Neříkej ani slovo

Nepovedz ani slovo

Nevrav ani slovo

Thriller / Drama / Krimi

USA / Austrálie, 2001, 113 min

Tak ja tento thriller radím medzi nadpriemerne, ktoré absolútne nenudí ,a určite ze Michael Douglas má aj lepšie thrillery ktoré natočil ,,Hra - Voľný pád" ale aj tak sa na to dobre pozerá ,a tiež aj na dobrého záporáka Seana Beana ,,ktorému tieto úlohy pasujú" tak ako aj vysinuta Brittany Murphy - len troška zbytočná tu bola podľa mňa Famke Janssen... Moje hodnotenie tochto pozeratelneho thrilleru ,je pre tentokrát.: 4 / 5 ----- komentár upravený 10.07.2016(31.5.2007)

Majklovi táhne na šedesát, jeho dcerce na devět a manželku bych od oka viděl tak na páťák vysoké školy. Slušný výkon na prošedivělého doktůrka, navíc v práci obšťastňuje další kočku, třebaže trošku pošahanou. Co dalšího ale stojí za zmínku? Že rádcové hledali a hledali, až nakonec našli? Nebo že tu do důsledku bylo dovedeno rčení o tajemství vzaté do hrobu? No, nebudu to zdlouhavě okecávat, ač maskováno atmosférou jako z hradu v Karpatech, čirý průměr.(27.5.2012)

Od druhé poloviny nastavovaná kaše s nijak oslňujícím Douglasem. První polovina sice potenciál atmosféry má, ten je však následně znehodnocen až příliš lineární dějovou složkou a nedotažeností scénáře, který jak slibně začal, tak stupidně končí. Co mě ale z filmu skutečně zaujalo, byl pohled Brittany Murphy; to, co jsem v něm viděl mě zneklidňovalo a přitahovalo zároveň.. Ona je důvodem, proč tenhle thriller vidět..(5.2.2006)

• Slavníkovec

Neříkej ani slovo je přímočarý film, který se nesnaží diváka klamat nepředvídatelnými zápletkami. Film je pečlivě rozdělen na tři skupiny postav. Jedná se o osoby za a) vydírané b) vydírající c) na ty, které nedůvěřují ani jedné z předchozích skupin. Klasický příběh o výkupném a o únosu člena rodiny se kterým se můžeme setkat v každém filmu. Tento thriller se ve vysoké konkurenci podobných žánrových filmu prostě musí ztratit. Nepřekvapí ničím jiným než na výši směšným závěrem, který Michael Douglas tak trochu předpokládal. Ono nechat se pohřbít zaživa může být vizuálně pro diváka přitažlivé, ale jinak je to utažené až za uši. Náhoda je blbec. V Hollywoodu je to, ale vývozní artikl.(22.2.2009)

Svižný a zábavný krimi thriller s psychiatrickým podtextem. Sice ničím nepřekvapí a jde pouze ve stopách úspěšných předchůdců, ale není to zas tolik na škodu. Samozřejmě některé situaci nejsou úplně dotažené a příběh působí místy uměle, skoro by se dalo říct, že celý film je poskládaný z momentů z jiných filmů. Ale i tak poskytne dobrou zábavu.(25.5.2005)