poster

Ronin

 • Velká Británie

  Ronin

 • Francie

  Ronin

 • Slovensko

  Ronin

Akční / Krimi / Thriller / Drama

Velká Británie / Francie / USA, 1998, 122 min

Komentáře uživatelů k filmu (445)

 • mm13
  ****

  !!! ---- SPOILER ---- !!! Roky mi vadilo finále, pretože postavu Roberta De Nira som chápal ako príliš veľkého profesionála na to, než aby sa nechal vyniesť z rovnováhy (a reflexov) akoukoľvek ženskou. Dnes si myslím, že aj by ju bol zastavil, aj unavený kašlal na to. A vlastne mi to takto sedí. Slušný thriller!(14.7.2005)

 • POMO
  ***

  Elegantne vystinutá atmosféra starých európskych krimináliek, výborní herci a perfektné autonaháňačky vychádzajú nazmar kvôli rutinnému a nič neriešiacemu scenáru. Škoda.(16.6.2003)

 • Gemini
  *****

  Takhle se točí hrdinský epos. Nebo film o samurajích, pokud chcete. Příběh je ukázkově spletitý a zamlžený, honičky a akční scény výborně natočené a všemu vévodí výkony pánů DeNira a Reno. Tedy ne že by se ti ostatní měli za něco stydět, ale hlavní role prostě je hlavní role. Scénář Davida Mameta byl výborně zužitkován, žádné fanfáry, žádná sláva, kvalitní deziluzivní protiváha hustým akčním (techno)thrillerům. Ronin je součástí mého zlatého fondu, takže mu dávám 90%, a závěrem doporučuji mladšího a lacinějšího bratříčka jménem Spartan - tam Mamet ukazuje, jak to klidně mohlo kdysi být se Samem.(21.2.2003)

 • Tosim
  ****

  Nad některými logickými dírami by se dalo debatovat hodiny, ovšem jinak je to zručně natočené a sympatické. Potěší Jan Tříska v (jak jinak) malé roli. Honičky perfektní, to je jasné.(7.2.2005)

 • Tom Hardy
  ****

  Není nic lepšího, než se nechat unášet akčním dějem, který vyžaduje jen minimum mozkových závitů, ale zároveň je ucelený a má myšlenku...(2.9.2002)

 • Matty
  ****

  Akční krimithriller ze staré školy, v němž je pečlivé budování atmosféry dlouhými bezeslovnými scénami, svědčícími o dokonalém ovládnutí mizanscény, přinejmenším stejně důležité jako následná akce (stejně jako u Hitchcocka přitom vůbec nevadí, že o objektech, které ono napětí generují, zde konkrétně o kufříku, nezvíme v zásadě nic podstatného). Ta rovněž po evropsku sází více na realismus a práci s prostorem než na rychlé střihy. Automobilové honičky patřily minimálně do druhého Bournea k tomu nejlepšímu od Francouzské spojky. Frankenheimer neodbývá ani psychologické prokreslení postav, takže nesledujeme jenom ploché figurky, jak bývá u heist movies časté. V druhém plánu Ronin funguje jako melancholické zamyšlení nad údělem novodobých samurajů, kteří jsou pouhými pěšáky v neprůhledných hrád jejich pánů, čím je také opodstatněné výrazné zvolnění tempa v druhé polovině filmu. Ronina po druhém zhlédnutí řadím mezi cinefilní slasti, jejichž výskyt v současné kinematografii je kromobyčejně vzácný - film velmi zábavný, velmi chytrý, řemeslně precizní. 85% Zajímavé komentáře: Isherwood, tron, Adman, Indy(30.5.2005)

 • Enšpígl
  ****

  Setkání dvou mých oblíbenců dopadlo dobře rozehravájí poměrně kombinované hrátky, na ktere se však dá s přehledme koukat. SAKRA DALŠÍ FILM KDE NEVÍM CO BYLO V KUFŘÍKU !!(6.6.2006)

 • Djkoma
  *****

  Konečně pořádnej starej dobrej kriminální film se skvělím obsazením. Krásná podívaná.(3.6.2004)

 • T2
  ***

  Rozpočet $55miliónovTržby USA $41,616,262Tržby Celosvetovo $93,416,262║ Robert De Niro a zbesilé naháňačky na autách sú ozdobou tohto filmu, to ostatné až tak veľkoryso pre dej nefunguje. Hlavne prílišná naivita pri chytaní nejakých tých protivníkov tu je dosť od veci, lebo ako na bežiacom páse za každým ten čo je vedení z pištoľou u hlavy, nejakou šťastnou náhodou sa vymaní a dáva sa na útek, takéto vymanenie zo zajatia by sa raz dalo zniesť ale keď to tu je ponúkané dookola, dosť to kazí stavbu deju a zbytočne to zráža úroveň filmu viac a viac k zemi ale aspoň že to je koniec koncov celkom slušný priemer o tom niet pochýb ale pod lepším režisérskym vedeným by to malo určite na viac. /65%/(28.6.2005)

 • gouryella
  ****

  Příjemný, svižný akční snímeček s jednou z nejlepších automobilových honiček, které jsem měl možnost ve filmu vidět.(11.3.2003)

 • Renton
  ***

  Scénář: J.D. Zeik, David Mamet .. In feudal Japan, the warrior class of Samurai were sworn to protect their liege lords with their lives. Those Samurai whose liege was killed suffered a great shame, and they were forced to wander the land, looking for work as hired swords or bandits. These masterless warriors were no longer referred to as Samurai, they were known by another name: such men were called RONIN. _ _ _ "Žádný otázky, žádný odpovědi. Tak to mezi námi chodí. Smíříš se s tím a život jde dál. Možná je to lekce číslo tři.." Za tři.(11.6.2005)

 • woody
  *****

  I když děj praktycky není(kufřík ojehož obsahu nikdo nic neví)pobavil jsem se na výbornou.De Niro podává svůj standartní výkon,Reno je skvělý a padouch Jonathan Pryce je ještě lepší než v Zítřku který neumírá.K tomu ještě dvě výborné honičky a několik přestřelek.Suma sumárum za pět.(9.3.2003)

 • Radek99
  ****

  Jak má vypadat dobrý akční krimi film, to opakovaně předvádí John Frankenheimer. Přesně ve stylu vynikající Francouzské spojky situuje děj svého filmu znovu do Francie, kam přivádí několik figur bez minulosti (respektive s hodně tajemnou a temnou minulostí) a reinkarnuje osu transatlantického propojení, tentokráte jako expozici nutnou k fabulaci o světě internovaném studenou válkou. Žádné patetické slintání nad americkou vlajkou, žádné zbytečné kaskády efektů pro efekt, ale stará dobrá drsná škola s ryze patriarchálním světem (až na jednu čestnou výjimku), v němž společnost ovládají muži pokročilého středního věku, kteří moc dobře znají cenu svého života i smrti. Když se dívám na tenhle film, příliš silně si uvědomuji, že bych nikdy nechtěl skutečnému novodobému roninovi zkřížit cestu... Frankenheimerův Ronin je ozvěnou drsných kriminálek 70. let, krimi thrillerů odehrávajících se v období studené války let 80. a starého dobrého (evropského) filmu noir, kterého je tu ovšem nejméně... Strhující film, jemuž by prospěla kratší stopáž... Podobné filmy: Leon, Nelítostný souboj, Collateral, Dějiny násilí, Francouzská spojka, Francouzská spojka 2(24.11.2006)

 • DaViD´82
  *****

  Ronin má vše co má správný krimi-thiller obsahovat a z celého snímku přímo čiší atmosféra klasických temných francouzských kriminálek, které se (bohužel) již takřka vůbec netočí.(3.2.2007)

 • hirnlego
  ***

  (3,5*)(23.4.2018)

 • mandes
  *****

  rozpočet : ? tžby americke : $41,616,262(15.12.2006)

 • Dever
  ***

  Soundtrack Elia Cmiral: 1. Ronin Theme ,2. Team Assembles ,3. A New Friendship ,4. The Case ,5. The Exchange ,6. The Getaway ,7. Thank You ,8. Metro ,9. Sam and Spencer ,10. Safehouse in Nice ,11. Carousel for Little Tamao ,12. Taking Photos ,13. Et Toi, Comment Ca Va? ,14. Passion ,15. This Is the Day ,16. Sinister Gregor ,17. Arles ,18. Gunfight at the Amphitheater ,19. The Girl Sold Us Out ,20. You Can't Kill Me ,21. The Ronin Myth ,22. Wrong Way ,23. Sam Goes for the Case ,24. I Came for Seamus ,25. You Are a Dead Man ,26. Good Knowing You ,(14.5.2011)

 • Fr
  ****

  Vincent a Sam jsou nejzajímavější postavy gangu, který se připravuje na loupež kufříku se záhadným obsahem. akce se zdaří, ovšem jeden z týmu si kufřík nechá pro sebe. to ale neměl dělat, protože Sam je zabiják k pohledání a Vincent také celej život nic jinýho nedělal. kriminálka míchaná s akcí, napětí, svět tajných agentů a podsvětí, automobilové honičky, charisma J.Rena a R.D.Nira, záhadný kufřík, ve kterém bylo..... , já už vlastně nevím..(5.4.2006)

 • Subjektiv
  ***

  Tam, kde začíná obsah kufříku, tam "končí" akční žánr. Jen si to přiznejte, milovníci akce, že motivace postav je to poslední, kvůli čemu na filmy chodíte. Že vám jsou ukradení umírající civilové a logika děje. Nějak se mi zdá, byť možná jen zdá, že tenhle film sice neboří žánr, ale boří svého diváka :) a přitom všem si nenechal vzít atmosféru drsných kriminálek staré školy. Může to být jen projekce mých tužeb, ale ocením ji. Silné ***.(12.10.2010)

 • tron
  ****

  "Vyzerám ako Terminátor?“ Napriek tomu, že má RONIN niekoľko slabých miest (slabí nepriatelia, zbytočne dlhú minutáž, vyzradenie obsahu mcguffinského kufríka, zbytočný ženský element), nakrútil veterán John Frankenheimer (FRANCÚZSKA SPOJKA II) na staré kolená film zo starej noblesnej školy. Projektily bolia a autá jazdia málokedy pomaly. Snímke dozaista pomáha výborné herecké obsadenie kontroverzne kladných rolí: Robert De Niro a Jean Reno sú pár, ktorý prekvapivo dobre funguje (bravo šéfovi kastingu, mne by nikdy nenapadlo urobiť buddy pár z týchto týpkov), nedoceneným následne zostáva Sean Bean. Snímke v konečnom dôsledku dominuje smutná osudová atmosféra starých vlkov, noriacich sa samotársky do tmy zabudnutia záverečných titulkov po tom, čo úspešne dokončili ďalšiu krvavú fušku v poradí.(24.10.2004)

 • B!shop
  ***

  Dobrej film, vsechno je tu dobry, ale presto jsem se nudil. John Frankenheimer podle me neumi tocit akci, protoze i kdyz je sebelepsi, vzdy se najde neco na cem se to cely pomrda a zacne to nudit. A to je pripad i tohohle filmu. Herecky vykony jsou slusny. De Nira nemam rad, ale predved dalsi pohodovej vykon, Jean Reno mi prisel jeste lepsi, ale bohuzel nedostal vic prostoru. Pribeh je spis prumernej a to, ze na zacatku jsou nejaky kecy kdo to byli roninove, mi prislo spis jako takova snaha o ozvlastneni snimku, protoze tohle je proste prumerna kriminalka. Samozrejme tu jsou i nejaky petihvezdickovy sceny, ale ne moc, takze vetsinu casu film pusobi umele natahovane a nudne. Lepsi 3*.(12.6.2005)

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace