poster

Bible - Starý zákon: Jákob (TV film)

 • Česko

  Biblické příběhy: Jákob

 • Itálie

  Jacob

 • Německo

  Die Bibel: Jakob

 • anglický

  Jacob: A TNT Bible Story

 • Slovensko

  Jakub / Biblia

Drama / Dobrodružný / Životopisný

Francie / Velká Británie / Itálie / Česko / Německo / USA, 1994, 91 min

 • TheDarKnig
  ****

  Sean Bean jako Ezau je zcela určitě nejlepší faktor filmu... Nicméně celkově se film nijak strašně nevleče, i ostatní postavy mají něco do sebe, a je to dost přesné zpracování biblického příběhu, což se v dnešní době cení. Když přidáme i Morriconeho, i přesto že hudbu tak úplně netvořil, jsou to slušné 4(8.8.2011)

 • Šandík
  ***

  Obecně nemám rád zfilmované biblické příběhy. Zobrazují většinou naprosto jiné věci, než ty, které jsou jádrem příběhu. Zatímco Kniha knih řeší v tom kterém příběhu dejme tomu morálku nebo věrnost Hospodinu, filmaři budou na stejném místě řešit kostýmy, lokace nebo dialogy. Flagrantnímu míjení se se smyslem předlohy navíc paradoxně nahrává nemimetičnost starozákonního textu, neboť pokud jej chceme zfilmovat, chtě nechtě musíme řešit právě onu nešťastnou mimesis... Celkový dojem 65%(18.9.2011)

 • misterz
  ***

  Páčilo sa mi to menej ako Abrahám, Jozef a Mojžíš, ale nemôžem ani tvrdiť, že ma to nebavilo. Po obsahovej stránke je to presné biblické podanie. Ani výprava nebola najhoršia. Tiež ma zaujal pohľad na mladého chlpatého Seana Beana, ako v Biblii, nie nadarmo sa hovorí, že si zarastený ako Ezau... 65/100(24.12.2015)

 • oLí
  ***

  6.5/10 Žehnání Izáka Jákobovi: Hle, vůně mého syna jako vůně pole jemuž žehná Hospodin. Dej ti Bůh z rosy nebes a ze žírnosti Země i hojnost obilí a moštu. Ať ti slouží lidská pokolení, ať se ti klanějí národy. Budeš panovat nad svými bratry a synové tvé matky se ti budou klanět. Kdo prokleje tebe, bude proklet, kdo žehnat tobě bude, sám bude požehnán ! Žehnání Izáka Ezauovi: Tvé sídliště bude bez žírnosti země, bez rosy shůry, rosy nebeské. Bude tě živit meč, avšak svému bratru budeš sloužit. Jen když se budeš toulat bez domova setřeš jeho jho ze své šíje. ( Jákob - David, Šalomoun, Ježíš. Ezau - převážně Muslimský svět ). Co se filmu samotého týče, doba je zachycena půvabně a představitelé obou bratří si s rolemi poradili výborně - rozdíl jejich charaktrerů zahráli velice citlivě.(16.11.2007)

 • Terva
  ***

  Film z jedenadvacetidílného cyklu biblických příběhů, který vznikl jako velkolepý mezinárodní projekt s koprodukční účastí České televize. Scénář : Lionel Chetwynd. Kamera : Ennio Guarnieri. Hrají : Matthew Modine jako Jacob. CITÁT - Bojuje s člověkem, bojuje s Bohem, dokud nezjistí, kým opravdu je a jaké je jeho poslání.........(1.6.2011)

 • - Natáčení filmu probíhalo v Maroku. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace