zábava na sobotní večer u televize. Víc toho od něj ale nečekejte.(18.1.2014)

 • nascendi
  ***

  Prvý krát som to videl pred jedenástimi rokmi, takže sa ani nečudujem, že som si pamätal iba scénu na cintoríne. Film považujem za zmarenú, prinajlepšom za nevyužitú príležitosť. Neviem, či to spôsobila knižná predloha alebo scenár, výsledkom však bolo, že na pôvodne jednoduchý príbeh, ktorý vďaka dobrým hercom mohol fungovať až do konca sa začali vešať nejaké akčné atrakcie a dejové vylomeniny, až to príbeh neuniesol a zosypal sa do hlúpeho konca. Škoda.(7.12.2020)

 • - Aggie (Famke Janssen) pustí v televizi film a zločinec Patrick (Sean Bean) o něm prohlásí, že film viděl a že je v něm moc násilí. Jedná se o snímek Nebezpečná rychlost (1994). (Narcis)

 • - Hřbitov, na kterém se odehrává závěr filmu, byl postaven ve skladišti v Torontu. Filmaři nechali navozit čtyři tisíce tun zeminy a zasadili třicet osm stromů. [Zdroj: časopis Cinema 1/2002] (Locksley)

 • - Gary Fleder obsadil herečku Brittany Murphy do úlohy psychicky chorej Elisabeth, pretože sa mu páčilo, ako stvárnila duševne chorú pacientku vo filme Narušenie (1999). (pancoyote)