Neříkej ani slovo

Nepovedz ani slovo

Nevrav ani slovo

Thriller / Drama / Krimi

USA / Austrálie, 2001, 113 min

Obľúbený modrý trilerový filter, charakteristický pre 90te roky. Nikam nevedúca zápletka, ktorá ničím neprekvapí, iba ide vo vyjazdených koľajách otravných trilerových klišé. Takže z toho mi vychádza jediné výraznejšie plus, a to sú samozrejme áčkoví herci, ktorí hrajú v domnienke, že im režisér pripravil na konci nejaké prekvapenie, ktoré nemali v scenári. Nepripraví.(11.6.2012)

Film sa rozbieha dosť pomaly a následná hodina vás utvrdí v tom, že sa jedná o skutočne priemerný thriller s niekoľkými dosť napínavými momenty a veľmi zaujímavým scenárom. Je preto škoda, že sa temná a ponurá atmosféra ku koncu vytráca, načo nás úplne odrovná prekombinovaný a hlúpy záver. Herecký kolektív je ale priamo hviezdny, Douglas sa pre tento druh filmov určite narodil, Sean Bean je výborný "záporák", plus zvyšné hviezdy v solídnych rolách.(11.1.2015)

[9/10] Od toho filmu som čakal niečo iné, nečakal som práve takýto typ thrilleru ale na moje prekvapenie sa moje nie malé očakávania naplnili, až prekonali. Don´t Say a Word má výborný námet, ktorý nemá práve akčnú štruktúru ale naopak - dramaticko psychologickú, a to (ne)prekvapivo? sedí Michealovi Douglasovi ako vyšité, je tu vo veľmi dobrej forme a v jednoznačne najlepšej úlohe, presne taký charizmatický hollywoodsky otec ako má byť. Musím povedať že tu je aj pomerne dosť zaujímavých vedľajších úloh, napr. sympatická Famke Janssen ktorá tu ale nemá príliš priestor, hlavný záporák Sean Bean je viac ako dostatočný a najdôležitejšia vedľajšia, zároveň druhá hlavná postava v podaní perfektnej Birttany Murphy bola veľmi dominantá a psychicky narušené dievča zahrala bravúrne. Film má výbornú atmosféru, slušné tempo a po všetkých stránkach spracovania je to veľká kvalita, vysoký rozpočeť je vidieť a ked´že toto nieje akčný thriller tak sa nedá čakať takmer žiadna akcia, ale musím pochváliť jedno slušné zabitie - prepichnutie muža tyčkou a záverečnú smrť zlosyna Beana. Možno niekomu tento film nesedí práve preto že to nieje thriller akčného charakteru, ale mne táto dramaticko- psychologická línia sadla výborne a páčila sa mi, skvelé dialógy, veľké napätie, dobré gradovanie príbehu, úžasná atmosféra a hlavné tri úlohy výborné . Jediné čo mi ako tak prekáža je ten stokrát videný happy-end, ale dalo sa to čakať. Ale aj napriek tomu považujem tento film za najlepší film s Douglasom a vrchol dramaticky-psychologického thriller žánru.(16.8.2012)

Pokud mi někdo někdy unese někoho z mé rodiny, tak si vzpomenu, co mne v mládí naučili Vandal, Sekal, Švarcnberk či Stalion a udělám mu uzel na páteři. Jenže Dr. Conrad v mládí poctivě studoval a žádné bojové kousky z obrazovky neokoukal. Proto musí fikaně vytáhnout informaci z pacientky a věřit slovu padoucha, že nikomu se nic nestane, i když všichni viděli jeho tvář. Nicméně musím přiznat, že rozehráno to bylo velmi slušně, pak to kleslo do průměru a ten závěr, plný nostaligických smyčců a slzí v očích, to celkem solidně zabil.(26.4.2013)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $55,001,642Tržby Celosvetovo $100,020,092 ║ dosť slušne zvládnutý thriller, ktorý sa postupne vykresľuje, pretvára, prekvapuje, až na ten troška obohraný "klasický" záver kde všetci zlý padnú k zemi, má to napätie a dobre tu funguje aj herecké obsadenie /70%/(18.7.2005)

• - Gary Fleder obsadil herečku Brittany Murphy do úlohy psychicky chorej Elisabeth, pretože sa mu páčilo, ako stvárnila duševne chorú pacientku vo filme Narušenie (1999). (pancoyote)

• - Skye McCole Bartusiak (Jessie Conrad) počas prestávok učila Famke Janssen hrať na GameBoyovi. (m.a.t.o.)

• - Hřbitov, na kterém se odehrává závěr filmu, byl postaven ve skladišti v Torontu. Filmaři nechali navozit čtyři tisíce tun zeminy a zasadili třicet osm stromů. [Zdroj: časopis Cinema 1/2002] (Locksley)