Rytíř (TV film)

Československo, 1986, 18 min

Hynek Bočan

Ivan Bednář

Rudolf Milič

"A co kdyby sis třeba zašla k psychiatrovi ??" Je fakt, že jen těžko mohl Hynek Bočan, který se snažil, jak mohl, aby tuhle jalovou povídečku učinil alespoň krapet koukatelnou, hlavní roli matky lépe obsadit, osobně mě totiž nenapadá příliš mnoho jmen, která by takovou slepici zahrála lépe a věrohodněji než dokonale asexuální Naďa Konvalinková, která tu zvláštní kreaci naivní dobrosrdečné prázdné hlavy dovedla takřka až k dokonalosti.. To si i zde hodně dobrý Čmaňa zas jednou vybral polovičku !! ;)(16.11.2015)

• LadyPupu

Bakalářský příběh o tom, že děti nejsou tak naivní, jak si dospělí myslí.(11.11.2015)

"A pije. Na to si dej velkej pozor." Rodinný příběh, natočený podle zadaného tématu "Jak jsem si začal vážit svého syna, své dcery", který dojemným způsobem vypráví o tom, že za dětskou "lumpárnou", se někdy skrývá něco daleko hlubšího a v němž se před kamerou opět potkal Pavel Zedníček s bývalou dětskou hvězdou Milanem Šimáčkem.(13.11.2015)

Typický dětský příběh o chlapci zachraňující štěstí rodiny. Takových filmů bylo ve své době natočeno poměrně hodně. I tento byť bakalářský je natočen citelně a s respektem k dětskému vnímaní událostí kolem sebe a hlubokého přemýšlení a následného řešení. Tato povídka je snad i pro mnohé rodiče i inspirací.(11.11.2015)

Nechápu potřebu distributora vyblít celej obsah v sáhodlouhým textu ke čtvrthodinový epizodě. Přitom příběh to není blbej, téma je nosný a mohlo by to klidně mít hoďku něco. Nikoli ovšem s Konvalinkovou v tomto outfitu.(9.5.2016)