Mladučká Iveta (Alžbeta Ferencová) sa cíti vo svojom rodnom Trebišove ako ryba vo vode. Rada sa zabáva, nepohrdne alkoholom, jej komunikácia s miestnymi chlapmi a mladíkmi je svojská, ale aj vďaka tomu vždy dosiahne čo chce. Je presvedčená o tom, že v malom mestečku sa narodila a prežije tu celý svoj biedny život. Ivetina matka je pobožná, dcére vyčíta ľahostajný prístup k Bohu i k životu. Netuší, že jej osud i osud dcéry výrazne ovplyvní vzácna návšteva istého Bratislavčana v Trebišove. (TV JOJ)

MM_Ramone odpad!

V nedeľu (8.1.2023) televízia Joj odvysielala nový seriál s názvom "Iveta". Má to byť príbeh dievčaťa z Trebišova, ktoré sa rozhodne žiť v Bratislave. Primátor Trebišova PhDr. Marek Čižmár si myslí, že mesto bolo v tomto seriáli vykreslené dehonestujúco a jej obyvatelia po jeho odvysielaní zažívajú neodôvodnenú potupu a zosmiešňovanie. Preto generálnemu riaditeľovi televízie Joj (Marcelovi Gregovi) adresoval otvorený list: „Plne rozumiem tzv. prvoplánovým autorom a režisérom, že dnes už nie je doba, kedy máme zaujať, osloviť a potešiť svoje publikum inteligentným humorom. Avšak použiť hulvátstvo niektorých vyjadrení a vulgarizmov, zámerné prekresľovanie reality až dehonestáciu niektorých sociálnych skupín obyvateľstva (alkoholizmus školákov, zosmiešňovanie náboženského života, jednoduchosť a prízemnosť vyjadrovania sa tu žijúcich ľudí) spojenú so zosmiešňovaním kvality života na východe Slovenskej republiky na dosiahnutie humorného efektu je v skutočnosti len ukážkou totálneho úpadku kvality niektorých televíznych programov.“ uvádza v liste primátor Trebišova. Aj keď nie som občanom mesta Trebišov, myslím si presne tak ako pán primátor Čižmár, že tvorcovia, ktorí stáli za týmto filmovým dielom zrejme pozabudli, že je zásadný rozdiel medzi vtipným, prípadne satirickým pohľadom na špecifický región a primitívnym stvárnením postavenom na prízemnom humore a urážkach, ktorý ho v očiach mnohých ľudí z ostatných častí našej krajiny značne dehonestuje. Tv Hnoj opäť vyprodukovala odporne jedovatý odpad! ()

marhoul

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vůbec ne špatné, Mauréry je topka, Dano Fischer taky, Alžbeta zábavná, čekám, co z toho vyleze, zatím spokojenost. Slovenský východ je styl, škoda, že se to posouvá do Bratislavy. ()

Arsenal83

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Prvá epizóda priniesla aj vtipné momenty, čiže úplne márne to nie je. Na druhej strane je seriál len karikatúrou východu, kde sa z Trebišova robí diera pre prostitútky, v ktorej nikto nehovorí po slovensky, lenže aj tá východniarčina najatých hercov úplne pokulháva. Buď to viem poriadne, alebo sa do toho nepúšťam. Hřebejk evidentne nevie o východe ani prd, len si okopíroval nápad z Mosta. ()

TKKMR

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na počudovanie dosť dobré a  celkom vtipné. Iveta by mohla byť istá iskierka nádeje pre slovenskú seriálovú tvorbu, ktorá v ostatných rokoch doplávala až kamsi do vôd nepozerateľnej telenoveloidnej trápnosti. Aj to herecké obsadenie tu pasuje. Fischer a Mauréry sú v pohode a Bety Ferencová je také prostoreké zlatíčko. Hoci by ešte mala trochu popracovať na svojom verbálnom prejave, vždy som vedel, že má väčší potenciál, než pozdvihovať sukienku pred kolesom šťastia. ()

mira007

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Duo Hřebejk Kolečko si řeklo, že když to šlo s Mostem! tak proč ne na Slovensku s Trebišovem. První díl teda nic moc, nevtipný , velmi statický krom akce vrtačkou rozvrtaný anální otvor. Trochu to má problém s mícháním žánrů, ale ten námět modelky z východního Slovenska má potenciál gigantický. ()

Fifer

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hřebejk s Kolečkem to docela zvládli. Jasně, má to svoje mouchy, ale je to komediální seriál. Nemá smysl snažit se hledat kdejakou nelogičnost. Taky ne všechny fóry se povedou. Ale baví mě Trebišov, baví mě hlavní hrdinka, baví mě její mama, i konflikt mezi nevěřící mladou generací a tou starou, pro kterou je kostel povinnost. Baví mě i ten celý východňárský slang. Je to evidentně pokus restartovat Most v trebišovských barvách. A taky mě baví, že ještě pořád starej bílej boomer může napsat/natočit seriál o romské holce. Protože proč by ne? ()

mac000

(Psáno po shlédnutí první epizody) Má to švih a výborné dialogy (ale kolik českých diváků jim bude rozumět bez titulků). Alžběta Ferencová je každopádně hvězdou, alespoň prvého dílu. Takový slovenský Most, ale neviem, či sa to bude v Trebišove páčiť... ()

CheeseFigure odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Bol som zvedavý a ostal som sklamaný. Nečudujem sa, že Trebišovčania boli nahnevaní. Podľa tohto projektu je Trebišov diera plná hlúpych alkoholikov, v ktorej mobily nemajú signál. Alžbeta Ferencová je síce pekná, ale jej postava Ivety si moje sympatie nezískala. Vlastne, nikto v tomto výplode si nezískal moje sympatie. Možno tak Jevgenij Libezňuk ako farár, lebo to bola jediná normálna postava. Netreba ale zatracovať po prvom diely, druhý možno bude lepší. ()

farky

Po dvoch dieloch poriadna nakladačka! Výbuchy smiechu po každej hláške. A že ich tam bolo, neveril som niekedy vlastným ušiam. Páni Prušinovský, Kolečko priniesli Most! na Slovensko. Pán Hřebejk, smekám. Aj keď nefandím komerčným televíziám, tejto tlieskam, že dokázala priniesť túto nekorektnú trpkosmiešnu komédiu na naše zadubené Slovensko, ktorá cez humor ostrý ako britva nastavuje zrkadlo nám všetkým. A na záver snáď len toľko, že uraziť môže len malomeštiackych chudákov. ()

vecnaAmbra

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ja som sa síce nezasmiala, aj vtip s akvarkom na krku som už niekde počula, ale určitý potenciál to nieslo. Bod dole za nechutnú scénu s vŕtačkou, ozaj extrém. Keďže som z Ba a rodinu mám aj na východe, trocha sa mi nepáči ten vzorec blavák-namyslený blbec, trebišovčan- zaostalý blbec, pretože presne takto sa medzi sebou potom východ so západom identifikuje a pritom ľudia sú omnoho variabilnejší. Tiež keď som na východe tak tá východňarčina je omnoho živšia a šťavnatejšia ako u týchto niektorých hercov. Východňara vedel dobre zahrať taký Mišo Hudák v Profesionáloch, naopak zvraciam zo Skrúcaného v Paneláku. Nie, niesom žiaden slovenský seriálový maniak, skôr mi je z našej tvorby väčšinou nanič. Ale toto naozaj nebolo až tak zlé. Aj Alžbeta Ferencová rozprávala a hrala celkom fajn a vôbec nebola príliš afektovaná, ako som pôvodne čakala. ()