Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bývalý analytik CIA a námořní důstojník Jack Ryan je s rodinou v Londýně. Má tu nějaké přednášky a vzal s sebou i ženu Cathy a dceru Sally, aby si tu udělali dovolenou. Úplnou náhodou se stanou svědky teroristického útoku na člena královské rodiny, lorda Williama Holmese. Jack naprosto bez přemýšlení zasáhne a jednoho z útočníků zastřelí. Jedná se o ani ne sedmnáctiletého Patricka Millera, který spáchal atentát společně se svým bratrem Seanem a dalším mužem, který však unikl. Sean Miller je zatčen a postaven před soud. Jack Ryan, který byl při atentátu také zraněn, zůstává v Londýně, aby u soudu vypovídal. Při té příležitosti je za svůj čin povýšen do šlechtického stavu a smí užívat titul Sir. Sean je členem teroristické buňky, která se odloučila od IRA. Za svůj čin byl odsouzen do přísného vězení. Jeho spolupracovníci však Seana cestou do vězení osvobodí. Neváhají postřílet všechny členy doprovodu. Sean Miller a jeho parťáci prchají do severní Afriky, aby zde naplánovali další pokus o únos Holmese a cvičili se v bojových technikách. Sean Miller je však plný nenávisti vůči Ryanovi, protože zabil jeho bratra. Chce se mu pomstít a zabít jeho i jeho rodinu. S několika kolegy se vypraví do Ameriky, aby zde uskutečnil svůj plán. Jeho kolegyně Annette se pokusí zabít Ryana, zatímco Miller střílí na auto těhotné Cathy, která veze Sally ze školy. Jack Ryan se útoku ubrání, ale Cathy a Sally mají těžkou autonehodu. Miller usoudí, že se zabily a odlétá zpět do severní Afriky. Cathy je na tom po nehodě o něco lépe, ale Sally je zraněná velmi vážně a v prvních hodinách není ani jisté, zda přežije. Naštěstí se nejhorší předpověď nesplní, ale i tak musí Sally strávit v nemocnici dlouhý čas. Tento Millerův čin přiměje Jacka k tomu, aby se vrátil zpět do CIA, i když to původně neměl v úmyslu. Společně s kolegy a za pomoci satelitů pátrají po Millerovi a jeho bandě v Africe. Podaří se jim najít tábor v Libyi, kde se teroristé ukrývají. Jeho cílem je teroristy zabít. Na místo byla poslaná protiteroristická jednotka, která teroristy zlikviduje. Ryan a jeho kolegové vše sledují přes satelit. Nejsou však poznat obličeje a CIA netuší, že Miller a jeho kumpáni už v táboře nejsou. Vydali se do Států, aby se zde znovu pokusili o únos lorda Holmese, který má navštívit USA a při té příležitosti se sejít s Ryanem, jemuž vděčí za život. Holmes a jeho lidé navštíví Ryana a jeho rodinu u nich doma na rodinné večeři. Zpočátku jde všechno hladce a podle plánu, lidé se baví, ale pak náhle vypne elektřina. Venku je bouřka a velmi prší, zdá se, že to souvisí, ale Jack si všimne, že v nedalekém přístavu světlo svítí, a to nevěstí nic dobrého. Vychází najevo, že jeden z Holmesových lidí je s teroristy spojený... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (217)

Jizni Tlapa 

všechny recenze uživatele

Ukázkový příklad toho, jak diváka v úvodu navnadit na nevídanou podívanou a pak ho minutu po minutě, brutálně natažené stopáže, ubíjet průměrným scénářem, nataženými - nic neříkajícími pasážemi a příběhovými přeskoky od nikud nikam...Nebýt Forda a Beana (a tím nemyslím Mr.Beana), nedošlo by ani na tu třetí v hodnocení... ()

salalala 

všechny recenze uživatele

Slibný začátek, svižná akce. Bohužel potom tempo opadne a film se vleče. Fordovi akční role drsňáků moc nesedí, tady někdy působil spíš směšně. Z herců stojí za zmínku asi jen standardně dobrý a opět zlý Sean Bean. Dalších velkých herců tu bylo hodně, ale spíše na efekt, kdyby jejich role hrál někdo jiný, dopadlo by to víceméně stejně. Dialogy někdy váznou, jinak je to příjemná oddechovka na jediné zhlédnutí. Noyce se mi nezdá být kvalitním akčním režisérem, někdy se mu to rozpadá pod rukama. Ale ten film za to stojí, spíš bych dal tak tři a půl, to tu ale není, tak musím dát tři. ()

