Zelené peklo

Francesco Prosperi

Antonio Climati

Eugenio Alabiso
  • Kozy9

To je hnus velebnosti! Žiadny kanibalovia, kdeže! Iba neskutočne nudná cesta amazónskym pralesom bez nejakej hlbšej príčiny. Naivný detinský a imbecilný scenár po všetkých stránkach, hrozne herecké výkony v rámci žánru (a to je čo povedať, pretože som si myslel že už horšie ako v iných talianskych kanibalovkách to nemôže byť), bezúčelové tentoraz našťastie "iba" mučenie živých zvierat (narozdiel od iných talianskych kanibaloviek kde išlo o samotné vraždenie), a trápna hudba. Najhorším prvkom bol však najhorší strih v dejinách filmu. Prvý raz v živote som si všímal prechody medzi scénami či obrazmi a tie boli hektické, nepresné a tak hrozne amatérske akoby sa na tom učili strihať deti z pomocnej školy. Ku kamerám sa nevyjadrím radšej, to by bola kapitola sama o sebe... Jedna hviezdička za rybu v prdeli, hadičkové oživovanie opice, priekupníkov s detskými orgánmi, kastračným gangom a cestovaním v lietadle dialnicou, pretože takéto sračky nenájdete ani v poslednom japonskom WTF anime. Celkom: 15%.(9.12.2014)

Ďalší film nadväzujúci a odkazujúci sa na klasiku CANNIBAL HOLOCAUST. Opäť tu máme výpravu do Amazonie, do ktorej prichádza skupinka dobrodruhov za účelom zistenia ako sa to vlastne má s profesorom Korenzom. Spracovanie Antonio Climati zvládol dobre (čo ma príjemne prekvapilo) a nebál sa pridať celkom značnú porciu akčnosti a samozrejme dokumentárnych záberov, keďže práve s týmto druhom filmového spracovania začínal. V globále sa jedná o pekne zvládnutý dobrodružný film ktorý nenudí a to vďaka množstvu zvratov a celkom pekného vloženia sa hercov do animálnych scén. Zábery zabíjania sa nekonali, práve naopak – dokonca sa aj zachraňovalo. Avšak prístup k zvieratám nebol zas najmilší. Čo sa týka ešte toho nasadenia hercov, dostala ma napríklad aj scéna s lovením anakondy holými rukami a iné, ktorých sa chlapci pred kamerou vôbec nezľakli. Niekedy som mal dojem, že to berú ako rutinu.(2.3.2008)

Ten film má prostě všechno: krádež letadla, resuscitaci drobného primáta pomocí gumové hadice, vytažení krvežíznivé piraně z řitního otvoru, piráty kradoucí domorodé děti na orgány, spolek zlatokopů se zalíbením v mučení zlodějů (genitálie/anakonda), neuvěřitelný epileptický střih a epilog z říše snů a středozemního moře. Jen ti kanibalové tady chybí, ale to je nakonec stejně jedno.(24.6.2008)

• Vishnar

Bohužel velmi nepovedené a nechápu, proč to dávali jako pokračování Cannibal holocaust. Holt prachy, holt prachy. Velice ubohý film a nudný, což by tento žánr být neměl.(11.2.2007)

Sice už je to naznačeno u ostatních, ale tohle opravdu nemá s kanibaly či hororem obecně vůbec nic společného. Natura conto je (sice poněkud bizarní) dobrodružný film, který by klidně mohl běžet v odpoledních hodinách na nóvě. Natáčení asi musel být pěkný nářez, protože některé scény jsou opravdu neuvěřitelné (souboj s anakondou), Climati zde zřejmě zužitkoval své rozsáhlé zkušenosti s mondem. Mimochodem čtveřice hlavních herců předtím ani potom v žádném filmu nehrála, asi je tahle zkušenost odradila, protože natáčení tohohle rozmilého braku musel být stejný zážitek jako Aguirre či Fitzcarraldo.(26.9.2009)