Vysoká hra patriotů

Hry patriotov

Patriot Games

Akční / Thriller / Drama / Krimi

USA, 1992, 117 min

Celkek dobrý film, s klasicky přesvědčivým Harrisonem Fordem. Sean Bean tady hraje jednu ze svých nejlepších rolí až do doby Pána prstenů. Zápletka sice není nijak originální, ale co taky čekat, když je podle knihy Toma Clancyho. Tím nechcu nijak shazovat tohoto spisovatele, právě naopak. Akorát si myslím že Vysoká hra nic nového do žánru přinést neměla a tento svůj úkol splnila na výbornou.(22.4.2007)

Ford X Bean. O to tady běží. Ti dva, zdá se, si do oka moc nepadli a jestli se mají v lásce mimo kameru, tak jsou to fakt dobří herci! No jo, jsou to dobří herci. S.L. Jacskon si taky zaslouží potlesk a ty dvě hodiny utekli jako voda. I ta trocha akce je na slušné úrovni a celé Fordovic rodince jsem nezkutečně fandil. 70%(30.1.2011)

Vysokou hru patriotů bych nazval rutinním zástupcem žánru akčního thrilleru. Nepřichází vůbec s ničím novým a po nadprůměrném úvodu velice rychle tempově zadrhává a padá do průměru. Rovina odehrávající se v nitru tajné služby působí značně nevěrohodným, někdy až přihlouplým dojmem, vše trochu zachraňují povedené akční scény a výborná Hornerova hudba. Phillip Noyce už natočil lepší filmové kousky.(16.10.2013)

Začátek se mě líbil hodně, náhdou se připleteš do průseru, to se přece může "povést" kde komu, jenže další vývoj sklouzával na naprosto tuctového filmu s akci, jejíž většina se odehrává ve tmě za deště. Pár dobrých nápadů akce speciální jednotky přes satelit, snad předběhlo dobu a nebo se dnes na své akce dívají v CIA ve 4DX. Hlavní role hrají mí oblíbenci, ale bohužel i u nich mě přijde, že je buď film nezastihl v nejlepší kondici a nebo je to moc nebavilo, navíc u Seana jsem měl chvílema pocit, že přehrává. Na jednou zkouknutí se ještě dá, ale repete nehrozí.(10.6.2019)

Harrison Ford, to jméno už něco znamená.Stejně tak Sean Bean. Tudíž jsem čekal nějakou zápletku, nějaký trcho nápaditý děj a příběh s akčním rozuzlením.Takhle bych si thriller představoval, navíc takto obsazený.Jenže ve výsledku jsem dostal pouze ten poslední bod.Akční rozuzlení, a co se týče reálnosti navíc trochu pochybné.Sledoval jsem tenhle souboj mezi Ryanem a Millerem(mimochodem pro akční film celkem dobrá jména,to uznávám) s očekáváním, že teď přijde něco, co mě alespoň donutí říct:,,Tak tohle bylo dobrý", ale bohužel.Nic takového nepřišlo a tak jsem zůstal pouze v očekávání nějakého oživujícího prvku, který se ke škodě tohohle thrilleru nedostavil.Celkově průměrné.(8.10.2012)