Reklama

fleker 

všechny recenze uživatele

Tak se konečně potvrdilo to co se o harisnu fordovi už dlouhá léta šušká, on opravdu chodí na dámský záchodky! Nicméně ta scéna s těma flešbekama byla fakt dobrá, na moment sem si vopravdu myslel že ta zrzka ze záchoda je opravdu ten pachatel, a že ji agent ocelové péro nebo jak je to v češtině, identifikoval skutečně podle toho jak jí zavlály vlasy když hnula krkem, ale zpátky k tématu filmu, podle mýho je to značení relaxačních místností strašně nedomyšlený, proč nejsou dveře vod hajzlíku v restauracích, na nádražích a na jiných veřejných místech voznačený místo nějakýma nejednoznaačnýma transexuálníma postavičkama prostě a jednoduše obrázkem nebo fotografií mužských či žeských genitálií, tak aby to bylo jednoznačný a jasný? vemte si třeba takový tříletý dítě, děti ty v tom maj ještě zmatek, natož ve třech letech, kdy pohlavní znaky ještě nejsou prakticky vyvinutý, takže tříletý dítě ještě vůbec netuší co je kluk a co je holka, nedejbože kdyby pak bylo ještě ze skocka, kde ženský vypadaj jako chlap a tátové nosej sukně.. ale kdyby byl na těch dveřích vyobrazenej genitál jak prosazuju já, tak se člověk jednoduše podívá na genitál na dveřích, pak na svůj vlastní genitál, a tam kde najde shodu genitálů, tak do těch dveří vleze...i když, jak tak vo tom teď přemejšlím, tak herisn ford by nejspíš asi stejně skončil na dámách...tedy, pokud je pravda co se povídá.. ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Jack Ryan (Harrison Ford) se nešťastnou náhodou ocitá na špatném místě - i když, pro člena královské rodiny, jehož si vyhlédla IRA jako svůj cíl, to byla spíš šťastná nehoda. Ryanovi se podaří útok teroristů překazit, a ještě jednoho z nich zabít. Jenže to netuší, že tím si proti sobě a své rodině poštve bratra zabitého teroristy a jeho kumpány... Tomuto filmu nemůžu odpustit to, že diváka zláká špičkovou akcí na začátku filmu, aby jej pak téměř dvě hodiny uspával nudným tlacháním (vyšetřováním a pátráním). Sice bych si už mohl zvyknout, že zfilmovat Clancyho knihy není tak jednoduché, ale pořád nějak nemohu. Podobné pocity jako v tomto filmu jsem měl z podobně laděného Tichého nepřítele - u toho jsem se taky vždycky nehorázně nudil. Taktéž mne mrzí, že nedostal o chlup větší prostor Sean Bean - kdyby předvedl něco podobného jako ve Zlatém oku, asi bych ještě o další hvězdičce zauvažoval.. ()

FilmFan24 

všechny recenze uživatele

Druhé filmové setkání s analytikem CIA Jackem Ryanem tentokrát v hereckém podání Harrisona Forda nám tentokrát představuje především rodinné zázemí hlavního hrdiny. Poté, co je Ryan svědkem atentátu na člena královské rodiny v Londýně a přičiní se o jeho záchranu se bohužel on sám a jeho nejbližší stávají terčem atentátníka. A pro záchranu rodiny je Jack ochotný udělat vše. Thriller, jehož hlavní devizou je napětí i v dialogových scénách a charisma Harrisona Forda, kterému bezezbytku věřím, že si s ním není radno zahrávat. ()

Galerie (65)

Zajímavosti (17)

  • Natáčelo se od 2. listopadu 1991 do 18. února 1992 v D.C., Kalifornii, Marylandu a v Anglii. (Varan)
  • Film obsahoval scény z centrály CIA, jež byly skutečně natočené v prostorách CIA. Bylo to poprvé, co CIA něco takového povolila. (sury)
  • Země Severní Afriky, ve které je výcvikový tábor IRA, není ve filmu konkretizována, avšak dle knihy se jedná o Libyi. (sury)

Související novinky

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

02.10.2013

Smutná zpráva pro milovníky špionážních thrillerů. Jeden z nejuznávanějších a nejúspěšnějších představitelů žánru zemřel včera ve věku pouhých 66 let. Clancy se proslavil romány z období tzv. studené… (více)

Reklama

Reklama