On the Line

• Slovensko Na linke je vrah

Losangeleský excentrický moderátor Elvis Cooney (Mel Gibson) opúšťa svoju manželku a dcéru a odchádza do rozhlasovej stanice KLAT moderovať polnočné vysielanie. Zoznámi sa s novým stážistom Dylanom (William Moseley), s ktorého si na začiatku zmeny nezabudne vystreliť. Elvis vedie svoju rozhlasovú reláciu spolu s Mary (Alia Seror O´Neillová), operátorkou telefónnej ústredne. Po chvíli vysielania Elvisovi zavolá muž menom Gary (Paul Spera), ktorý tvrdí, že je vo svojom dome a drží Elisovu ženu Oliviu (Nancy Tateová) a dcéru Adriu (Romy Pointetová) ako rukojemníčky. Keď Elvis pohrozí, že Garyho stiahne z vysielania, Gary odpovie, že zabije celú Elvisovu rodinu. Gary pokračuje vo vysvetľovaní, že Elvis je zodpovedný za to, že predchádzajúca operátorka ústredne Lauren si vzala život kvôli Elvisovmu prístupu a hrubým vtipom na jej adresu. Gary prinúti Elvisa, aby sa v priamom prenose priznal, že spal s Mary. Potom mu prikáže, aby vyšiel na strechu a skočil. Dylan, Mary a pracovník štúdia Steven (Yoli Fuller) ho nasledujú. Dylan sa snaží Garyho oklamať, aby uveril, že Elvis skočil zo strechy, ale dron z výšky všetko nahráva. Elvis potom počuje dva výstrely a predpokladá, že jeho rodina je mŕtva. Na ceste von zo štúdia sa z reproduktorov ozve Garyho hlas a povie, že jeho rodina je stále nažive a je s ním niekde v budove. Elvis si potom uvedomí, že Gary bol celý čas v štúdiu a poslal ho na strechu, aby mal čas zabiť ochrankára na vrátnici, ukryť sa v budove a nastražiť výbušné zariadenie. Gary stanoví ďalšie podmienky - Elvis má 40 minút na to, aby ho našiel, inak všetci zomrú... (TV JOJ)

borec999

Neviem čo niektorí komentujúci očakávali. Je to béčko, ale podľa mňa relatívne uchádzajúce. Mel Gibson má regulérnu hlavnú rolu, nevysral sa na to a hrá výborne. Príbeh je síce viackrát videný, no v závere okorenený pekným zvratom. Po technickej stránke je to na béčko slušné, scény vyvolávajúce napätie fungujú. Ja osobne som cítil z On the line snahu všetkých zúčastnených o to, aby bol výsledok čo možno najlepší. A to sa v dnešnej dobe nudných a odfláknutých béčok cení. Práve preto dokážem ospravedlniť aj niektoré malé chybičky krásy (herci vo vedľajších postavách ktorí za Gibsonom zaostávajú či úplne posledný silený zvrat). Medzi 3 a 4* a za mňa v rámci žánru spokojnosť. ()

JASON_X

Gibson v roli na tělo zaválel. Bez spoilerování ale k ději nelze napsat cokoliv konkrétnějšího. Snad jenom to, že po závěrečném odhalení pointy cítím zklamání. Tuhle okatou možnost jsem samozřejmě po celou dobu zvažoval (a zhruba od poloviny už jsem si byl celkem jistý), jen jsem přiznám se netušil "proč?". Ale trochu jsem přece jenom doufal v jiné rozuzlení, rafinovanější, víc thrillerové a méně banální. A navíc mi to celé připomnělo jiný slavný film, kterým se tvůrci zjevně inspirovali, a to dost možná že už za hranicí plagiátorství. Ale kdybych napsal který film, byl by to už zase spoiler, sakra. Takže pokud nechcete napovědět, tak tohle nerozklikávejte. ()

koty2201

Tu budem asi naozaj stručný. Melovi Gibsonovi sa v posledných rokoch veľmi nedarí. A pauza kvôli kontroverzným vyjadreniam mu asi nepomohla. Alebo si takéto slabé filmy B-čkovej kvality vyberá zámerne. Pôvodne som dúfal, že to bude aspoň jemne nadpriemerný napínavý triler. A Mel Gibson by to potiahol svojim hereckým talentom.  On to naozaj aj ťahá a je svetlom na konci tunela. Ale márne sa snaží, ak je zvyšok filmu takýto slabý pokus zaujať novým prístupom. Pretože koniec je naozaj netradičný a nečakaný. Ale vôbec to na mňa dobrým dojmom nezafungovalo. Je to nedotiahnuté ako triler, nedotiahnuté ako čierna komédia. Do prvej polovice ide o v celku fajn žánrovku, ale koniec už stratil dych. ()

Rominator

Elvis Cooney (Mel Gibson) odjíždí do práce, aby moderoval svoji půlnoční talk show Elvis Live na rádiu KLAT FM, kde již čtyřicet let dává rady všem volajícím. Po několika hodinách vysílání se dovolá Gary, který tvrdí, že drží jako rukojmí jeho ženu a dceru... Fanoušci si Mela Gibsona užijí, protože je téměř v každé scéně. Příběh má slušné tempo a nuda rozhodně nehrozí. Po zhlédnutí divák začne přemýšlet o chybičkách v ději, ale bez spoilerů k tomu nelze moc napsat. V závěru na diváky čeká přinejmenším jedno překvapení. HODNOCENÍ 60% ()

Arsenal83

Veľmi trápna paródia (?) na Hru, ktorá sa potom dá rýchlo odhaliť, navyše s Gibsonom v hlavnej role, ktorého fakt mám rád, ale tu jeho postava bola nesympatická od samého začiatku. Blbé reči, trápny humor, infantilnosť a pointa prekombinovaná a pritom odhadnuteľná. Nerozumiem, prečo sa chytá niekto nápadu, ktorý bol raz skvelý a on si myslí, že to zafunguje znova. To ako keby niekto natočil to isté, čo Šiesty zmysel a myslel si, že divák bude prekvapený. Najhoršie je, keď niekto ponúka nečakané zvraty, ktoré každý očakáva. ()

• Film sa natočil v Paríži a natáčanie začalo 9. júna 2021. (Arsenal83)