Hellraiser: Pekelný svět

Scénografie:

Christian Niculescu

Kostýmy:

Oana Paunescu

Než jsem k tomuto 8 dílu této série o Pinheadovi dostal, tak jsem ho půjčil kolegovi Zombiusovi, který je velký nadšenec této hororové postavy. Jeho kritika mě málem odradila. Už z předešlích informacích o tomto dílu jsem věděl, že asi už to bude něco jiného. Informace se nemýlily. Pekelný svět jehož je podtitul 8 dílu Hellraisera se fakticky ubíral jiným směrem a hlavní záporák Pinhead byl jako jen nástroj. Ale na kvalitě snímku to myslím rozhodně neubralo, že filmaři zkusily trošku tento díl přenést nikam jinam. Rozhodně docela slušný díl o Pinheadovi skoro bez Pinheada.(17.10.2007)

• Arach.No

Už od čtvrtého dílu tahle série pomalu spěje do záhuby. Bohužel s nástupem Ricka Boty poskočila o mílový skok a každým jeho dalším přispěním se blíží víc a víc neskutečné kravině. Co s stalo z Pinheada, z Cenobitů a ze všeho kolem Kostky, to nemá obdoby. Opravdu bych chtěl, aby se téhle série ujal někdo nový a s výjimkou Douga Bradleyho vyměnil celý štáb, od scénáristů, přes producenty až po herce. Vypustit do temnoty našeho světa další podobný díl by hraničilo se záměrnou provokací, až s opravdu morbidním masochismem, jakého by byli schopni jenom Cenobité.(10.12.2006)

• Mandalorian

Do háje, to byla slátanina. Úplně bych ji ze série Hellraiser vyřadil. SPOILERY : Jak po nich můžu jít cenobity, když nikdo neotevřel kostku ? ! Celej film doufáte, že ta hnusná bloncka umře a ono nic. Jo a Pinheadova poslední věta, to už je na popravu scénáristy. S původní sérií Hellraiser to má společný asi 3 minuty. Jo a čskj dabing taky pobaví. Cenobit se vyslovuje "senobit" a ne "Kenobit". A z kostky se stala "krabice". Kdyby aspoň krabička. Chtěl jsem dát 1* za Bredleyho, kterej byl jako jedinej k něčemu. Ale Tenhe film má už teď moc procent, takže odpad. Promiň, Dougu. Jo a ten "oficiální text" číst nemusíte. Je to blbost(27.2.2012)

• Paldiny

Rok 2005 bol pre Pekelníka plodný natoľko, že sa mu podarilo priniesť na svet hneď dve dietka. Zakiaľ bolo prvé (Deader) príjemným ponurým prekvapením, druhé s podtitulom Hellworld ovplyvňuje veľký boom tínedžerských hororov natoľko, že sa ním sám stáva. Dostáva sa nám tak tona stupidných dialógov, lacných lakačiek a hordy prvoplánových mordov. Záverečný twist vysvetľujúci hromadu nelogickostí zdvihne hodnotenie zo dna bažín na plytké nadýchnutie, aby ho následné pekelné zúčtovanie s absenciou sadistickej deštrukcie tela a mysle znovu poslalo do kytek. I napriek tomu, že Pinhead popiera vlastné zásady a diabolské hry sú obkukané od Jigsawa, nápad s búrlivými večierkami na počesť internetovej hry s hellraiserovskou tematikou nie je tak zcestný. Problém bude v tom, že Bota uzatvára svoju trilógiu tak ako ju započal, moderne, hlúpo, bez atmosféry, čo je medzi nami definícia tínedžerského hororu. Pre démonického Lanca Henriksena (škoda, že si ho pre sériu nevšimli skôr) a nejedny prírodne zvodné dudy nesiahnem po odpadovom hodnotení.(29.12.2014)

• Honzek

A sakra, kam se Hellraiser postupem času dostal to by si nepřál snad nikdo. Jelikož bylo základní téma vytěženo na maximum, je čas do hry zapojit internet a Nokie 3310, které zde zastupují pekelné kostky. Pinhead musí bejt v pekle pěkně nasranej jestli tohle viděl taky. Úplný odpad to ale nebyl, nicméně se sérií už má společný pouze název.(22.3.2014)

• - Scénář je adaptací díla Joela Soissona "Dark Can't Breathe", které nemá k sérii Hellraise žádný vztah. (gogos)

• - Snímek byl natáčen současně s filmem Hellraiser: Návrat mrtvých (2005). (gogos)

• - Natáčení probíhalo v rumunské Bukurešti. (gogos)