Vysoká hra patriotů

• slovenský

Hry patriotov

Akční / Thriller / Drama / Krimi

USA, 1992, 117 min

Celkom dobrý thriller, ktorý ťaží najmä z dobrého príbehu a kvalitného obsadenia, pričom všetci herci sa snažia naplno prejaviť svoj talent. V tomto smere ma najviac zaujal Sean Bean, ktorý aspoň z môjho pohľadu trochu zatienil aj Harrisona Forda. Vo filme nie je núdza o napínavé situácie, nájde sa aj trocha akcie, len škoda prostrednej časti filmu, ktorá mi prišla nezáživná a zbytočne zdĺhavá. 70%.(25.3.2015)

Ford X Bean. O to tady běží. Ti dva, zdá se, si do oka moc nepadli a jestli se mají v lásce mimo kameru, tak jsou to fakt dobří herci! No jo, jsou to dobří herci. S.L. Jacskon si taky zaslouží potlesk a ty dvě hodiny utekli jako voda. I ta trocha akce je na slušné úrovni a celé Fordovic rodince jsem nezkutečně fandil. 70%(30.1.2011)

Ford, jak ho neznáte. Jeho mladý a vyumělkovaný obličej ve vás zanechá pocit blaženosti a určitě na něho budete rádi vzpomínat. Co se týká filmu samotného, je to pořád totéž. Přesycený, avšak vyšumělý podtext tomu bere tu správnou šajnu. Budu-li upřímný, dějové zvraty pro mě byly přilíš směšné a banalita syčí každým druhým záběrem. Na akčnák málo akční a na kriminálku příliš sebejisté. Béčko, které neurazí.(24.9.2010)

Filmy s Harrison sú pre mňa vždy dobré, je to môj obľúbený herec a tu mi to opäť dokazuje.Film je to dobrý, po dejovej stránke trochu jednoduchý, ale to vôbec nevadí keď napr. akcia v dome je super vy-atmosferovaná.Trochu mi vadila stopáž ,kľudne mohla byť o 15 min kratšia a bolo by to fajn. Obľúbený soundtrack: Main Title. 70% - 3*(13.7.2010)

Clancyho "ryanovky" mám rád, už jen proto, že jsem kovaný pravičák (snad za toto prohlášení nepůjdu v socialistické EU do vězení). Ale právě proto jsem se adaptacím jeho knih vyhýbal, protože jsem čekal zjednodušení a posun k akci. Oboje jsem sice dostal v míře dost veliké, ale není to tak strašné, jak jsem se bál. Ryan jde do CIA - střih - Ryan vede tým, tak to je dost úsměvné, ale proč ne, i ta závěrečná akce není až zas tak za čárou. Jen to tlačení na pilu v obrázcích z rodinného života, tak to si uměl Clancy v knihách pohlídat. Patriot games začínají budovat Ryanův status (od mravenčí práce v CIA až k ideálnímu prezidentovi), a Harisson Ford byl z tohoto hlediska skvělá volba (s Alecem Bladwinem by to nebylo ono).(5.8.2017)

• - Ve filmu je použita hudba z filmu Vetřelci (1986). (Rat22)

• - Harrison Ford během natáčení omylem trefil lodním hákem Seana Beana, ten to odnesl osmi stehy a jizvou nad levým okem. (Say)

• - Film obsahoval scény z centrály CIA, jež byly skutečně natočené v prostorách CIA. Bylo to poprvé, co CIA něco takového povolila. (sury)