Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Milovníkům hororového žánru dobře známý hrdina Pinhead jde s dobou! Tentokrát se vrací, aby s využitím svých rafinovaných ďábelských technik vyděsil všechny počítačové nadšence, kteří otevřou virtuální Lament Configuration na webu s adresou hellworld.com... (oficiální text distributora)

Recenze (118)

tron 

všechny recenze uživatele

Po Vyslancovi pekla a Návrate mŕtvych tretí príšerný Hellraiser Ricka Botu. Osviežujúce je, že tentokrát (na rozdiel od predchádzajúcich dielov) už nemáme dočinenia s „prekliatym“ antagonistom, ktorý sa ponára do vlastnej minulosti a zisťuje, že si zaslúži trest od Cenobitov, ale máme k dispozícii skupinu nadržaných mladých ľudí, ktorí sa dostávajú do sídla Lancea Henriksena plného drog, sexu a alkoholu. Ako to však už v tejto sérii chodí, napokon užívanie si naberie značne dekadentne sadomaso štýl a na scénu príde krik, bolesť, utrpenie a umieranie. Ani Henriksen nedokáže zachrániť takýto paškvil. Trocha ma bavili pozostatky atmosféry, trocha samotný dom, gore bolo zvládnuté na slušnej úrovni, ale inak si čosi takéto fakt až 3* nezaslúži. Ide o jeden z prvých filmov Henryho Cavilla. Lance Henriksen sa v jednej scéne spýta: „To je ako v mizernom horore, čo?“. Nuž.. je, Lance. Je. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Tak vám nevím, co byste ještě chtěli, nevděčnici ;) Hellworld je bez nadsázky naprostá lahoda. Hellraiser výborně říznutý sebeironizující poetikou Vřískotů a jiných postmoderních teen vyvražďovaček. Drama nádherně graduje, Lance Henriksen a Katheryn Winnick podávají výborné herecké výkony. Syrové, nechutné, ale zároveň chytré a sexy. U mě málem absolutní top celé série. Ale první tří místa mého pořadí jsou značně vyrovnána: H8, H5, H4, H7, H2, H6, H1, H3, H9. ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Naprosto, ale naposto nudné "pokračování", které nemá s předcházejícími díly série téměř nic společného. Použitou pointu bych ve spoustě filmů nejspíš hodnotil kladně, ale tady byla tak nějak divně zabudovaná, že jsem si ji ani moc nevychutnal. Znovu se mi potvrzuje, že problémem posledních Hellraiserů jsou scénáristi, kteří si vymyslí jakous takous pointu, tu neuměle naroubují na hodinu nesmyslného děje, a chudák Rick Bota to pak má zrežírovat. Chystaný remake původního Hellraisera je asi jedinou nadějí, jak dostat tuto série zpět na výsluní, protože si nedokážu představit, co jiného vážně myšleného by mělo právě na Hellworld navazovat. Mé pořadí: H1, H5, H2, H7, H3, H4, H6, H8 ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Bota se vraci s pravdepodobne poslednim dilem Hellraisera. Tentokrat se pribeh toci kolem velky kalby priznivcu internetovy parby, kde si hlavni skupinka mysli, ze jsou experti na kostku, Pinheada atd. libi se jim ruzny rekvizity typu nalozeny obliceje a proste se bavi. Samozrejme jen do ty doby, nez zacnou chcipat. Cely to tak pripomina klasickou pubertackou vyvrazdovacku o strasidelnym dome a psychopatickym majiteli, zaporak tu tentokrat neni Pinhead, ale Lance Henriksen, kterej si to docela uziva. Pinhead se sice sem tam objevi, ale jen aby hodil hlasku a zas zmizel, navic Bradley vypada uz dost unavene. Herci krome Lance nic moc nehrajou, jsou vam v podstate ukradeny a tak aspon, ze jednotlivy smrti jsou docela fajn. Zaverecna pointa se taky povedla a sem tam se da mluvit o naznaku atmosfery. Ale to porad neda vic nez lepsi 2*. ()

TheRaven 

všechny recenze uživatele

Tak třetí Hellraiser v jednom dni (konečně už poslední), docela záhul na kukadla. I když tomuhle dílu by se snad už, až na poslední tři minuty, ani Hellraiser říkat nedalo. Tentokrát snímek, po vetšinu času, s racionálním základem, bez pomoci pekla. Už to vypadalo, že poslední díl zatáhne sérii do maximálních sraček, ale překvapivý závěr až nečekaně potěšil. Jen škoda, že na filmu je okamžitě znát, že je to video film...nezajímaví herci (až na pár slečen :)), laciné a blbé triky, přihlouplé manévry s kamerou a do očí bijící počítačové úpravy. I tak musím ocenit zajímavou myšlenku a schopnost tvůrců z tématu ještě něco vytáhnout, i když to, jak už jsem napsal, s původním Hellraiserem nemá takřka nic společného a mohlo by si to klidně vysloužit jiný název, ale to bych se k tomu asi ani nikdy nedostal. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (10)

  • Lance Henriksen (Host) dostal po konci filmu od produkce velkou čokoládu ve tvaru Pinheada (Doug Bradley). Musel ji však odmítnout, jelikož je alergický na čokoládu. (ČSFD)
  • Jedná se o poslední film série, ve kterém ztvárnil Doug Bradley Pinheada. Stejnou roli ve snímku Hellraiser: Revelations (2011) odmítl pro nízký honorář. (cinemag)
  • V čase 11:06 se hlavní postavy vydávají vozidlem na sraz Hellworldu. Toto vozidlo má rumunskou poznávací značku. V čase 12:14 po příjezdu na party má americkou poznávaci značku. (Horryx)

Související novinky

Freddy a Frankie plánují návrat

Freddy a Frankie plánují návrat

08.01.2008

Dnes potěšíme příznivce dvou slavných hororových ksichtů. Freddy Kruger a Frankensteinovo monstrum jsou sice i přes žánrovou příbuznost dva naprosto odlišné a vzdálené fenomény, ale v uplynulých…

Reklama

Reklama