poster

The Last Warning

Mysteriózní / Horor / Thriller

USA, 1929, 89 min

Komentáře uživatelů k filmu (2)

  • Oktavianus
    ***

    První film Paula Leniho, u kterého jsem byl maličko zklamaný (po Muži, který se směje nebo Kabinetu voskových figurín ani není divu), protože je to dlouhé, rozvleklé a neskutečně upovídané (divné, když jde o němý film? Ani zdaleka. Bohužel), a proto postrádá sevřenější atmosféru (jako třeba u jiného Leniho spektáklu The Cat and Canary. A už dost závorek, slibuju). Což je škoda, protože zejména druhá polovina filmu po jednotlivých scénách funguje výborně, scény s mrtvolami, respektive jejich figurínami, fungují skvěle, tak jako spousta dalších, ale je mezi nimi spousta vody, pro kterou to dohromady nefunguje. A to ještě vodu ředí neskutečně množství mezititulků.(24.2.2014)

  • liquido26
    ****

    Herec John Woodford umírá při představení přímo na jevišti. Krátce na to se rozjede vyšetřování, během, kterého zmizí mrtvola ze šatny. Případ zůstává neobjasněn a divadlo je uzavřeno. Po několika letech se znovu otevírá. Nový producent, Woodfordův přítel, chce nechat uvést znovu hru, během které herec zemřel, a to i s původním obsazením. Doufá, že se mu díky tomu povede smrt svého kamaráda objasnit. Už během zkoušek se začínají dít podivné věci a vypadá to, že v divadle straší. Tyto nadpřirozené jevy jsou ještě završeny vkazy od mrtvého, který varuje proti znovuotevření divadla a znovuuvedení hry, která ho stála život. __ Jedná se o poměrně originální hororové krimi, které je velmi zvláštně a zajímavě natočené. Zaprvé je to celé obarvené nezvykle na oranžovo, dále se tu objevují různé zajímavé záběry kamery, obrazové montáže, pohyblivé, přibližující se a oddalující mezititulky atd. Jediné, co bych možná vytknul, že na to, že to byl němý film, tak to bylo příliš "ukecané" :-)(18.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace