poster

Vysoká hra patriotů

 • USA

  Patriot Games

 • slovenský

  Vysoká hra patriotov

 • slovenský

  Hry patriotov

Akční / Thriller / Drama / Krimi

USA, 1992, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ceberus
  ***

  Podobně jako pozdější Fordův počin Firewall ani tento film nepůsobí jako typické áčko, přesto má svou kvalitu a jedno zhlédnutí lze bez problémů doporučit. Na rozdíl od Firewallu navíc obsahuje přece jen větší hereckou kapacitu na místě záporáka (Bean). Samuel Jackson má pouze epizodní roli.(13.7.2013)

 • Methodix
  ****

  Možno nejde ani tak o typický akčný film, pretože Harrison Ford je stavaný skôr na dobrodružné filmy, ale Vysoká hra patriotov sa mu vydarila. Dokázal, že nemá problém hrať aj v takomto type akčných filmov. Všetky akčné dobrodružstvá Jacka Ryana sú dobré a každé iné a tento film je len toho dôkazom a určite nerobí ani najmenšiu hanbu ostatným sequelom.(17.11.2013)

 • JohnCZ
  ****

  Patriot Games je diametrálně odlišné pokračování. Vlastně nebýt jména hlavního hrdiny (Jack Ryan), tak si tenhle film s Honem na ponorku ani nespojím. Patriot Games je především typická Fordovka, žádné zdlouhavé politické kličky se nekonají. Přesto je tempo spíše pomalé (výrazněji graduje až závěr) a film jako celek je nepříjemně odtažitý až chladný. K tomu dopomáhá minimalistická, leč působivá, Hornerova hudba tak trochu (spíš hodně) vypůjčená z Aliens. Sean Bean jako ne moc chytrý záporák je parádní jako vždy. Patriot Games sice není nijak originální, ale má takové to kouzlo dobrých 90's thrillerů.(26.6.2015)

 • RobbieM@N
  ***

  Na první pohled to tak jasné není, ale nebýt relativně dobré režie film by hodně propadl, scénář totiž nenabízí akci ani proklamovaná "politická" složka tohoto údajně politického thrillerů je velice mizerná a politické otázky pro stimulaci divákova intelektu naprosto chybí. Film se totiž zaměřuje hlavně na Harrisona Forda a jeho spokojený rodinný život, přičemž logicky následuje kopa amerického patetického bulšitu okolo. Nosným prvkem je velice dobrý Sean Bean, který se pro záporáky narodil a je smutné ho vidět v každém filmu umírat na konci.(11.8.2010)

 • salalala
  ***

  Slibný začátek, svižná akce. Bohužel potom tempo opadne a film se vleče. Fordovi akční role drsňáků moc nesedí, tady někdy působil spíš směšně. Z herců stojí za zmínku asi jen standardně dobrý a opět zlý Sean Bean. Dalších velkých herců tu bylo hodně, ale spíše na efekt, kdyby jejich role hrál někdo jiný, dopadlo by to víceméně stejně. Dialogy někdy váznou, jinak je to příjemná oddechovka na jediné zhlédnutí. Noyce se mi nezdá být kvalitním akčním režisérem, někdy se mu to rozpadá pod rukama. Ale ten film za to stojí, spíš bych dal tak tři a půl, to tu ale není, tak musím dát tři.(15.6.2009)

 • - Ve filmu je použita hudba z filmu Vetřelci (1986). (Rat22)

 • - Země Severní Afriky, ve které je výcvikový tábor IRA, není ve filmu konkretizována, avšak dle knihy se jedná o Libyi. (sury)

 • - Také nepřiměřené požadavky na honorář Aleca Baldwina byly jedním z důvodů, proč roli nakonec získal Harrison Ford. (Indy_Brabino)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace