Pavel Dorotka v Řecku

všechny plakáty

monika.lavri odpad!

Lépe dokáže natáčet i malé dítě. Co je to za dokument, když z celého Korfu nevidíme vůbec nic? Dozvíme se v něm pouze to, že Dorotka opět holduje alkoholu, ač se dušoval, že už nepije, vidíme jídlo, kterým se cpe, protože v ceně zájezdu má all inclusive, místo pobytu u moře se válí u bazénu, kde nevhodně komentuje jiné slečny, před jeho přítelkyní. Nepochválí jí, nic jí nekoupí, nikam nepozve. Dále se dozvíme, že má zánět močových cest a jak vypadá pokoj na hotelu, typická tuctovka. Rozhodně nečekejte, že se cokoli dozvíte o řeckém ostrově, kvalita kamery, zvuk, huhlání, krkání, to vše je naprosto otřesné. Pavle Dorotko, už přestaň, jsi všem jen pro smích. ()

honajz2

Mistr si po těžké dřině zahrnující natáčení Filmaře Pavla Dorotky, psaní Lva z Vysočiny, politické kandidatury a cesty do Prahy na casting Česko Slovensko má talent konečně dal chvíli odpočinku a vyrazil poprvé v životě k moři do Řecka. Navíc má přítelkyni, se kterou vydržel nás reinkarnovaný Casanova dýl jak pár hodin, začal zase chlastat (tak hlavně že jsi definitivně změnil svoji životosprávu, Dory, vzpomeň si na díl Nemoc ze svého seriálu Historky ze života!), zapnul kameru a hurá, může se letět! Znáte takové ty vlogy z cest do zahraničí, jak je většinou točí youtubeři? No, tak tenhle "dokument" je přesně takovým vlogem, akorát v Doryho stylu, takže o Řecku se dozvíme kulové, všechno je výhradně o Mistrovi a natočené je to úžasnou kamerou, která vyšší kvalitu jak 240p (nebo 360p, nanejvýš, a i o tom pochybuju) nemá (a to to prý má být HD, tvrdí YouTube :DDD). Takže všechny ty záběry na moře a kopce jsou asi tak kvalitní, jako poškozená kazeta. I moje panoramata náměstí českých měst jsou profesionálněji a kvalitněji natočená, než tenhle "dokument"... Formu ale nechme už být, stojí za prd tak jako vždycky. Teď k obsahu. Dory se tu ukáže jako ještě větší debil, než se kdy zdál. Sice je všude s přítelkyní, ale chová se k ní povětšinou hnusně a co chvíli očumuje, natáčí a komentuje cizí baby. Holt život s reinkarnovaným Casanovou není žádný med a Lucka si to asi uvědomuje, ať už trpce či ne. Jinak by od něj už asi zdrhla, jako jeho údajných 500 předchozích lásek (ke kterým všem cítil "hluboké pouto a do všech byl skutečně hluboce zamilovaný" - což je zmíněno (a zároveň je to jedna z mých oblíbených Doryho hlášek) v Kontroverzním filmaři). Dále je Dory z Řecka úplně nadšený, po cestě autobusem nadšeně komentuje krásné ženy (jejichž krásu díky té supr kvalitě posoudit nemůžu), řeckou kulturu (=občas natočený barák, světýlka na baráku a to bylo asi vše... ale vážně, nebýt jedné scény, kde si Lucka vezme kameru a natočí souvlaki a řecký salát, tak něco typicky řeckého v tom prostě není) a krásnou krajinu (jejíž krásu opět nemůžu moc posoudit, ale z kláštera v Králíkách byl výhled na podobné kopce, sice u nich nebylo moře, ale přišly mi mnohem krásnější), kterou na rozdíl od těch hlupáků co v buse chrápou dokáže plně docenit, takže plánuje se i po té krajině projít. K tomu nakonec nedojde, nakonec se dál jak pár metrů od hotelu, moře, pláže a bazénu nedostane, ale má to svůj důvod! Dory chudák měl zánět močového měchýře, takže si to Řecko nakonec moc neužil - což mi je upřímně a bez ironie líto, to dokáže člověka pěkně vytočit (a jen za tenhle soucit dávám tu jednu hvězdičku, protože jinak se to fakt nedá moc hodnotit a po stránce filmařské a obsahové by to zas byl odpad). No ale tak týden tam byl, pak letěl domů záběry z té profikamery dal dohromady, přidal hudbu (aniž by si dal práci při editu odstranit jingle příchozí zprávy, který v jedné scéně zazní - ale třeba to byl umělecký záměr, abychom viděli, že mu chodí role i na dovolené :D), jinak se na to úplně vykašlal a nám, pravověrným fanouškům, kteří díky všem jeho filmům přesně víme i to kde si kdy a kolikrát uprdl, dal takový nečekaný letní dáreček. Ale nutno uznat, že mě to potěšilo a svojí naprostou špatností opět pobavilo, jen to in memoriam na konci je totálně nahodilé. Aspoň by stálo si dát tu práci a na tu profikameru aspoň říct, kým pro tebe Dory ten člověk byl a proč mu tam dáváš věnování, protože takhle si člověk řekne "umřel tenhle chlap (kromě fotky tam víc není btw), je to smutný, ale líto mi to být nemůže, když ani netuším, co byl zač"... 1* () (méně) (více)

Spacecore

Čekal jsem opět bizarní dávku cringe a srandy a to jsem samozřejmě dostal! Momentů, kde se zasmějete, nebo kvůli kterým si obyčejně Pavlovy věci pouštíte, tam najdete opět dostatek. Dokonce jsem čekal, že se lehce navnadím na dovču, na kterou se sám chystám s manželkou, ale že ve finále dostanu porci existenční deprese, to jsem fakt nečekal. Začíná to zklamáním z toho, že Pavel opět pije. Následuje pousmání se nad Pavlovou dětskou naivitou s jakou přijímá svojí první pouť do zahraničí a poprvé vnímá, že existuje něco jiného než Telč a on sám. Potom už to jde dolů. Jeho buranství stejnou měrou baví, jakou je Vám za něj stydno, jeho urážky a chování k jeho přítelkyni je donebevolající a člověka vlastně ubije ta představa, že Pavel je ve skutečnosti ještě horší, než jaký se nám snaží celou dobu prezentovat a ta představa je šílená! Lev z Vysočiny, vizuální Casanova je ve skutečnosti mnohem pokleslejší osůbka, než jak je na první pohled z jeho dřívějších prací vidět. Tady je poprvé více konfrontován s realitou na základě kontextu skutečné dovolené se svojí přítelkyní, nejspíš i s jejíma rodičema, kteří je vzali na tuto dovču. A u Lásky i zrady jsem si říkal, že Pavlovi by vztah mohl prospět a že Lucinka by ho mohla trošku zformovat, ale ono to tak horké nebude. Teď spíš doufám, že se od něj Lucie časem odpinkne a najde si někoho typu Šebiho, zkrátka někoho hodnějšího. V tom Pavel zklamává, když si říkáte, že přece tam někde hluboko uvnitř přece v Pavlovi něco být musí, tak Vás (mě) realita tohoto dokumentu tvrdě udeří. Následuje zjištění, že Pavel si dovolenou moc neužil kvůli zánětu močáku (a při polemizaci o tom jakými způsoby může dostat muž silný zánět močáku se Vám zatočí hlava) a tady je dokument vyloženě smutný. A pokračuje to dál. Noc, tma, Šebiho typická těžkotonážní hudební kompozice. Výlet -jak se zdá- nemá moc světlých momentů, vše je beznadějné. Krize této dovolené na Vás dopadá stejně jako na samotné aktéry. Celé to končí velice smutnou tečkou s věnováním pro Pavlova zesnulého kamaráda a ve Vás zůstává opravdu hořká pachuť. Teď se na dovolenou tolik netěším. Ale ne, těším, ale rozhodně nedoporučuju si pouštět tento nový Pavlův počin před rekreací. ()

MladyMuz odpad!

full retard mód opět aktivován, tentokrát už ale převažuje tvrdá lítost nad mentálním stavem autora a jeho filmařskou kamerou sony ericsson k750i ()

• Natáčení probíhalo v Českých Budějovicích, Praze a na Korfu v Řecku. Točilo se 9 dní. (lalabo)
  • Film je věnován Michalovi Valachovi, který byl blízkým přítelem Pavla Dorotky. (lalabo)