Vysoká hra patriotů

Hry patriotov

Patriot Games

Akční / Thriller / Drama / Krimi

USA, 1992, 117 min

Slibný začátek, svižná akce. Bohužel potom tempo opadne a film se vleče. Fordovi akční role drsňáků moc nesedí, tady někdy působil spíš směšně. Z herců stojí za zmínku asi jen standardně dobrý a opět zlý Sean Bean. Dalších velkých herců tu bylo hodně, ale spíše na efekt, kdyby jejich role hrál někdo jiný, dopadlo by to víceméně stejně. Dialogy někdy váznou, jinak je to příjemná oddechovka na jediné zhlédnutí. Noyce se mi nezdá být kvalitním akčním režisérem, někdy se mu to rozpadá pod rukama. Ale ten film za to stojí, spíš bych dal tak tři a půl, to tu ale není, tak musím dát tři.(15.6.2009)

Celkek dobrý film, s klasicky přesvědčivým Harrisonem Fordem. Sean Bean tady hraje jednu ze svých nejlepších rolí až do doby Pána prstenů. Zápletka sice není nijak originální, ale co taky čekat, když je podle knihy Toma Clancyho. Tím nechcu nijak shazovat tohoto spisovatele, právě naopak. Akorát si myslím že Vysoká hra nic nového do žánru přinést neměla a tento svůj úkol splnila na výbornou.(22.4.2007)

Ukázkový příklad toho, jak diváka v úvodu navnadit na nevídanou podívanou a pak ho minutu po minutě, brutálně natažené stopáže, ubíjet průměrným scénářem, nataženými - nic neříkajícími pasážemi a příběhovými přeskoky od nikud nikam...Nebýt Forda a Beana (a tím nemyslím Mr.Beana), nedošlo by ani na tu třetí v hodnocení...(26.11.2014)

Pro mě nejhorší film podle Clancyho, ve kterém chybí asi polovina děje knihy. Akční scény jsou v knize lepší a napínavější (kromě úvodního přepadu královské rodiny, který je natočen bezchybně). Taky závěr je v knize mnohem lepší a napínavější, zatímco tady je spíš nudný. Bohužel jsem film viděl dřív než jsem četl knihu.(29.3.2008)

Vážne dosť slušný film. Aby nie. Veď je to natočené podľa knižky Toma Clancyho. A kombinácia skvelého hereckého obsadenia, skvelého príbehu a skvele natočeného filmu, to je v dnešnej dobe snáď nadprirodzené. Otázky týkajúce sa IRA trápi tento svet už veľa rokov. Tento napínavý a pozoruhodný film sa IRA a ich boja proti nadvláde Anglicka tiež týka. Tu to avšak prerástlo v neľútostný boj dvoch mužov, z ktorých každý patrí k inej strane.(2.2.2015)