Reklama

Reklama

Bratrství

Trailer 1

VOD (1)

Obsahy(1)

Jabir, Usama a Useir jsou tři mladí bosenští bratři, kteří se narodili do pastevecké rodiny. Vyrůstali ve stínu svého otce Ibrahima, přísného radikálního islamistického kazatele. Když je Ibrahim odsouzen ke dvěma letům vězení za účast ve válce a terorismus, zůstávají chlapci náhle odkázáni sami na sebe. Jakmile zmizí otcovy nároky a přísná doktrína, jejich život se drasticky změní. Bratři zkoumají hranice své nově nabyté svobody na nelehké cestě k tomu stát se muži. Dospívání ještě nikdy nepůsobilo tak intimním a vyčerpávajícím dojmem, zatímco se potýkají s obtížemi, přou se a čelí jeden druhému, přičemž se před našima očima rozvíjí jejich rozdílné identity. Bratrství zobrazuje intimní prozkoumávání přechodu od dospívání k mužství, hledání identity, nalezení lásky a také sebe sama. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (4)

blondboss 

všechny recenze uživatele

Tento snímok vám možno ukáže alebo aspoň trochu priblíži zmýšľanie súčasných mladých bosnianskych vyznávačov islamu, ale to je asi tak všetko. Pre mňa to bolo strašne úmorné, čo i len dopozerať, nieto ešte sa nad týmto dokumentom zamyslieť. Jednoducho téma ako taká nezaujala a bola podaná príliš nedotiahnutým a nezaujímavým spôsobom. Navyše je otázne, či vôbec chcem vedieť, ako títo chlapci rozmýšľajú. 40 % ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Dokument o dospívání třech bosenských bratrů je spíš sociologickou sondou do nezvyklé rodiny. Přísná muslimská výchova a náhlá nepřítomnost otce začnou odkrývat mezi bratry značné povahové i názorové rozdíly. Jenže stačí dva roky, aby se z toho daly vyvozovat nějaké závěry? Mně asi ne. ()

Reklama

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Citlivě i přístupně, přesto poněkud zaměnitelně zpracovaný dokument o třech bratrech vyrůstajících v područí islámu. O Bratrství se lépe hovoří, než se na něj dívá, neboť obecná východiska filmu jsou výrazně poutavější nežli jeho jednotlivé scény. Více zde. ()

Galerie (10)

Související novinky

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

16.01.2023

V pondělí 16. ledna v 11 hodin dopoledne proběhla tisková konference České filmové a televizní akademie (ČFTA), během které byly mimo jiné zveřejněny nominace pro jubilejní 30. ročník předávání cen… (více)

Febiofest sa po dvoch rokoch vracia do kín

Febiofest sa po dvoch rokoch vracia do kín

15.03.2022

Medzinárodný filmový festival Febiofest Bratislava začína 16. marca do kinosál uvedie 75 filmov. Tie budú rozdelené v 8 sekciách – V strede Európy-súťaž krátkych filmov; V strede Európy – mimo súťaž,… (více)

Reklama

Reklama