poster

Neříkej ani slovo

 • USA

  Don't Say a Word

 • Slovensko

  Nepovedz ani slovo

 • Slovensko

  Nevrav ani slovo

Thriller / Drama / Krimi

USA / Austrálie, 2001, 113 min

 • movie
  ***

  Závěr snímku se pasuje k ohranému klišé, ale špatný tenhle film vůbec není. Především jeho originální scénář a skvělá režie ho vytahuje ze šedi průměru. Navíc herecké výkony jsou opravdu na vysoké úrovni, především Bean a Douglas jsou skvělí. Trošku mě zklamal Oliver Platt - ne že by byl vyloženě špatný, to ne - ale je to komik, že? a když mu ještě distributor v dabingu přiřkne hlas Petra Rychlého, má pak člověk pocit, že jeho postavička je z úplně jiného filmu.(27.12.2002)

 • Tomco
  ****

  Keď som v prváku došiel na intrák, môj spolubývajúci mal na dverách práve plagát k tomuto filmu. Aj keď to bola prakticky len dva roky stará vec, dovtedy som o nej nevedel. Musím však uznať, že som bol neskôr nadmieru uspokojený. Douglas je hra na istotu, Bean má tiež niečo do seba a baby Murphyová - Janssenová boli neodolateľné. Moc dobrý thriller.(27.11.2006)

 • deckardx
  ****

  Musim se priznat, ze filmy tohoto typu mam docela v oblibe... Rozjezd je vice nez slusny a pak se to tahne cely film az k tomu pohadkovemu konci.. Ale co, na takovyhle konce jsem uz zvyklej a nak me to neurazi.. Michael Douglas je tradicne skvelej, ale nejvic me zaujala Brittany Murphy.. Ta holka predvedla hodne slusnej vykon a spolu s Douglasam zveda tento film z prumeru na nadprumer..(22.2.2009)

 • Abdul
  **

  Někdy mám pocit, že chlapci z Hollywoodu neumějí více. Krájecí atmosféra se stále opakuje (už to hraničí se stereotypem), příběh je jiný pouze v "papundeklech" a Michael Douglas je již delší dobu hercem jedné role. Kde jsou časy Alfréda Hitchcocka? Kde jsou časy Technicoloru? Copak musí být vše stejné? Volám po nějaké "nové vlně"! Jakékoliv!!!(6.9.2003)

 • otík
  ****

  Takový ten správně napínavý thriller o dívence, která si od malička nese v sobě jedno strašlivé tajemství, a o chudáku psychiatrovi, který tuto dívenku dostal svěřenou do péče aniž by tušil, že právě jeho rodina bude terčem únosu a vydírání kvůli jeho nové pacientce. Micheal Douglas je tradičně výtečný, Sean Bean správně temný a Brittany Murphy (dej jí Pán Bůh věčnou slávu) správně zvláštní. Hudba: Mark Isham(11.8.2011)

 • - Skye McCole Bartusiak (Jessie Conrad) počas prestávok učila Famke Janssen hrať na GameBoyovi. (m.a.t.o.)

 • - Gary Fleder obsadil herečku Brittany Murphy do úlohy psychicky chorej Elisabeth, pretože sa mu páčilo, ako stvárnila duševne chorú pacientku vo filme Narušenie (1999). (pancoyote)

 • - Hřbitov, na kterém se odehrává závěr filmu, byl postaven ve skladišti v Torontu. Filmaři nechali navozit čtyři tisíce tun zeminy a zasadili třicet osm stromů. [Zdroj: časopis Cinema 1/2002] (Locksley)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace