Vysoká hra patriotů

Hry patriotov

Patriot Games

Akční / Thriller / Drama / Krimi

USA, 1992, 117 min

Celkom dobrý thriller, ktorý ťaží najmä z dobrého príbehu a kvalitného obsadenia, pričom všetci herci sa snažia naplno prejaviť svoj talent. V tomto smere ma najviac zaujal Sean Bean, ktorý aspoň z môjho pohľadu trochu zatienil aj Harrisona Forda. Vo filme nie je núdza o napínavé situácie, nájde sa aj trocha akcie, len škoda prostrednej časti filmu, ktorá mi prišla nezáživná a zbytočne zdĺhavá. 70%.(25.3.2015)

Zajímavý akční thriller s Harrisonem Fordem. Ten hrdinně překazí atentát militantních Irů a pak už se musí zbytek filmu vypořádávat s jejich pomstou. Noyce to natočil velmi slušně, celý film jsme udržováni v napětí, avšak závěrečné "vyrovnávání účtů" má opravdu šťávu (i když film už vidím potřetí). Nejsem velký fanoušek akčních filmů, ale tenhle je jeden z nejlepších, takže zvyšuji své původní hodnocení na maximum. Trailer: http://www.csfd.cz/film/10649-vysoka-hra-patriotu/videa/(17.2.2009)

Ford X Bean. O to tady běží. Ti dva, zdá se, si do oka moc nepadli a jestli se mají v lásce mimo kameru, tak jsou to fakt dobří herci! No jo, jsou to dobří herci. S.L. Jacskon si taky zaslouží potlesk a ty dvě hodiny utekli jako voda. I ta trocha akce je na slušné úrovni a celé Fordovic rodince jsem nezkutečně fandil. 70%(30.1.2011)

Clancyho "ryanovky" mám rád, už jen proto, že jsem kovaný pravičák (snad za toto prohlášení nepůjdu v socialistické EU do vězení). Ale právě proto jsem se adaptacím jeho knih vyhýbal, protože jsem čekal zjednodušení a posun k akci. Oboje jsem sice dostal v míře dost veliké, ale není to tak strašné, jak jsem se bál. Ryan jde do CIA - střih - Ryan vede tým, tak to je dost úsměvné, ale proč ne, i ta závěrečná akce není až zas tak za čárou. Jen to tlačení na pilu v obrázcích z rodinného života, tak to si uměl Clancy v knihách pohlídat. Patriot games začínají budovat Ryanův status (od mravenčí práce v CIA až k ideálnímu prezidentovi), a Harisson Ford byl z tohoto hlediska skvělá volba (s Alecem Bladwinem by to nebylo ono).(5.8.2017)

Harrison Ford, to jméno už něco znamená.Stejně tak Sean Bean. Tudíž jsem čekal nějakou zápletku, nějaký trcho nápaditý děj a příběh s akčním rozuzlením.Takhle bych si thriller představoval, navíc takto obsazený.Jenže ve výsledku jsem dostal pouze ten poslední bod.Akční rozuzlení, a co se týče reálnosti navíc trochu pochybné.Sledoval jsem tenhle souboj mezi Ryanem a Millerem(mimochodem pro akční film celkem dobrá jména,to uznávám) s očekáváním, že teď přijde něco, co mě alespoň donutí říct:,,Tak tohle bylo dobrý", ale bohužel.Nic takového nepřišlo a tak jsem zůstal pouze v očekávání nějakého oživujícího prvku, který se ke škodě tohohle thrilleru nedostavil.Celkově průměrné.(8.10.2012)